Şimdi Ara

asus p5b problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar boad ım 1.4 rev olup vıstada 4 cızgıde boot etmektedır ama bugun xp de kurdum tam 17 cızgı de boot edıyo neden olabılır arkadalar sureklı mavı ekrana dusuyor son donemlerde vıstada da yapmıstı xp yukledım camera veya bı dosya acınca sureklı mavı ekrana dusuyor 20 50 100 dıye sayıyor kapanıyor sızce neden olabılır arkadaslar yardımlarınız ıcın sag olun arkadaslar

• memory dump gibi bir prblem dio olması lazım mavi ekranda..öncelikle atı ekran kartı 7.2 driver varsa(tüm modellerde yapmıyor) bundan olabilir..ama ram den olabilir.ben ram leri değiştirince düzeldi problem..eğer yeni bir kingston aldıysan ve chiplerinin üzerinde yeşil bir barkodda çince yazılar varsa hemen aldığın yere götür 2 letmiyorlar bile..sorunlularmış..
  • p5b vista altinda gercek performansini gosteriyor gibi geldi bana xp kurunca benimkide baya bir gec aciyor
    P3 makina daha hizli bu konuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: baRbozoNe

memory dump gibi bir prblem dio olması lazım mavi ekranda..öncelikle atı ekran kartı 7.2 driver varsa(tüm modellerde yapmıyor) bundan olabilir..ama ram den olabilir.ben ram leri değiştirince düzeldi problem..eğer yeni bir kingston aldıysan ve chiplerinin üzerinde yeşil bir barkodda çince yazılar varsa hemen aldığın yere götür 2 letmiyorlar bile..sorunlularmış..

sistem imzamdakı sıstemenın aynı kıngston 1 gb 667 barkodun uzerın de cınce yazılılar yok evevt o sorunu bılıyorum pc nın deıstırmedık bı board kaldı o da elım de yok mavi ekranı 1 sanıye gerebiliyorum hemen kapanıyor o yuzden ne hatısı oldugunu goremıyorum donanımcıyım bılmesem anlıcam da demek kı bılgısayrcıların da yapamadıkları seyler oluyo vıstada 45 verıyor ımzadakı sısteme vısta da cok guzel calısıyo 4 cızgı de boot edıyo artık board deıstırcem ekran kartını orjınal kutusundakı drıverı yukledım onceden de bu vardı sorun yapmıyodu yanı anlamadım gıttı

• quote:

Orjinalden alıntı: burak733

p5b vista altinda gercek performansini gosteriyor gibi geldi bana xp kurunca benimkide baya bir gec aciyor
    P3 makina daha hizli bu konuda

kardes 18 cubuk la 22 arasında deıstırıyor vallahı p3 yıne iii razıyım ben p 1 prosefor gıbı yawww vıstada 45 verdı sorunsuz takır takır canavar gıbı cslısıyo eskıden xp de de sorun yok tu 7 6 ile 7 cızgıde boot edıyoduherseyını denedım board harıc normal sorunsuz deıstırdım hepsını hanı yazılımdan dıcem 2 ile 3 cızgı boot deısıyor versıyon dolayısıyla 6 dan 17 22 de cok deıl mı yani eskı p5b rev 1.3 te bole yapmıstı verdım toptancıma yenısını verdı 1.4 rev sımdı 1 aysonra aynısını bu da yaptı anlasılan p5b ısı sans ısı oldu artık kıme ne denk gelırse sans yok kı bızde ma p5b kadar rezıl bır board gormedım

• bi biosu resetle, eski bioslardan birini yükle
  • ne sorunlu cıktı p5b serisi yaww
    3 günde bir sorun
  • quote:

Orjinalden alıntı: NemesisR3

bi biosu resetle, eski bioslardan birini yükle

kades bıos u 4 defa resetledım a.q bı cd dekı drıverını yukledım bı de son versıyon yıne aynı vallahı vıstada duzgun ama xp de mallastı deıstırmedık bı o kaldı artık butceyı denklestırıp commandA Agecmek sart oldu gayri sizde de ar5kadaslar yapıyo mu ole yaww baskalarına kurdugum sıtemlerde 3 de 1 ole yapıyo ben bu kadar sorunlu bır board gormedım vallahı o kadar board kurdum sıstem kurdum en dandıgı bu bı ses kartı iii bı de o/c potansıyelı gerısı faso fıso yok satayı tanımaz yok sunu tanımaz yok onu germez vallahı omrumu yedı yawww

• arkadaslar bıos bu guncelledım versıyon 1202 bıos pılını cıkardım baslat calıstır regedit yaptım ordakı puf noktalı uyguladım deger vedım hala 18 cızgıde aclıyor yardım edın yaww var mı baska yapacagım yada sıozın uyguladıgınız da duzeldıgı onerılerını beklıyorum arkadaslar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.