Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT PG279Q 27' 165 HZ IPS Panel G-Sync Monitörü duyurdu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
6
Favori
35.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böylesine bir monitörün daha iyi kalite kontrole sahip olmasını bekliyor insan, aksi kabul edilemez bana göre. 3 tane farklı monitörü deneme şansım oldu şuana kadar hepsini de iade etmek zorunda kaldım backlight bleed sebebiyle, Asus beni hayal kırıklığına uğrattı bu anlamda. Süpriz oldu mu ? Elbette hayır zira uzun zamandır benzeri sorunları yaşayan bir çok kişiye ait paylaşaımları OCNde görüyorduk.

Bu kez Acer Predator aldım bu hafta içi elime ulaşır bir aksilik olmazsa. OCN'de CallsignVega çok güzel ve çok detaylı bir analiz yaptı build logunun altında, göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.overclock.net/t/1554247/build-log-vegas-2015-chromed-copper-tube-gaming-system/140#post_24676825

bu da bonus

Solda Rog Swift sağda Predator

https://www.youtube.com/watch?v=E5c2X20pOKk
    https://www.youtube.com/watch?v=It4u65LjOB8
    https://www.youtube.com/watch?v=nEvcFfyfKsA

• quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Böylesine bir monitörün daha iyi kalite kontrole sahip olmasını bekliyor insan, aksi kabul edilemez bana göre. 3 tane farklı monitörü deneme şansım oldu şuana kadar hepsini de iade etmek zorunda kaldım backlight bleed sebebiyle, Asus beni hayal kırıklığına uğrattı bu anlamda. Süpriz oldu mu ? Elbette hayır zira uzun zamandır benzeri sorunları yaşayan bir çok kişiye ait paylaşaımları OCNde görüyorduk.

Bu kez Acer Predator aldım bu hafta içi elime ulaşır bir aksilik olmazsa. OCN'de CallsignVega çok güzel ve çok detaylı bir analiz yaptı build logunun altında, göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.overclock.net/t/1554247/build-log-vegas-2015-chromed-copper-tube-gaming-system/140#post_24676825

bu da bonus

Solda Rog Swift sağda Predator

https://www.youtube.com/watch?v=E5c2X20pOKk
    https://www.youtube.com/watch?v=It4u65LjOB8
    https://www.youtube.com/watch?v=nEvcFfyfKsA

Hocam bende okudum Predator alasım geldi size bir sorum.olacak acaba XB271HU tr pazarına giriş yapacak mı yapacaksa ne zaman bilginiz varsa paylasabilirmisiniz birde siz Predatoru yurt dışındanmı aldınız? İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 144hz IPS panel yapan pek üretici yok. LG falan yapamıyor. dolayısı ile herkes aynı yerden alıp kullanıyor.
  • Merhabalar

Evet hem Rog Swiftleri hem de Acer Predator'ı yurt dışından satın aldım. Özellikle yanyana kıyas ve video ile göze çarpan bariz farkı gördükten sonra satın aldığım Rog Swiftlerin sorunlu çıkmasına üzülmedim diyebilirim pek de mühim bir şey kaçırmamışım kısacası

Açıkçası ben mecbur kalmadıkça Türkiye'den ürün almayan bir insanım yapılan fahiş fiyatlandırmaları yadırgayan ve bunların son bulması amacıyla o fiyat politikasına sahip firmalara para kazandırmamayı tercih ediyorum (hele de bu miktar ürün başına 1000 tl üzerinde bir rakam olunca), sokağa atarım sağa sola veririm ama onların cebine koymam, asla :) Bu yüzden Türkiye'ye girecek mi diye hiç sorgulamadım, Acer Türkiye ile iletişime geçip sorabilirsiniz ama muhtemelen onlar da Asus'un yolunu izleyecektir.

Predator'ın bir alt modeli olan 144hz ile gelen XB270HU bu ay üretilen panellerle 165hz olarak gelebiliyor bu da aklınızda olsun

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam aslında en iyisi sizin gibi yapmak işte garanti sıkıntısı insanı korkutuyor çok haşır neşir olmayınca yurt dışı bazlı işlerle:)
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    hocam siparişinisi hangi firma üzerinden yaptınız ?
  • Elimden tam 3 adet XB270HU geçti, tüm olumlu ve olumsuz inceleme yazılarına ve kullanıcı yorumlarına rağmen monitörü aldım. İlk ikisinde 3 adetten fazla ölü pixel son gelende dehşet ötesi ışık sızması mevcuttu sağ alt tarafta. Hepsini iade ettim; Rog'un son panelini deneme şansım olmadı ama bildiğim tek şey var; max derecede hassas kalite kontrolünden geçmesi lazım bu gibi Premium ürünlerin. Yoksa tam bir fiyasko, kullanıcı içinde muazzam zaman kaybı oluşuyor.

Asus Rog Swift PG278Q 'danda kalıcı stuck pixel oluşumu problemi yaşadım 2 monitördede. Şuan kullandığım ASUS Rog Swift'ten çok memnunum; sıfır sorun ve harika performans. Uzunca kullanmayı düşünüyorum.
    Acer gerek tasarım gerekse malzeme kalitesi olarak özel bir ürün gibi durmuyor; Rog Swift'ten daha çok üzdü diyebilirim. İşiniz IPS panel olmasını gerektirmiyorsa oyuncu IPS panel zorlamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIREWALL -- 8 Aralık 2015; 18:41:12 >

• Wikingtoro kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda gelisen, zorlama teknoloji diye adini koydugum hem 2k hem ips hem 144hz ve gsync olan monitorlerin cogunda olan birsey bu. Dolayisi ile aldiginiz farkli bir uretici monitorundende ariza cikmayacagi garanti degil. Vatan bilgisayardan asusu alin tabiiki, gerekiyorsa orada canli test ettirin yada eve gelir gelmez test yapip, stuck pixel olu pixel yada isik sizmasi gordugunuz an ayni gun degisim yaptirabilirsiniz. Son sozum Asus olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: FIREWALL

Son zamanlarda gelisen, zorlama teknoloji diye adini koydugum hem 2k hem ips hem 144hz ve gsync olan monitorlerin cogunda olan birsey bu. Dolayisi ile aldiginiz farkli bir uretici monitorundende ariza cikmayacagi garanti degil. Vatan bilgisayardan asusu alin tabiiki, gerekiyorsa orada canli test ettirin yada eve gelir gelmez test yapip, stuck pixel olu pixel yada isik sizmasi gordugunuz an ayni gun degisim yaptirabilirsiniz. Son sozum Asus olur..

Aynen katılıyorum. Bu tarz urunlerin hep sikayet edenleri yazılar yazıyor saglam olanları da kullanmaya devam ediyor.

Ben 1 tane rog swift aldım hatasız cıktı hala onu kullanıyorum. Zamanında 278H de kullandım samsung un 4 k sını da kullandım. En cok sevdigim monitor bu oldu. Bu biraz da sans işi diyelim. Kaldıki su an yurticinde asus un rakibi de yok. Bilen arkadaslar alıyor kullanıyor bir sorun olursa kargolayıp gonderiyorlar. Fakat oyle bir kitle varki 1 gunluk kargo suresine bile tahammulu yok. Ben asus.tr ye monitor goturup getirdim. Hicte oyle aglanacak sızlanacak bir durum yok. Yapabiliyorsa yapıyor. Yapamazsa degişim yada iade veriyor.
    Asus servis ile asus.tr yi karıstırmayalım. Arada munferit olaylar olmustur bunları savunmuyorum. Uzulen arkadaslar hakkını tabiki arayacak ama bu, butun monitorlerin bozuk olması yada giden monitorun dahada bozuk sekilde geri gelmesi anlamını tasımıyor. Asus buyuk firma elbette yaptıgı yanlısları goruyor uretim surecini de ona gore duzenliyor adam. Her parti su an onun icin deneme sureci gibi. Gelen sikayetleri bakıyor nerede yanlısı varsa oraya mudahale edip sorununu duzeltiyor.

Gelelim 279 a ; Bu monitor alınmaz degil. Sadece erken alınmaz olarak goruyorum. Benim yurtdusunda takip ettigim bir iki site var hala onlarda yok bu monitor. Cunku adamlar geri sikayetle donecegine gelmedi diyebiliyor. Ne zaman sikayetler azalırsa o zaman getirecek ve sorunsuz urun satacaklar.

• quote:

Gelelim 279 a ; Bu monitor alınmaz degil. Sadece erken alınmaz olarak goruyorum

Her ürün için geçerli bu. Çünkü firmalar (özellikle de teknoloji firmaları), çıkaracakları teknoloji yeni bir icad değilse, çıkartmak için acele ediyorlar. Hâliyle de yeterince denenmiyor ve hatalı olarak çıkıyor. Bu sebeple çıkan ürünlere balıklama atlamamak, sabretmek, varsa sorunlarının çıkmasını ve düzeltilmesini beklemek gerek.

Monitör konusunda Asus'un rakibi Acer'dır. PG278, PG279, MG278 ve MG279'un muâdilleri Acer'da da var. Üstelik, böyle sorunları da yok bildiğim kadarıyla...
  • Korkacak pek de bir şey yok açıkçası zira garanti çözümleri yurt dışında çok daha iyi, hızlı ve akıcı ilerlemekte.

quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

Hepsini Amazon üzerinden aldım.

quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Gelelim 279 a ; Bu monitor alınmaz degil. Sadece erken alınmaz olarak goruyorum. Benim yurtdusunda takip ettigim bir iki site var hala onlarda yok bu monitor. Cunku adamlar geri sikayetle donecegine gelmedi diyebiliyor. Ne zaman sikayetler azalırsa o zaman getirecek ve sorunsuz urun satacaklar.

Yeni paneller elbette sıkıntı doğurabilir, olgunlaşma sürecine girilmediği için böyle şeyler yaşanabilir lakin bu denli değil zira buradaki temel hata kalite kontrol ile alakalı. Asus çok büyük hatalar yapıyor.

İki firma da AUOptronics'in panellerini kullanıyor, paneller arasındaki tek fark optimizasyon. PG279Q fazla sayıda kötü dönüşe sahipken Acer Predator ile ilgili paylaşımlar yüksek oranda olumlu, olumsuz geri dönüş ise yok denecek kadar az. Bu noktadaki temel sebep kalite kontrolün Acer tarafında daha iyi olması. Acer çok daha itinalı davranıyor bir önceki seriden ders almışlar. Bunun yol açtığı bir stok sorunu var çünkü önüne gelen monitörü kutulayıp piyasaya sürmüyorlar, olması gereken de bu zaten.

Tasarımda kullanılan çerçeve ve iç kısımda kullanılan kapama yöntemi Asus'a kıyasla daha başarılı bir dizayn olmuş. Acer bu sayede paneldeki her noktaya eş düzeyde baskı uyguluyor, bu da sızma konusunda daha başarılı olmalarının ana sebeplerinden biri. Bu noktada Asus başarısız olmuş. Kalite kontrol sürecinin olmadığını ortaya koyan öylesine fantastik monitörler var ki yok artık bu kadarı da olmaz diyeceğiniz cinsten. Sanki hiç kontrol edilmemiş, öylece paketlenmiş ve satışa sunulmuşlar. Üzerlerinde Q.C etiketi olmaması olayınaysa hiç girmeyelim.

Tamam sorunlar olabilir ama Asus çıkıp tek kelime etmiyor, bunun üstüne iade edilen ürünlerin Asus tarafından tekrardan başka satıcılara yönlendirilmesi yoluyla o sorunlu monitörlerin piyasa içinde sirkülasyonu söz konusu ki bu da bir hatayı başka bir hata yaparak örtmek anlamına geliyor.

Bu kadar para verdikten sonra alınan monitör her anlamda mükemmel olmak zorunda aksi kabul edilebilir değil. Bu fiyasko sonrası sessiz sedasız revizyona gidecekler ama bu noktadan sonra insanların kafasında artık hep bir soru işareti olacak.

Bu da bonusumuz olsun

Acer XB271HU - black room / 30 brightness - IPS glow to back-light bleed
    https://www.youtube.com/watch?v=NGNLLqPloWw

• quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Korkacak pek de bir şey yok açıkçası zira garanti çözümleri yurt dışında çok daha iyi, hızlı ve akıcı ilerlemekte.

quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

Hepsini Amazon üzerinden aldım.

quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Yeni paneller elbette sıkıntı doğurabilir, olgunlaşma sürecine girilmediği için böyle şeyler yaşanabilir lakin bu denli değil zira buradaki temel hata kalite kontrol ile alakalı. Asus çok büyük hatalar yapıyor.

İki firma da AUOptronics'in panellerini kullanıyor, paneller arasındaki tek fark optimizasyon. PG279Q fazla sayıda kötü dönüşe sahipken Acer Predator ile ilgili paylaşımlar yüksek oranda olumlu, olumsuz geri dönüş ise yok denecek kadar az. Bu noktadaki temel sebep kalite kontrolün Acer tarafında daha iyi olması. Acer çok daha itinalı davranıyor bir önceki seriden ders almışlar. Bunun yol açtığı bir stok sorunu var çünkü önüne gelen monitörü kutulayıp piyasaya sürmüyorlar, olması gereken de bu zaten.

Tasarımda kullanılan çerçeve ve iç kısımda kullanılan kapama yöntemi Asus'a kıyasla daha başarılı bir dizayn olmuş. Acer bu sayede paneldeki her noktaya eş düzeyde baskı uyguluyor, bu da sızma konusunda daha başarılı olmalarının ana sebeplerinden biri. Bu noktada Asus başarısız olmuş. Kalite kontrol sürecinin olmadığını ortaya koyan öylesine fantastik monitörler var ki yok artık bu kadarı da olmaz diyeceğiniz cinsten. Sanki hiç kontrol edilmemiş, öylece paketlenmiş ve satışa sunulmuşlar. Üzerlerinde Q.C etiketi olmaması olayınaysa hiç girmeyelim.

Tamam sorunlar olabilir ama Asus çıkıp tek kelime etmiyor, bunun üstüne iade edilen ürünlerin Asus tarafından tekrardan başka satıcılara yönlendirilmesi yoluyla o sorunlu monitörlerin piyasa içinde sirkülasyonu söz konusu ki bu da bir hatayı başka bir hata yaparak örtmek anlamına geliyor.

Bu kadar para verdikten sonra alınan monitör her anlamda mükemmel olmak zorunda aksi kabul edilebilir değil. Bu fiyasko sonrası sessiz sedasız revizyona gidecekler ama bu noktadan sonra insanların kafasında artık hep bir soru işareti olacak.

Bu da bonusumuz olsun

Acer XB271HU - black room / 30 brightness - IPS glow to back-light bleed
    https://www.youtube.com/watch?v=NGNLLqPloWw

Elinize sağlık hocam gelsede acer onu bari alabilsek türkiye'den

• Sorma ya Acer de girsin BenQ da girsin Dell de girsin sıkıldık bu tekelcilikten
  • Asus'u geri iade ettim. BenQ 2730Z aldım. Şimdilik bir sıkıntım bulunmuyor :)) Zamanım olursa Glow-BLB dışında arasındaki farkı anlatmaya calısırım kısada olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 10 Aralık 2015; 20:16:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Asus'u geri iade ettim. BenQ 2730Z aldım. Şimdilik bir sıkıntım bulunmuyor :)) Zamanım olursa Glow-BLB dışında arasındaki farkı anlatmaya calısırım kısada olsa.

Hayırdır hocam noldu,daha yeni aldıydın iyi gidiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: --STALKER--

quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Asus'u geri iade ettim. BenQ 2730Z aldım. Şimdilik bir sıkıntım bulunmuyor :)) Zamanım olursa Glow-BLB dışında arasındaki farkı anlatmaya calısırım kısada olsa.

Hayırdır hocam noldu,daha yeni aldıydın iyi gidiyordu

Açıkcası 2. ürün "September" üretimli olmasına rağmen en iyilerinden biriydi fakat 3.500TL'lik üründe hata olmasını kabul edemedim. Birazda takıntılı birisiyim , sürekli olarak ışık sızan bolümlere gözüm gidiyordu ve ister istemez kafamda "Acaba?" sorusu beliriyordu. Bende geri iade ettim

• Görmemişin bi oğlu olmuş. Tutmuş, kulağını kopartmış...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de PG279Q düşünüyordum ama paylaşılan videolardan belli oluyor ki Acer'in muadil monitörü daha iyi. Tabi bu durum adamın elindeki monitörlerden kaynaklanıyor da olabilir. Kararsız kaldım açıkçası.

• Acerın xb271hu modeli nerdeyse bulunamıyor,stoklar yeterli değil ya da çok fazla geri dönüşten ötürü daha sağlam mı üretmeye başladılar artık bilemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.