Şimdi Ara

Asus x550jk-xo012d için caddy (kızak) önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler, ana konu üzerinden de bu soruyu sordum ama cevap alamadım.

2 farklı boyutta caddy bulunuyor. Hangisini almam lazım ? 9.5mm ya da 12.7mm ?

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/laptop-icin-ikinci-hdd-ssd-kizak-hdd-caddy-169025677#product-detail

• 9.5 alacaksın ama alma

Ben aldım, stock 1TB harddisk'i taktım. Ekran kartı bozuldu, servise gönderdim. Bence bu adamlar kızak takmaya karşı bi'şeyler yapmışlar cihaza yada benim cihaz kronik sorunlulardan çıktı.

Önce işlemci sürekli %10 seviyesindeydi, araştırdım. Kızak üzerinde jumper varmış, o ayar ile düzeldi sorun.

Sonra oyuna girdiğimde eğer oyun NVIDIA ile çalışıyorsa, NVIDIA ekran kartı devreye girdiği zaman ekranda cızırtılar oluyor, saniyelik gidip gelmeler oluyor. Tamamen sistemi ilk aldığım güne çevirdim, stock asus win 8.1 kurdum, DVD okuyucuyu yerine taktım. Sorun düzelmedi, muhtemelen kart'ta sorun var.

Geçen hafta gönderdim, sonuç bekliyorum. Yaptığım işlemlerin garanti ile ilgili vardır yoktur bilemem ama ekran kartı ile ilgisi yok. O yüzden garanti kapsamında değiştirileceğini düşünüyorum. Cihazı alalı henüz 1 ay oldu, cıngar çıkartmak istemiyorum. Umarım anlayışlıdırlar.

• teşekkürler cevap için. 9.5'luk olanı aldım. Bence senin ekran kartında sorun vardı, umarım garantin bozulmamıştır.

Sert oyunlar oynamıyorum böyle bilgisayarlara takınca işlemciye biraz daha yük biner onu biliyorum. Oyun olarak sadece dota2 atıyorum zaten. Sağolasın uyarın için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.