Şimdi Ara

Asus X550VX-DM254DC i7-6700HQ 12GB 1TB 4GB GTX950M 15.6 FHD ! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
7
Favori
22.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows sitesinden İSO dosyası indirdim.Siz nasıl yaptınız mesala?

anakart bios boot menisünde uefi yok

Edit:Uefi olarak gördü.Rufus programından yazdırırken bios yada uefi-gbt için dedim hallettim.
    Bu arada ben uefi gbt olarak format atmak için Windows kurulum ekranı ilk açıldığı zaman cmd komutunu açtım ve hdd yi gbt olarak biçimlendirdim.Yoksa format atmıyordu kuramayanlar Google'a "hddyi formatta gbt olarak biçimlendirmek yazsın" nasıl yapılacağı hakkında yazılar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 12 Aralık 2016; 1:39:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende uefi yok diye biliyordum ama uefi li attım formatı nasıl oldu anlamadım
    servisi ne klavyede ne harddiskinde nede ram de değişiklik yapılamayacağını söyledi...
    ramide ssd harddiski de aldım kendim taktım bende
    ayriyetten bilgisayar gerçekten süper hiç pişman değilim ama aga 3900 veya 3500 lira verip alıncak bilgisayar değil o fiyatlara full hd daha kaliteli bilgisayarlar alınır
    ben 2500e aldım hiçde pişman değilim aldığıma (tabi klavye sorunu hariç :P )
  • Klavyeden tek memnun benim herhalde :D
    Tek sıkıntı karanlık odada görünmüyor ama tuşların yerini ezberledim sıkıntı yok :D
    Hafif loş ışık çok ideal.Özellikle boşluk tuşu hissiyatını çok beğendim.Binlerce klavye kullandım en iyisi buydu.(Laptop İçin).

Ben ise ilk başta rufusla yazdırdım isoyu.Gbt olarak.Win 10 kurduktan sonra harddiski bölmediğimi hatırladım ve harddiski yarıya böldüm c ve d.Asus cdsi ile driver yükledim.Ekran kartını son sürüme güncelledim temiz kurulum ile.Driver pack solution ilede diğer driverları güncelledim.Windows update kapadım.Net framework 3.0'ı zorda olsa açtım.Kasma ısınma görmedim.Bilgisayar 3 gündür açık.Tek bir sıkıntı yok.

Gta 4 denedim.Ultra 1080p 16x sadece gölgelendirme orta 45-60 fps aldım.Ama burda ekran kartı 67-70 derece,İşlemci 65 dereceye ulaştı.Bana normal geldi bu değerleri soğutucusuz aldım.
    LOL zaten 60fps ultra 1080p,ekran kartının sadece %25'ini kullanıyor.
    Far Cry 3 Blood Dragon 1080p Ultra 16x 35-60 fps veriyor.Ortalama 45-55 fps falan.
    Call of Duty Black Ops ultra 1080p 16x,55-60 fps,genelde 60fps sabit.
    Crysis 3 1080p medium 60fps sabit
    Biliyorum genel olarak eski oyunlar şimdi pes17 indiriyorum onu deneyeceğim.Bu arada ramin 4gb olduğunu belirteyim.

Haa az kalsın atlıyordum.Ekran benim hoşuma gitti ama tek sevmediğim yanlardan bakınca kararma var ve renkler çok canlı değil.Ama şöyle diyim gözümü yormayan bir yapısı var.Bide mat ekran sever olduğum için sıkntı yapmıyorum.Orta derece bir ekran diyebiliriz.Oyunlarda ve filmlerdeki 1080p performansı harika.Özellikle oyunlarda mat ekran tercihim herzaman.Renk patlamaları fazla gama en sevmediğim.Bazen tvye bağlıyorum ips ekran onu kullanıyorum ondada sıkıntı yok.

EDİT:PES 17 YÜKSEK 1080P SABİT 60FPS.
    GTA 4 tahminimce sıkıntılı low ayarlardada ultra ayarlardada 75-80 dereceyi bulmayı başardı.Oyuna bir yama ekledim sonra olan oldu.
    3 gün önce ultra sadece gölgelendirme orta 55-60fps alıyordum.Sıcaklıkta 67 derece falandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 15 Aralık 2016; 0:52:29 >

• Beyler ben vatandan internetten laptopu aldım kutuda herhangi cd çıkmadı Windows 10 kuruluydu içinden cd çıkması gerekiyordu değil mi?

• Arkadaşlar pildeyken oyun oynarken fişte 60fps alıdığım oyunlar 30fps oluyor.Bide ben hep demgeli modda kullanıyorum laptopu.

Doğru mu yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 14 Aralık 2016; 21:32:25 >
  • @tardis CD çok önemli değil zaten çıksa bile çoğu kişi artık CD kullanmıyor netten yapıyor. Güncel olmayan sürücüleri netten güncelleyebilirsin.

@randy Pildeyken oyun oynarsan FPS miktarı fiştekine göre muhakkak daha düşük olur bu normal çünkü fişte daha güçlü çalışır bilgisayar. Pildeyken kendini fazla zorlayamaz yada maxsimum seviyeye gelemez. Dengeli mod gayet normal eğer pil ömrünü uzatmak istiyorsan tasarruflu modda oynayabilirsin fakat oyun oynayacaksan dengeli modda takıl yada fişte.
  • Sinann7 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler zaten dışarıda çok oynamak istersem ağır oyunlar yerine sadece lol vs cs go açıyorum oda 1 maçlığına falan.Bu arada dediğim 30 fps sınırı nvidia geforce experience programı ayarlarından hallettim.Dengeli mod ve pildeykende 60 fps alabiliyorum.

Bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Bir kaç sorum daha olacak :D

1-Bilgisayar ev sıcaklığında boşta 27-30 derece.Crysis 3 medium 1080p açtım sabit 60fps aldım buna rağmen maximum 67 derece 1 saat oynadıktan sonra ekran kartı 69-70 oldu sonra kapattım ama crysis3'ten eski olan gta4 ultra 1080p 45-60fps veriyor sıkıntı yok ama 80dereceye falan çıkıyor.
    Sizce soğutucusuz kullandığım için mi yoksa oyunla ilgili bir sıkıntı mı var?
    Bide soğutucu önerirsenizde ne önerirsiniz?100 TL sınırım var olursa daha ucuzada olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 15 Aralık 2016; 0:45:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Hocam teşekkürler zaten dışarıda çok oynamak istersem ağır oyunlar yerine sadece lol vs cs go açıyorum oda 1 maçlığına falan.Bu arada dediğim 30 fps sınırı nvidia geforce experience programı ayarlarından hallettim.Dengeli mod ve pildeykende 60 fps alabiliyorum.

Bu arada verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Bir kaç sorum daha olacak :D

1-Bilgisayar ev sıcaklığında boşta 27-30 derece.Crysis 3 medium 1080p açtım sabit 60fps aldım buna rağmen maximum 67 derece 1 saat oynadıktan sonra ekran kartı 69-70 oldu sonra kapattım ama crysis3'ten eski olan gta4 ultra 1080p 45-60fps veriyor sıkıntı yok ama 80dereceye falan çıkıyor.
    Sizce soğutucusuz kullandığım için mi yoksa oyunla ilgili bir sıkıntı mı var?
    Bide soğutucu önerirsenizde ne önerirsiniz?100 TL sınırım var olursa daha ucuzada olur.

Crysis 3 GTA4 den daha ağır bir oyun bence oyundandır o kadar sıcaklık fakat Ultra değil de High ve Medium gibi ayarlarda deneyin bakalım o zaman ısı ne kadar olacak. 100 liraya kalteli bir soğutucu yok fakat yorumlardan da anlaşılacağı üzere o fiyatlara oldukça uygun soğutucu bu gözüküyor;http://www.vatanbilgisayar.com/cl-n0015-massive23-lx-10-17-23cm-mavi-led-fanli-notebook-sogutucu.html#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinann7 -- 15 Aralık 2016; 12:39:2 >

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için.Bu arada bazen masaüstünde takılırken ekran gidip geliyor.Oyunda yada program kullanırken sıkıntı yok ama mesala ekran kararıyor ve hemen geri geliyor.Sıkıntı yoktur değil mi?
  • Herkese selamlar. Yakın zamanda bu makineden aldım. Ekranda bulanıklık sorunu var. Hemen açıklayım, mesela bilgisayarıma sağ tıkladım özellileri açtım ekranda sıkıntı yok gayet net. Buradan aygıt yöneticisine tıkladım diyelim işte bu pencerede bulanıklık var. Bir de tarayıcılarda (opera ve chrome'da da var aynı durum) imleci bir yazı üzerine getirdiğimde ekran çok hafif titriyor, imleci sürekli yazı üstüne getirip çektiğimde tarayıcı penceresi aşağı yukarı oynuyor. Yerleşik ekran kartının sürücülerini kaldırıp elle yükleme de yaptım geçmedi. Aynı sorunu yaşayan, yaşayıpta çözen var mı. Teşekkürler.
  • Pil göstergesinde sıkıntı yaşayan var mı benden başka ?

Bilgisayarı açıyorum yüzde 90dayken 1 saat 30 dakika kullanım gözüküyor. 10dakika sonra 52 dakika yazıyor. Pil tasarrufuna alıyorum 50dakikaya düşüyor. Çözemedim çok dengesiz gösteriyor. Aynı sorunu yaşayan var mı ? Bir çözümü var mıdır ?
  • Spock S kullanıcısına yanıt
    Bende sadece gösterge değil aynı zamanda şarj çabuk bitiyordu. Full batarya doluyken 1 saat içinde hiçbirşey yapmasan bile şarj bitiyordu hangi yöntemi denediysem olmadı bir türlü şarj ömrünü uzatamadım. İade ettim paramı aldım masaüstü topladım. Senin sıkıntı sadece gösterge mi? Pil ömrü nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randy_Rhoads

Hocam teşekkür ederim bilgilendirme için.Bu arada bazen masaüstünde takılırken ekran gidip geliyor.Oyunda yada program kullanırken sıkıntı yok ama mesala ekran kararıyor ve hemen geri geliyor.Sıkıntı yoktur değil mi?

ciddi bir sıkıntı yok problem yazılımsaldır büyük ihtimal. Driverleri güncel tutun.
    Driverlar güncel.Farkettiğim kadarıyla bir oyundan çıkıp edge kullandığım zaman sık Oluyordu.Bende chrome kurdum.Şimdi çok normal herşey.Oyundan çıkıyorum 1 kere siyah olup hemen geri geliyor oda büyük ihtimal intel grafik kartına geçtiği için sanırım ama sonuç olarak problem kalmadı chrome kurduktan sonra.

EDİT:artık dediğim ekranın siyah olması durumu yok.Edge kullanmayı bıraktığımdan beri daha iyi.

Bu arada önceki mesajta gta 4 ile yaşadığım problemden bahsetmiştim.Evet sıcaklık sorunu gta4ten kaynaklanıyor doğru.Bir kaç ayar yaptım.Gölge ayarını kapattım sabit 60fps highta oynatıyor.Max 57 derece oldu oda 2 saatten sonra falan.Ama en kısa zamanda gta5 yüklemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 25 Aralık 2016; 23:24:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Macidor

Herkese selamlar. Yakın zamanda bu makineden aldım. Ekranda bulanıklık sorunu var. Hemen açıklayım, mesela bilgisayarıma sağ tıkladım özellileri açtım ekranda sıkıntı yok gayet net. Buradan aygıt yöneticisine tıkladım diyelim işte bu pencerede bulanıklık var. Bir de tarayıcılarda (opera ve chrome'da da var aynı durum) imleci bir yazı üzerine getirdiğimde ekran çok hafif titriyor, imleci sürekli yazı üstüne getirip çektiğimde tarayıcı penceresi aşağı yukarı oynuyor. Yerleşik ekran kartının sürücülerini kaldırıp elle yükleme de yaptım geçmedi. Aynı sorunu yaşayan, yaşayıpta çözen var mı. Teşekkürler.

Hocam merhaba chrome ilk kurduğumda bendede vardı aynı sorun.Sonra ufak bir araştırma ile çözdüm.Chrome tema değiştirirseniz sorununuz çözülecektir.İyi günler.Operayı bilmiyorum yalnız.

Diğer sorun için ise driverlarınız falan tam mı?Ekran Kartı sürücüsünü kontrol edin lütfen.Bunu soruyorum çünkü ben ilk formattan sonra açınca sürücü yokken bir bulanıklık vardı sonra sürücüyü kurduktan sonra bir kaç resetten sonra düzelmişti.Her bilgisayarda olabilecek yazılımsal küçük bir sorun bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 19 Aralık 2016; 22:58:07 >

• Hocam chromeda sorun çözüldü. Operada tema olmadığı için bir şey yapamadım. Teşekkür ederim. Bu arada diğer sorun için bütün driverları kontrol ettim hepsi güncel. Değişik bir durum.
  • 2Saat önce aldım bilgisayarı . Klavyede aydınlatma yok mu vatan standında var gibiydi ?

Tavsiye edilen programlar nedir?

Icecool sistemini nasıl çalıştırabiliyoruz bide?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinann7

Bende sadece gösterge değil aynı zamanda şarj çabuk bitiyordu. Full batarya doluyken 1 saat içinde hiçbirşey yapmasan bile şarj bitiyordu hangi yöntemi denediysem olmadı bir türlü şarj ömrünü uzatamadım. İade ettim paramı aldım masaüstü topladım. Senin sıkıntı sadece gösterge mi? Pil ömrü nasıl?

Bu kullandığım ilk laptop o yüzden pek bir bilgim yok pilin ne kadar gitmesi gerektiği hakkında. Ancak hiçbir şey yapmadan 2.5-3 saat gibi bir kullanım veriyor. Bu normal midir ?
  • Kullanan arkadaşlar oyunlarda aldığımız fps ve sıcaklıkları söylersek yeni alacak arkadaşlara yol göstermiş oluruz.Mesala Cs go 60fps ultra en fazla (anlık)65-67 derece.Ortalama 60 dercede çalışıyor.

EDİT:VSYNC KAPADIM 200-300 FPS
    sıcaklık ortalama 63-62 derece.

EDİT 2:CS GO oyununda çözünürlük 4:3 yaptım 1024*768 ve ayarları orta düşük aldım.
    Vsync açtım çünkü 60fpsden sonrasını ekran 60hz olduğu için göremiyoruz.Sıcaklık şaka gibi 45-50 derece ve Oyun aşırı akıcı oldu ama şunu söyleyeyim full HD full ayarlardada 60fps harikaydı sırf adamları daha kolay vuruyoruz diye böyle bir ayar yaptım.Merak eden arkadaşlar için söyleyeyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 2 Ocak 2017; 5:5:41 >
  • Ben bunun 4gb ram ve 2gb 950m lisini alsam tavsiyeleriniz ne olur
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.