Şimdi Ara

Asus Z170-DELUXE + i5-6700K Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var,

Asus Z170-DELUXE Intel Z170 3733MHz(OC) DDR4 Soket 1151 1.100TL
    GSKILL Ripjaws DDR4 2X4 8GB 2400 Mhz 200TL
    Zalman LQ320 sıvı soğutucu 150TL
    Samsung 850 EVO 250GB SSD 250TL

Yukarıda verdiğim bileşenlerin yanına i5-6700K almayı düşünüyorum 1250TL.

2950TL gibi bir fiyata mal olacak bu sistem için daha uygun bir işlemci seçimi yapabilir miyim. Şimdiden teşekkürler.

Dip not olarak belirtmeliyim ki, ekran kartım MSI RX480 Gaming X 8gb. ve Corsair 650W Güç kaynağı ile birlikte kullanılacaktır.

• H110 gaming m

İ5 6500

16gb 2133 ram

Rx480 (olduğu için yazıyorum)

250 gb ssd

1 tb 7200 rpm disk

Corsair 100r + 660 W (sizin güç kaynağınız)

Oyun için önerdim 1080p 60FPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Butcher of Blaviken -- 10 Ocak 2017; 10:35:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus Z170 çipsete o parayı verene kadar MSI Z270 M5 Gaming alırsan 256GB Intel M.2 SSD hediyesi de var, üstelik Asus'tan daha ucuza geliyor, 250 TL cebine kalır.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8192

Düzeltme: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 10 Ocak 2017; 16:54:4 >
  • aklınızı başınıza alıp en azından kabylake alın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah_kükrevi -- 10 Ocak 2017; 15:17:11 >
  • Bence leon'nun dedigini yapmak en mantiklisi o SSD varya fuze gibi hizli.
  • abdullah_kükrevi A kullanıcısına yanıt
    kabylake alması için aklını başına mı alması lazım. Aklı başında olan kişi eğer gaming için pc topluyorsa i7 kabylake almaz i7 skylake alır parası da cebinde kalır. aynı çekirdek hızında gtx1080 gibi bir kartla bile 1 fps artış sağlamayan bir kart için bosuna ekstra para vermez. Ama netflix üzerinden 4k dizi izleyecekse gitsin kablylake alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

kabylake alması için aklını başına mı alması lazım. Aklı başında olan kişi eğer gaming için pc topluyorsa i7 kabylake almaz i7 skylake alır parası da cebinde kalır. aynı çekirdek hızında gtx1080 gibi bir kartla bile 1 fps artış sağlamayan bir kart için bosuna ekstra para vermez. Ama netflix üzerinden 4k dizi izleyecekse gitsin kablylake alsın.

he he he :D

ogul fiyatları aynı neredeyse neden eskisini alsın ki ? 1 fps mi =) en az 5-10 fark olur =)

o zaman i7 4790 alsın sonuçta oda gtx 1080de aynı fpsyi aldıracak

bir ekran kartı olarak bakmayın olaya... adamın parası var ve yeni alıyor, kabylake çıkmışken neden eski işlemci alsın ki ? 2 ay içinde kabylake ile skylake aynı fiyata düşer zaten =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah_kükrevi -- 10 Ocak 2017; 16:23:4 >

• Anakarta o kadar para vermek akıl mantık işi değil. Kucağına alıp uykuya mı yatacaksın. Kimi rengine kanıyor kimi görüntüsüne kanıyor sonuçta kasanın içinde kalıyor gereksiz renklerle insanları cezbediyorlar sonra.
  • Vakit ayırıp cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Anakart tercihi yapmakta inanın çok zorlanıyorum. GIGABYTE GA-Z270X-GAMING 5 modeli vatan bilgisayarda 1.062 TL ve önerilerde olan MSI Z270 GAMING M5 Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(O.C.) USB 3.1 1.040 TL, almayı düşündüğüm anakart modeli olan ASUS Z170-DELUXE Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3733MHz(O.C.) USB3.1 Anakart 1.743-TL fiyatlara da anlam veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sifirbakiye -- 10 Ocak 2017; 16:58:43 >
  • Üstte önerdiğim Msi Inventus'ta 1.012 TL ve kampanyalı olduğundan ssd de veriliyor o fiyata, haliyle hesaplı olur ve yeterli de gelecek bir ürün, Inventus geri hizmet konusunda sorun yaşamayacağın tek firmadır bunu da belirteyim
    bak yeğen. youtubedaki benchmarklara ve teknoloji kanallarının yorumlarına bir bak ne demişler. biraz ingilizcen varsa anlarsın zaten. ipc (instructions per clock) yani saat hızı başına işlem yapabilme kabiliyetinde 6. jenerasyondan 7. jenerasyona geçişte bir artış yok diye bas bas bağırıyorlar. ikincisi i7 6700k işlemciyi 300tl aşağısına bulabilmek gayet mümkün. Bak digital foundries kanalına, bak paul's hardware kanalına, bak gamers nexus adlı kanala. Yeter ki bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

bak yeğen. youtubedaki benchmarklara ve teknoloji kanallarının yorumlarına bir bak ne demişler. biraz ingilizcen varsa anlarsın zaten. ipc (instructions per clock) yani saat hızı başına işlem yapabilme kabiliyetinde 6. jenerasyondan 7. jenerasyona geçişte bir artış yok diye bas bas bağırıyorlar. ikincisi i7 6700k işlemciyi 300tl aşağısına bulabilmek gayet mümkün. Bak digital foundries kanalına, bak paul's hardware kanalına, bak gamers nexus adlı kanala. Yeter ki bak.

yegen benchmarkınıda al git buradan...
    efendin olan baltaşın forumu bile senden bir tık daha mantıklı...

artış olsun veya olmasın yüzde 1'lik bile artış fiyatları aynı olduğu vede 2 ay içinde aynı olacağı için almaya sebeptir...

adam 2. el almıyor, boş önermeler yaparak ego tatmini yapmayın...
    sırf elinizde skylake var diye millet onu alacak değil...

herşey oyun değil... bir oyuna takılı kalıyorsan git o oyunu yapan şirket binasının önünde uyu...
    gerek uygulamalar gerek diğer materyeller olsun, sıfır alınıyorsa eğer yenisini almak en mantıklısıdır... fiyat zaten aynı...

• Zeni görmeden şu ara sistem toplamak için en kötü zaman.
    Sana kim 2.el olduğunu söyledi?

Eğer bir kazanç yoksa niye işlemciyi alsın.

Boş yapıyorsun forumdakiler mevzuyu anladı zaten. Ben bencmarkımla gitmem benchmarkımla gelirim.

https://www.youtube.com/watch?v=gYb0y8LNAVI

https://www.youtube.com/watch?v=VLxPjoY6QgE&t=1210s

bunlara bakabilirsin. iyi bak ama.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Fiyat beklentisi mi? Yoksa performans mı? 6700-7700 almak isteyenleri pek yolundan döndürecek gibi durmuyor. Bende bekliyorum. Döviz de kaldığımdan(3,4'dan) güncel kurdan da etkilenmiyorum ama 10-15 dolar için mi bekliyoruz acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.