Şimdi Ara

Ati 7670m Driver Mavi ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün bilgisayarda takılırken birden mavi ekran hatası aldım.Atikmpag.sys filan yazıyordu mavi ekranda.Daha sonrasında bilgisayarı açmaya çalıştığımda Windows loadingten sonra direk mavi ekran vermeye başladı.Safe mod çalıştırarak açabildim.Bilgisayarı normal olarak açmak için 1-2 yöntem bulup başardım fakat bu yöntemlerde İntel ekran kartınıda Ati yide kullanamıyordum VGA olarak açılıyordu.Format atıp denemeye karar verdim.Formattan sonra Windows7 kullanıyorum bu arada,Tüm driverları yükledim intel ve atiyi en sona bıraktım.İnteli yükleyip restart attım intel çalıştı fakat Ati yi yüklemeye çalıştığım zaman yükleme işleminin sonuna doğru ekran kararıyor(yükleme işleminde ki standart kararmalar gibi)fakat geri gelmiyor hemen ardından mavi ekran alıyorum.Güncel driverı denedim,ondan bi öncekini denedim,baya bi öncekinide denedim.Driveri güncellemekle önceki sürümü kullanmakla alakalı bir sorun olacağını zannetmiyorum.Zaten 2-3 aydır en son update li halini sorunsuz kullanırken bir anda böyle bir sorun oluşması yazılımsal olarak mantıksız olurdu.Ekran kartımı ara sıra overclock yapıp kullanıyordum fakat sıcaklık değerlerini kontrol ederek yapıyodum bu işlemleri ekran kartının yandığını filan düşünmüyorum yani,en fazla anakarttaki ekran kartı yongaları filan aşınımştır dicemde o zamanda ekran kartını hiç görmez.Bazı yabancı forumlarda ekran kartına aşırı yüklenme olduğu için böyle bir sorun oluyor demişler.Sorun neyden kaynaklı olabilir.

• yardım edebilecek yok mu :/
  • Hocam aynı sorun bende de var ne yaptıysam çözemedim. Driver yüklediğim sırada donup resetliyor kendini. Her işletim sistemini kurdum yapmadığım kalmadı ama değişen birşey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.