Şimdi Ara

Ati ekran kartına xgl-beryl kurulumu yapan varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni bir pardus kullanıcısıyım ve 1 aylık tecrübem var . Pardus caracal ı yükledim .Xgl ve Beryl kyrmak istiyorum.Olmazsa aiglx ve -beryl kurabilecegim .Birçok forumu gezdim ancak anlatılanlarla bi sonuca ulaşamadım .Ekran kartım ati x1600 pro zaten en büyük sorun ati olması .Ati ekran kartına 3d kuran varmı? Lütfen yardım edin . atiyede 3D kurulabiliyor ancak nasıl oldugunu bir türlü yapamadım.BU linkte birisi ati x700 ekran kartına 3D yi kurmuş pardus beryl desktop birde anlamadıgım bir konu var ati için gerekli plan sürücüyü nasıl yükleyecegiz yanılmıyorsam atinin sitesindeki SÜRÜCÜ YÜKLENMEYECEK PEKİ HANGİ SÜRÜCÜ YÜKLENECEK ? Yardımcı olursanız sevinirim

• Önce ATI ekran kartının sürücüsünü kurmalısınız.
    http://yasar.senturk.name.tr/gunluk/?p=92
  • Challenger çok teşşekür ederim boyle bi kaynagı daha önce görmemiştim. Ancak ben beryl ve xgl kullanmak istiyorum.Oyun OYNAMAYACAĞIM.Burdaki ler ile bunları yapabilirmiyim ? Xgl- ve beryl için teşekkürler
  • chaleenger yanlışlıkla rep analizden mesaj attim
  • XGL ve Beryl için öncelikle o sürücüyü kurmalısınız. O kurulum belgesinde sistem kurulumu bittikten sonra yapılanları aynen yerine getirin. Sonra XGL ve Beryl'i kurabilirsiniz.
  • peki bişey sorabilirmiyim bunu denediniz mi yada denemiş biri biliyormusunuz pardusa format atmaktan deli oldum pardusu açmıyorum bile ama eger gerçekten 3d masaüstüne sahip olacaksam deniyecem ne de olsa kaybedecegim bişey yok saolun
  • ben unu denedim ancak başarılı olamadım daha kurarken hata ile karşılaşıyorum kod larda hata var gibi
  • O adresini verdiğim dokümanı yazan benim ve bunu denedim.
  • farkındayım emegin için saol. senin demek istedigin ati yazılan yere vesa yazılması .sonuç olarak xorg.conf dosyasında vesa yazmalı ben bunu yazarken ati yazılan yerde zaten vesa yazıyordu yani oyle bi sorunum yok gibi gözüküyordu benim anlayamadıgım tek şey şu : xgl için pardusa hangi sürücü kurulacak . galiba senin demek istedigin şey pardus için gerekli bir yol ben gene bıkmadan her türlü denemeyi yapacam bu arada sen 3 boyutlu masa üstü kullanıyormusun?
  • Hayır benim bahsettiğim vesa olayı değil. Kurulum bittikten sonra yapılan adımlar. Orayı aynen yerine getirmelisiniz. Fakat başka bir başlık altında VMWare altında yapmaya çalıştığınızı söylemişsiniz. Eğer VMWare altında kurulum yaptıysanız, 3 boyutlu masaüstü kullanamazsınız.

Bu arada, hayır ben 3 boyutlu masaüstü kullanmıyorum. Zira 3 boyutlu masa üstü diz üstü bilgisayarımın pilini çabuk bitiriyor.
  • galiba yavaş yavaş anlamaya başlıyorum.Kusura bakma 16 yaşındayım ve linux ile tanışmam bu dergideki 3d ile oldu hevesimin sona ermesini istemem .
    http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-firegl.html bu adres ile ilgili şu ana kadar bişey yapmamıştım bari saat 24:00 a kadar uğraşim de ondan sonra suse ye devam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.