Şimdi Ara

ATİ Radeon 9550 Yardım Lütfeen :(:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim önceden bi ekran kartım vardı ve arızalandı bende Ati Radeon 9550 aldım ve ilk zamanlar gayet güzel çalışmaya başladı ve bi gün birden kapandı ekran bekledi biraz geri geldi dedim bişi olmaz yine yaptı böyle bi kaç defa ve bi gün gidiş o gidiş zorla kendine geldi bende format filan attım yeniden driveri kurdum ekran kartının yine güzel çalışıyodu ama belli bir süre sonra yine aynı sorun oluşru ve " ati2dvag.dll dosyasında sorun oluştu eğer ilk defa bu mavi ekranı görüyorsanız reset atın gibisinden bişiler yazdı" bende araştırdım bunu ve bazı yerlerde yeni güncel driveri yüklememi önermişler tamam dedim bunuda buldum yeniledim ama olmuyor olmuyor olmuyor olmuyor ne yaptıysam sorun çıkıyor sizden bana yardım etmenizi çok ama çok rica ediyorum teşekkürler şimdiden herkese :(:(:(

• Arkadaşım aynı karttan bende de var ve 2 yıldır kullanıyorum, bende 1 yıl boyunca sürekli olarak mavi ekran sorunuyla karşılaştım ve bir türlü sorunun kaynağını tam olarak bulamadım, ekran kartından kaynaklandığını düşünüyodum, mavi ekran sorunlarını araştırmaktan bunalmıştım artik, teknik servise götürüp parçaları tek tek denediğimde sorunun ramlerin birinin bozuk olmasından kaynaklandığını gördüm, bozuk ram'i çıkardım ve o günden sonra tek bir mavi ekran bile görmedim! Eğer çift ram varsa tek tek takarak denemeni öneririm! Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakuza283

Arkadaşım aynı karttan bende de var ve 2 yıldır kullanıyorum, bende 1 yıl boyunca sürekli olarak mavi ekran sorunuyla karşılaştım ve bir türlü sorunun kaynağını tam olarak bulamadım, ekran kartından kaynaklandığını düşünüyodum, mavi ekran sorunlarını araştırmaktan bunalmıştım artik, teknik servise götürüp parçaları tek tek denediğimde sorunun ramlerin birinin bozuk olmasından kaynaklandığını gördüm, bozuk ram'i çıkardım ve o günden sonra tek bir mavi ekran bile görmedim! Eğer çift ram varsa tek tek takarak denemeni öneririm! Kolay gelsin.

bu bahsettiğin bilgisayarın ramleri değil mi? eğer öyleyse haklı olabilirsin.
    ama ekran kartının ramlerinden bahsediyorsan biraz zor gibi gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanKarakulak -- 7 Eylül 2007; 15:17:23 >

• arkdaşlar şimdi yeniden yeni sürümünü kurdum önceden kurduğumda ati programı çalışmıyor idi bi hata veriyor idi şimdi o yok bakalım düzgün çalışıyo şimdilik inşallah ramden kaynaklanan sorun değildir :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: slayer_ducker

quote:

Orjinalden alıntı: yakuza283

Arkadaşım aynı karttan bende de var ve 2 yıldır kullanıyorum, bende 1 yıl boyunca sürekli olarak mavi ekran sorunuyla karşılaştım ve bir türlü sorunun kaynağını tam olarak bulamadım, ekran kartından kaynaklandığını düşünüyodum, mavi ekran sorunlarını araştırmaktan bunalmıştım artik, teknik servise götürüp parçaları tek tek denediğimde sorunun ramlerin birinin bozuk olmasından kaynaklandığını gördüm, bozuk ram'i çıkardım ve o günden sonra tek bir mavi ekran bile görmedim! Eğer çift ram varsa tek tek takarak denemeni öneririm! Kolay gelsin.

bu bahsettiğin bilgisayarın ramleri değil mi? eğer öyleyse haklı olabilirsin.
    ama ekran kartının ramlerinden bahsediyorsan biraz zor gibi gözüküyor

Ekran kartının ramlerinden bahsetmiyorum tabikide, bilgisayarın ram'leri, buarada @Basridede arkadaşım üzerinden 1 yıl geçti pek hatırlamıyorum ama bende de mavi ekranda sendeki gibi ekran kartının sürücüleri yazıyordu, ztn ekran kartında sorun oduğunu düşünmemde bu yüzdendi, ama daha sonra ram'de sorun olduğunu öğrendim, senn ram'lerinin markası ne acaba???

İlginç gelebilirir ama bilgisayar genelde soğukken mavi ekran geliyordu, kasanın kapağı açık olduğunda da daha fazla yapıyordu.

• valla yine başladı salaklaşmaya hay ben bu ekran kartını aldığım güne tükürem yaa ramden mi yani bu bide git yeni ram al ömrümü yedi bu makina kırıp atacam yaa ne bu
  • belki çözüm olabilir.
    http://downloads.guru3d.com/download.php?id=18 dan ati performans driverlerini indirip kurun.
    burdaki driverler orjinallerine göre daha iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 8 Eylül 2007; 12:06:09 >
  • teşekkürler inşallah olur yaa bende şimdi format atmayı düşünüyorum formattan sonra bunu kurarım olmazsa ATI Catalyst 7.7 Windows XP bunu indiriyorum windows xp home var bende uyar demi ?
  • Arkadaşım driverla olacak iş değil, bende birsürü driver denedim ama olmadı, boşuna uğraşma derim, bir şekilde ram temin et, ancak deneyerek bulabilirsin sorunu, çünkü sorun yazılımda değil donanımdan kaynaklanıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza283 -- 8 Eylül 2007; 23:24:02 >
  • sistemin nedir? athlon ve via kt çipsetli anakartın mı var? bunlarla hiç anlaşamıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

sistemin nedir? athlon ve via kt çipsetli anakartın mı var? bunlarla hiç anlaşamıyordu.

athlon la ne alakası var şimdi bunun . Bende Amd işlemci aynı ekran kartı oynatmadığı oyun ve de hiçbir sorun da çıkmadı...
  • Bende kullandım 9550. tam 2 yıl. hiç sorun yaşamadım. oblivion oynarken bile 800x600 de medium ayarda bile rahat rahat oynuyordum, tabi buna hdr dahil değil. Çünkü o ayar pasif.
    Böyle bir sorun ile hiç karşılaşmadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: pardus34

quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

sistemin nedir? athlon ve via kt çipsetli anakartın mı var? bunlarla hiç anlaşamıyordu.

athlon la ne alakası var şimdi bunun . Bende Amd işlemci aynı ekran kartı oynatmadığı oyun ve de hiçbir sorun da çıkmadı...

anakartın ne idi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.