Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

quote:

Araba alma işi hepten karıştı, A3 makyajlı çok taze onu alayım diyosun,
    1.0 LT motor, tek tük bir kaç kritik donanım alsana 100 bin TL oldu.

Aynı Fiyata Insignia 1.6 Cdti + Cevre gorus ( Adaptif Cruisesinden, anahtarsız çalıştırmasından bilmem nesine) D sınıfı 1.6 dizel, hantal da olsa otomatik araç alıyorsun,
    ki yürürü süspansiyonu makyajla birlikte efsane olabilecek bir araçtan bahsediyoruz.

Gel şimdi seç bakalım :D

Aslında hiç düşünmeden A3 SP 84 e al geç diyorum, Xenonu, Yenilenen şık direksiyonu ıvır zıvırı yeter diyorum, bayi bayi arayıp araç mı arayacağız şimdi yani?

Neyse bakalım.... Sedan cam tavansız alınmaz bence arkadaşlar Seda 1.0 + Cam tavan ve Desing paket kaça alınabiliyor aşağı yukarı?

Öncelikle boyut bakımından iki araç çok farklı ve karşılaştırmak yanlış ama, forumlarda Insignia fiyatı sık sık örnek veriliyor, bu yüzden yazayım dedim. Insignia yakında büyük bir revizyon geçirecek. Mevcut kasa neredeyse 10 yaşına girdi, yeni Insignia'nın 100-150 kg hafiflemesi ve bir çok yeni teknolojiyle gelmesi bekleniyor. Bu sebeple mevcut Insignia'lar çok ucuza satılmaya başlandı, ucuz diye alınabilir ama zamanının gerisinde demode bir araç olacaktır.

Aslinda Sanziman haric guncel araçlardan eksigi yok,fazlasi var.
    Cok tok bir arac, suspansiyon kalitesi,direksiyon sistemi, ic ve dis mekan ayrintilari, donanimi vs bence referans denilen Passattan cok daha ilerde, dedigim gibi sanziman biraz efektif olsa dakika dusunmeden alinir.

Audi premium arac olmasi,verimli sanzimani ve kuvvetli ikinci eli ile onde.

ancak 1.0 tsi benzinli fiyatina ben cosmo 1,6 cdti insignia için fiyat aldim

Nasıl yani anlamadım.84 bin TL'ye sıfır km dizel otomatik Cosmo Insignia'mı veriyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: hermano

quote:

Orijinalden alıntı: WlcmToMyWrld

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Birisi standart donanımı yazabilir mi artık? Bu ne gizemdir arkadaş...

İlk mesajlarda paylaşmıştım oysa ki

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

Donanım listesinde görünmüyor ama Basic donanımlı araçta F1 tabir edilen direkisyondan vites kulakçıkları var.

Hocam piyasada şuan Basic modeli yok diye biliyorum, siz nerde gördünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

quote:

quote:

Aynı Fiyata Insignia 1.6 Cdti + Cevre gorus ( Adaptif Cruisesinden, anahtarsız çalıştırmasından bilmem nesine) D sınıfı 1.6 dizel, hantal da olsa otomatik araç alıyorsun,
    ki yürürü süspansiyonu makyajla birlikte efsane olabilecek bir araçtan bahsediyoruz.

Aslında hiç düşünmeden A3 SP 84 e al geç diyorum, Xenonu, Yenilenen şık direksiyonu ıvır zıvırı yeter diyorum, bayi bayi arayıp araç mı arayacağız şimdi yani?

Neyse bakalım.... Sedan cam tavansız alınmaz bence arkadaşlar Seda 1.0 + Cam tavan ve Desing paket kaça alınabiliyor aşağı yukarı?

Öncelikle boyut bakımından iki araç çok farklı ve karşılaştırmak yanlış ama, forumlarda Insignia fiyatı sık sık örnek veriliyor, bu yüzden yazayım dedim. Insignia yakında büyük bir revizyon geçirecek. Mevcut kasa neredeyse 10 yaşına girdi, yeni Insignia'nın 100-150 kg hafiflemesi ve bir çok yeni teknolojiyle gelmesi bekleniyor. Bu sebeple mevcut Insignia'lar çok ucuza satılmaya başlandı, ucuz diye alınabilir ama zamanının gerisinde demode bir araç olacaktır.

Cok tok bir arac, suspansiyon kalitesi,direksiyon sistemi, ic ve dis mekan ayrintilari, donanimi vs bence referans denilen Passattan cok daha ilerde, dedigim gibi sanziman biraz efektif olsa dakika dusunmeden alinir.

Nasıl yani anlamadım.84 bin TL'ye sıfır km dizel otomatik Cosmo Insignia'mı veriyorlar?

Hayır sedan 1.0 tsı 94 lere falan alınıyor sanırım, ben ınsıgnıa da Cosmo +
    Çevre gorus pakedi( Çevre Görüş Paketi 2: Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Göstergesi, Ön Çarpışma İkazı, Trafik İşareti Tespit Sistemi, Çarpışma Önleyici Fren Sistemi, Adaptif Hız Sabitleyici (otomatik gaz ve fren) ve Isı yalıtımlı ön cam özelliklerini içermektedir. ) ile
    101 Bin TL fiyat aldım ve bunun içinde 40 bin TL 14 ay sıfır faiz var.

Sedan bos 1.0 Tfsi ile dolu dizel Cosmo ınsıgnıa aynı fiyat yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 21 Ekim 2016; 12:39:14 >

• İnsignia varken 1.0 dsg a3 almak kafaya 38ligi dayamak bana gore.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

quote:

quote:

quote:

Hayır sedan 1.0 tsı 94 lere falan alınıyor sanırım, ben ınsıgnıa da Cosmo +
    Çevre gorus pakedi( Çevre Görüş Paketi 2: Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Göstergesi, Ön Çarpışma İkazı, Trafik İşareti Tespit Sistemi, Çarpışma Önleyici Fren Sistemi, Adaptif Hız Sabitleyici (otomatik gaz ve fren) ve Isı yalıtımlı ön cam özelliklerini içermektedir. ) ile
    101 Bin TL fiyat aldım ve bunun içinde 40 bin TL 14 ay sıfır faiz var.

Sedan bos 1.0 Tfsi ile dolu insana Çati aynı fiyat yani

Anladım hocam.Ek donanımları hesaba katarsak sedan ile aynı fiyata geliyor.

Sonuçta herkesin ihtiyacı farklıdır.Şehir içi için A3 bence önde bu karşılaştırmada.Ama ağırlıklı olarak uzun yol yapılacaksa Insignia tercih edilmeli.Orada da yaklaşık sanıyorum 15 bin TL ucuza 1.6 turbo motor veriyor olmaları lazım.O kısım kafa karıştırıcı.

EDIT:Gerçi artık benzinli motor gelmiyor sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 21 Ekim 2016; 12:42:57 >

• EnginAKB E kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz araç listede 120.000, bayiden aldığınız fiyat nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofagun

Bahsettiğiniz araç listede 120.000, bayiden aldığınız fiyat nedir ?

Bu bayi fiyatı 102 civarında fiyat alırsınız aşağı yukarı

• WlcmToMyWrld kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta 1.0 Sportback aracımızı teslim aldık. Arabanın üzerinde gördüm.

Ayrıca aracı alan arkadaşlara not: Dijital klimada On/Off tuşuna basılı tutarsanız klimayı çift yönlü veya sağ-sol senkronize olarak çalıştırabiliyorsunuz.
  • hermano H kullanıcısına yanıt
    Hocam şu Xenon plus mevzusunun ayrıntısını biliyor musunuz? Sisli havalarda falan otomatik mi ayarlıyor kendini nedir bunun olayı?
  • Kararsiz kalanlar icin detayli resimler cektim.
    Aracin bana gore tek sıkıntısı koltukları.

• Hocam malesef xenon plus'ın detayını bilmiyorum.

Aracı teslim aldıktan sonra hemen yurtdışı seyahatine çıkmam gerekti. Sadece 90 km sürdüm, henüz aracı detaylı inceleyemedim.

• M_K_B kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık hocam. Yukarıda da belirtmiştim koltukları hiç premium havası vermiyor diye. Ama sizin koltuklar yine daha iyiymiş en azından düz siyah kumaş. Bayide incelediğim araçta grili siyahlı değişik eski Renault'lardaki kumaşlara benzer bir kumaş vardı hiç hoşuma gitmedi. Opsiyon seçemiyor olmamız bu açıdan kötü oluyor.
  • quote:

Ayrıca aracı alan arkadaşlara not: Dijital klimada On/Off tuşuna basılı tutarsanız klimayı çift yönlü veya sağ-sol senkronize olarak çalıştırabiliyorsunuz.

Hocam bahsettiğiniz araç Basic pakete ek olarak advance paket veriliyor, yani sadece Basic paket değil. Advance pakette 3 kollu tripttronik kumandalı spor deri direksiyon var belki onunla birlikte geliyordur. Şuan piyasada Basic paket yok dediğim gibi olunca anlaşılır, yada bayiden sorup bilgileri var ise öğrenmek lazım.

Edit: yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WlcmToMyWrld -- 21 Ekim 2016; 13:40:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WlcmToMyWrld

quote:

Hocam bahsettiğiniz araç Basic pakete ek olarak advance paket veriliyor, yani sadece Basic paket değil. Advance pakette 3 kollu tripttronik kumandalı spor deri direksiyon var belki onunla birlikte geliyordur. Şuan piyasada Basic paket yok dediğim gibi olunca anlaşılır, yada bayiden sorup bilgileri var ise öğrenmek lazım.

Edit: yazım yanlışı

Haklısınız, detayını atlamışım.

Dediğiniz gibi Advance paket ile beraber geliyordur.

Ama makyajlı kasada (PI) Basic donanım araçların tamamı Advance paket ile geliyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ben de jantlar hariç araca bayıldım diyebilirim.Jantlar da çözülmeyecek konu değil orjinal takılması kaydıyla tabi.
  • Valla arkadaş kimse kusura bakmasın 1.0 motor almam da binmem de binene de lafım yok..
    Hocam iyi günlerde kullanın
  • Arkadaslar Xenon Plusta sis farini soran cok kisi oldu.
    Bu aracta şöyle bir tus var ve buna basinca farlar sis far moduna geciyor.

Resimde soldaki yesil yanan tus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_K_B -- 21 Ekim 2016; 14:29:59 >
    Araç çok güzel. Allah kaza bela vermesin. Bence koltuk iyi ama jantlar daha güzel olabilirdi. Biraz ince kalıyor. İyi günlerde kullanın. Kullanım yorumunuzu bekliyoruz.

• Arkadaslar klima otmatik degil mi?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.