Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kilicoglu

Aracin ic dis gorunusu nasil resim atabilecek var mi?

Hocam malum sitede var fahiş fiyatlarda ordan bakabilirsin detaylı resimlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Acele etmeyin gelen arabalar da 84 ten alınabilecek.

Kesin bilgi mi hocam?
  • arkadaşlar şu anda bayilerde araba olmasa bile faiz kampanyasından yararlanabiliyor muyuz acaba
  • _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Euro 3.40'ın altında kalırsa fiyat değişmez demişlerdi. Keza durum aynen o şekilde.

Bu arada arabayı teslim aldım, 250 km kullandım, tam istediğim gibi. Tek kaygım 140 km civarında motor sesiydi. O da yok.

Elbette üst hızlarda çok cansız bir motor ama otobanda benim gibi 140 150'yi geçmiyorsanız Yeterli olacaktır.

Yenikapı'dan Beşiktaş'a geldim, oranın trafiğini bilen bilir. 5.7 civarı bir tüketim sergiledi. Aynı güzergahı dizel Yeti ile gidiyordum, onunla kıyaslıyorum. Sonuç muazzam. Tüketim konusunda harika bir motor yapmışlar. Doğruya doğru.
    1.4 150 HP ister miydim? Evet isterdim ama o zaman fiyat mantıksız kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 26 Ekim 2016; 1:05:17 >
  • funkmaster kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz güzergahta dizel Yeti ortalama ne kadar tüketiyordu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Euro 3.40'ın altında kalırsa fiyat değişmez demişlerdi. Keza durum aynen o şekilde.

Bu arada arabayı teslim aldım, 250 km kullandım, tam istediğim gibi. Tek kaygım 140 km civarında motor sesiydi. O da yok.

Elbette üst hızlarda çok cansız bir motor ama otobanda benim gibi 140 150'yi geçmiyorsanız Yeterli olacaktır.

Yenikapı'dan Beşiktaş'a geldim, oranın trafiğini bilen bilir. 5.7 civarı bir tüketim sergiledi. Aynı güzergahı dizel Yeti ile gidiyordum, onunla kıyaslıyorum. Sonuç muazzam. Tüketim konusunda harika bir motor yapmışlar. Doğruya doğru.
    1.4 150 HP ister miydim? Evet isterdim ama o zaman fiyat mantıksız kalıyor.

Selamlar, rodaj için yağ ve yağ filtresini değiştirecek misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FunnyxD

quote:

Saolun. Şimdi baktım da, bir şeyler eksik gibi sanki araçlarda. Bu fiyat politikası ile bir şeylerden kısmışlar mı acaba?
  • quote:

83.750 ye far ve yağmur sensörlü, xenon plus ve 3 kollu spor direksiyonlu otomatik vites A3.

bir arkadaş mesajında böyle yazmış ama audinin sitesinden fiyatlara baktığım zaman bu fiyatlardan çok daha yüksek.
    liste fiyatından mı bu fiyatlara düşüyorlar. yani eğer gerçekten 83 bin gibi rakamlara otomatik vites a3 alınabiliyorsa bu çok çok iyi, diğer markalara bakmaya bile gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

quote:

83.750 ye far ve yağmur sensörlü, xenon plus ve 3 kollu spor direksiyonlu otomatik vites A3.

bir arkadaş mesajında böyle yazmış ama audinin sitesinden fiyatlara baktığım zaman bu fiyatlardan çok daha yüksek.
    liste fiyatından mı bu fiyatlara düşüyorlar. yani eğer gerçekten 83 bin gibi rakamlara otomatik vites a3 alınabiliyorsa bu çok çok iyi, diğer markalara bakmaya bile gerek yok.

Yeni kasayla aracin reklamini yapmak istemisler gibi duruyor. Buna benzer donanimda araci 2015 martinda 78bin lira teklif almistik. 100bine ambition donanim sedan dizel arac aldik. Yani bu fiyatlara belliki bu arac kurtariyor. Eksik bir sey oldugunu sanmam. Makyaj genelde insanlarin dusundugu gibi araci sadece iyilestirmek amacli olmayabiliyor herzaman.

Bazen maliyeti kisacak degisiklikler uygulaniyor. Fakat bunlar cogunlukla aracin performansini dusurmuyor. Zaten bu sebeplerle kasa eskidikce fiyatlar dusuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• rapidturkey R kullanıcısına yanıt
    Otoamtik şanzımandan dolayı geçnişte 2 kere diliniz yandığını söylemişsiniz hocam. Audi miydi yine? Çünkü tam arada kaldım. Yaptırmak mantıksız geliyor ama sizin dediğinz de aklima takildi
  • şu paraya 1.0 tsi dsg yerine 1.4 tsi manuel verseler düşünmeden alırdım, ki almanya da 1.4 manuel daha ucuz....

motoru adam gibi, sorun yumağı dsg yok ve arka süspansiyon bağımsız.
  • Ben 1.0 Sedan aracımı teslim aldım.

Yakın zamanda sahip olduğum arabalar şu şekilde: Leon 1.2 DSG, Mercedes C180 Turbo 7gtronic (facelift), Audi A4 (B8) 1.8 TFSI , BMW 116i etc. Ayrıca şu anda ailemde de BMW F30 320xd var. Onlarla karşılaştırarak yorumlarımı yapacağım, o yüzden yazma gereği duydum:

Bir kere aracın iç mekan kalitesi kesinlikle premium kompak sınıfın üzerinde. A/CLA , 1 serisi gibi araçların iç mekan kalitelerinden çok daha yüksek ki Golf, Focus, Corolla, Leon falan kıyas kabul edebilecek seviyede değil.

Leon sahibi biri olarak (satıyorum), süspansiyonlarının aynı olmasını bekliyordum ancak süspansiyonlar da şaşırtıcı derecede iyi. Araç çok dingin, süspansiyonlar çok başarılı.

Bu aracın kesinlikle en önemli özelliği araç inanılmaz derecede sessiz. 150 KM/h ile giderken aracın içinde ne lastik sesi ne rüzgar sesi var. Bu sınıf bir arabai çin inanılacak gibi değil. Ard arda F30 ile otobana çıktım 150 ile giderken içerideki ses A3'ün 2-3 katı falan. Eski W204 facelift aracımdan bile sessiz diyebilirim. Bu konuda kesinlikle abartmıyorum. Test eden, binen görür.

Gelelim motora. Araca binen birine 1.0 olduğunu söylemezseniz imkanı yok anlayamaz. Motor 1.0 bir motor için çok çok iyi! Otoban veya şehiriçi, araç hızlanmakta asla zorlanmıyor. 1.2 motordan hızlanma ve tepki olarak daha iyi, ki o motor ile 1.6 atmosferik tüm motorlardan bana göre daha iyi. Bu motor aşırı performans beklentiniz yoksa kesinlikle ve kesinlikle sizi üzmez.

Şanzıman olayını da kafanıza takmayın. Zaten 1700 TL (36 ay taksitle hem de) verip 2 sene daha uzatıyorsunuz. Yani 4 sene kafanız rahat.

Bunun dışında bu fiyatlara verilen arabanın donanımı da hiç kötü değil. Bir kere xenon farlar çok başarılı (Leon'un LED farlarından kat kat iyi aydınlatıyor). Direksiyondan vites, bluetooth, ön-arka park, karartmalı ayna gibi olmazsa olmazlar var. Araçta ayrıca Türkçe sesli komut sistemi de var :) Bayağ hoş diyebilirim. MMI plus'un çözünürlüğü ve kalitesi de üst seviye.

Bana göre bu fiyata Sedan da Sportback'de kesinlikle kaçmaz. Değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yine sorularınız olursa yanıtlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 27 Ekim 2016; 10:45:59 >

• quote:

quote:

quote:

Saolun. Şimdi baktım da, bir şeyler eksik gibi sanki araçlarda. Bu fiyat politikası ile bir şeylerden kısmışlar mı acaba?

Hocam koltuklardan kıstığı bellide diğer donanımlar iyi gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam koltuklardan kıstığı bellide diğer donanımlar iyi gibi

canlısını görmek lazım gerçi ama yine de güzel bir alternatif piyasada. sonuçta bu araçları alan çoğu insan öndeki amblemi için alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: servantesy

Otoamtik şanzımandan dolayı geçnişte 2 kere diliniz yandığını söylemişsiniz hocam. Audi miydi yine? Çünkü tam arada kaldım. Yaptırmak mantıksız geliyor ama sizin dediğinz de aklima takildi

skoda octavia 1.6 tdi elegance araçtı
    tabi audi ile kıyaslanmaz ama aynı alt yapı olunca ve 1770 tl ye + 2 yıl varken almak mantıklı geldi.
    garanti olmadığı için cebimden ödedim parçalar
    1-kavrama (iyi niyet garantisi ile 900 tl ödedim)
    2-kavrama (1 sene sonra olmasına rağmen iyi niyet garantisi ile 400 tl ödedim)
    3-direksiyon makara sistemi (iyi niyet olmuyormuş garanti bittiğinden 1200 tl ödedim)
    4-mekatronik arızası (7000 tl fiyat çıkardılar iyi niyete girdirmediler tüm bakımlar serviste olmasına rağmen ) 3bin tl ye özelde yaptırdım.

ama audi tabi daha iyi olacaktır ama zamanında 1770 tl verse idim daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
    sonuçta bu araçların bakımlarını servis dışında yaptırmam .

• quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

Ben 1.0 Sedan aracımı teslim aldım.

Yakın zamanda sahip olduğum arabalar şu şekilde: Leon 1.2 DSG, Mercedes C180 Turbo 7gtronic (facelift), Audi A4 (B8) 1.8 TFSI , BMW 116i etc. Ayrıca şu anda ailemde de BMW F30 320xd var. Onlarla karşılaştırarak yorumlarımı yapacağım, o yüzden yazma gereği duydum:

Bir kere aracın iç mekan kalitesi kesinlikle premium kompak sınıfın üzerinde. A/CLA , 1 serisi gibi araçların iç mekan kalitelerinden çok daha yüksek ki Golf, Focus, Corolla, Leon falan kıyas kabul edebilecek seviyede değil.

Leon sahibi biri olarak (satıyorum), süspansiyonlarının aynı olmasını bekliyordum ancak süspansiyonlar da şaşırtıcı derecede iyi. Araç çok dingin, süspansiyonlar çok başarılı.

Bu aracın kesinlikle en önemli özelliği araç inanılmaz derecede sessiz. 150 KM/h ile giderken aracın içinde ne lastik sesi ne rüzgar sesi var. Bu sınıf bir arabai çin inanılacak gibi değil. Ard arda F30 ile otobana çıktım 150 ile giderken içerideki ses A3'ün 2-3 katı falan. Eski W204 facelift aracımdan bile sessiz diyebilirim. Bu konuda kesinlikle abartmıyorum. Test eden, binen görür.

Gelelim motora. Araca binen birine 1.0 olduğunu söylemezseniz imkanı yok anlayamaz. Motor 1.0 bir motor için çok çok iyi! Otoban veya şehiriçi, araç hızlanmakta asla zorlanmıyor. 1.2 motordan hızlanma ve tepki olarak daha iyi, ki o motor ile 1.6 atmosferik tüm motorlardan bana göre daha iyi. Bu motor aşırı performans beklentiniz yoksa kesinlikle ve kesinlikle sizi üzmez.

Şanzıman olayını da kafanıza takmayın. Zaten 1700 TL (36 ay taksitle hem de) verip 2 sene daha uzatıyorsunuz. Yani 4 sene kafanız rahat.

Bunun dışında bu fiyatlara verilen arabanın donanımı da hiç kötü değil. Bir kere xenon farlar çok başarılı (Leon'un LED farlarından kat kat iyi aydınlatıyor). Direksiyondan vites, bluetooth, ön-arka park, karartmalı ayna gibi olmazsa olmazlar var. Araçta ayrıca Türkçe sesli komut sistemi de var :) Bayağ hoş diyebilirim. MMI plus'un çözünürlüğü ve kalitesi de üst seviye.

Bana göre bu fiyata Sedan da Sportback'de kesinlikle kaçmaz. Değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yine sorularınız olursa yanıtlarım.

2 hafta önce de ben aracımı teslim aldım kesinlikle söylediklerinize katılıyorum.
    kazasız ve keyifli sürüşler

mmı plus olması ilerde navigasyon vb. özellikler için kolaylık sağlar mı sizce .

• donniedarko kullanıcısına yanıt
    Iyi güzel yazmışsınız ama iç mekan kalitesi golf ten üstün kısmını anlayamadım benim gördüğüm bir hayli gerisinde
    1.2 ye göre biraz daha uzun kıyaslayabilir misiniz?

• donniedarko kullanıcısına yanıt
    Üzerinde hangi lastikler geldi? Test ettiğim araçta Bridgestone vardı ve araç süper sessiz olmasına rağmen sadece lastik sesi ve sertliği vardı.
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Koltuklar haricinde Golf'ün neresinden geride bunu açıklar mısınız?
    Malzeme kalitesi olarak Golf'den çok daha kaliteli bir araç

• skysoblue85 S kullanıcısına yanıt
    Peki neresi üstün?
    Taraflı olarak yazmıyorum bunları, golf sahibi olup a3 e geçmeyi düşünen birisi olarak yazıyorum

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.