Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Araç gelmediği için tabi resmi de yok :)
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    -Dolar ocaktan beri yani 10 ayda %4 artmış. (2,95-3,07)
    -Motorin geçen yılın aynı ayına oranla %11 artmış. (Ama uluslar arası piyasada petrolün varil fiyatı 21 aralık 2015'te 36 dolarken bugün 50 dolar. Yani artış %38)
    -ÖTV denilen vergi bugün çıkmadı. 15 senedir var.
    -Türkiye ile Avrupa arasındaki alım gücü farkı yıllardır aynı.
    -asgari ücret her ne kadar az olsada 2015 ocakta 946-tl iken, bugün 1300-tl. Artış %36. İnşallah daha iyi olacak, olmalı.

Birşeyler yazarken araştırıp iyi incelemek lazım. Yazdım diye yazarsanız haksız çıkabilirsiniz. Bu aralar kriz çıktı diyenler baya arttı da, ondan yazdım. Şimdinin kriz çıktı diye yazanları asıl krizleri yaşamadı sanırım yada çocuk falandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofagun

Adam sıra satıyor :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ekim-sonu-tr-de-siparisteki-aracimi-satiyorum-356273863/detay

Araç gelmediği için tabi resmi de yok :)

Bu kadar fırsatçı bir ülkeyiz işte işimiz gücümüz fırsatçılık ayıptır be valla ha ayıptır

• herkesin kapış kapış aldığı 1.0 tfsi audi a3 de arka süspansiyon torsiyon çubuklu. 1996 da a3 torsiyon idi bunu anlarım fakat 2003 de çıkan 8p kasa a3 bağımsız olarak üretildi.
    şimdi ise audi a3de hem torsiyona döndü hem 1.0 mobilet motorunu koyması yetmezmiş gibi seat ibiza koltuğuna rahmet okutacak koltukları yeni 2016 model aracına premium marka imajını yok sayacak şekilde müşterilere salladı. aklımızı başımaza almazsak elin gavuru daha çoook...

A3 İLE GOLF KOLTUK GÖRÜNÜMÜ

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

1.0 TFSİ VE 1.6 TDİ MOTOR GÖRÜNÜMÜ HERŞEY ORTADA

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garin -- 24 Ekim 2016; 11:48:12 >

• sonofagun kullanıcısına yanıt
    Ben de arabayı buldum değiştirsem mi değiştirmesem mi diye düşünüyorum adam 7.500 Tl kar edecek bir kalemde helal olsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbosa78

-Dolar ocaktan beri yani 10 ayda %4 artmış. (2,95-3,07)
    -Motorin geçen yılın aynı ayına oranla %11 artmış. (Ama uluslar arası piyasada petrolün varil fiyatı 21 aralık 2015'te 36 dolarken bugün 50 dolar. Yani artış %38)
    -ÖTV denilen vergi bugün çıkmadı. 15 senedir var.
    -Türkiye ile Avrupa arasındaki alım gücü farkı yıllardır aynı.
    -asgari ücret her ne kadar az olsada 2015 ocakta 946-tl iken, bugün 1300-tl. Artış %36. İnşallah daha iyi olacak, olmalı.

Birşeyler yazarken araştırıp iyi incelemek lazım. Yazdım diye yazarsanız haksız çıkabilirsiniz. Bu aralar kriz çıktı diyenler baya arttı da, ondan yazdım. Şimdinin kriz çıktı diye yazanları asıl krizleri yaşamadı sanırım yada çocuk falandı.

Bu bugunun sorunu mu ? Yıllardır olan bır sorun zaten. 2 yıl önce dolar 2 tl di ondan nıye bahsetmıyorsun kı ? Ondan oncede 1.5 tl dı.

Piyasada turist yok iş yok, türkiye turizm tekstil gibi sektorlerle geçiniyor ağır sanayımız urtımımız yok.

Asgari ucret 1300 tl oldu da ne oldu ? Her şeye zam getırdıler. 1300 tl sankı buyuk para överek yazmışsın 420 dolar yapıyor. Ne büyük para ama!

Kasko fıyatları 2-3 katına cıktı.

Petrol varıl fıyatı 120 dolardan. 40 doların altına dustu hanı kaç tl ındırım yaptılar ?

Şimdi petrol 50 dolar oldu hemen 1 tl ye yakın zam geldi son aylardakı zamlarla bırlıkte. Varıl fıyatı tekrar 100 dolar ve uzerı olunca bakalım ne olacak.

Örnekleri artırabılırız.

Ben dıyorum a8 parasına a3 alıyoruz, gelmiş bu iyi birşeymiş gibi utanıp sıkılmadan hala bunu savunmaya calısıyorsun.

Piyasada ciddi kriz var, herkes kreditle borç içinde yasıyor nakıt yok piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Ekim 2016; 12:08:56 >

• garin G kullanıcısına yanıt
    Koltuk konusuna lafım yok, gerçekten kötü leke de bırakıyor.. Tam bağımsız süspansiyon konfordan daha çok performans odaklı bir seçim, örnek vermek gerekrse torsiyon çubuklu A3, tam bağımsız süspansiyonlu Alfa Romeo Giulietta'dan 3-4 kat daha konforlu. Yine Renault ve Hyundai de son dönemde tam bağımsıza geçtiler, ama Audi'nin çubukla verdiği konforu sağlayamıyorlar.

Bu arada 6 silindirli 1.6 Tdi motor 105-110 beygir verirken o 3 silindirli motor 116 beygir veriyor.
  • Yeni opel astra k ya bakın derim.95 bine 1.6 dizel 320 tork exellance donanım + sunroof full bir araç alabilirsiniz.Tabiki marka değeri açısından audi daha önde ama fiyat performans olarakta opel birkaç adım önde diyebilirim.Bende benzinli amg a serisi aracımı satıp aldım ve çok memnunum.Dediğim gibi marka değeri haricinde hem a serisinden hemde a3 den daha iyi bir araç emin olun
  • Otopark.com'dan AND uzun dönem ortalama olarak 8lt tüketim öngörmüş. Burada bazı arakadaşlar 5.8 civarı rakamlardan bahsediyorlardı. Nedir bunun aslı astarı, çok mu gazlamıştır bu eleman? Bana 8lt tüketim fazla gözüktü biraz.
  • Bulması ne zor bir araçmış yahu. Bayilerde de yalanlar, yalanlar..

Ailenin eski Fiesta'sını değiştirip güzel bir A3 HB alalım dedik ama bir türlü bulamıyoruz aracı. Her gün bayileri arayıp biri vazgeçer filan diye sormaktan yoruldum gerçekten. Aileme almıyor olsam bu kadar uğraşmazdım da. Madem satacaksınız, getirsenize araçtan bolca. Böyle gıdım gıdım piyasaya sunuyorlar.

Eğer kapora verip almaktan vazgeçen tanıdığınız varsa veya bir yerde boşta bir araç olduğunu duyarsanız haber verebilirseniz çok sevinirim. Sportback (Hatchback) olması yeterli. Rengi filan farketmiyor.

Aileyi de heveslendirdik, araç bulamadık bir türlü :(
  • Lord of the Shadows kullanıcısına yanıt
    Bence And'ın yorumunda yanlışlıklar var çünkü test sürüşü yaptığı aracın 2 ay önce alındığını yazmış 2 ay önce 1.0 tfsi yoktu bildiğim kadarıyla. Ayrıca uzun vadede 8 lt yakar demiş ama çok mu sert kullanıyor bilmiyorum ama ben 1.2 tsi kullanıyorum ortalamam (şehir içi) 6.2 lt. 1.0. Tfsi motorların daha az yaktığı düşünülürse 8 lt beklentisinin abartılı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okay88

Bence And'ın yorumunda yanlışlıklar var çünkü test sürüşü yaptığı aracın 2 ay önce alındığını yazmış 2 ay önce 1.0 tfsi yoktu bildiğim kadarıyla. Ayrıca uzun vadede 8 lt yakar demiş ama çok mu sert kullanıyor bilmiyorum ama ben 1.2 tsi kullanıyorum ortalamam (şehir içi) 6.2 lt. 1.0. Tfsi motorların daha az yaktığı düşünülürse 8 lt beklentisinin abartılı olduğunu düşünüyorum.

8lt istanbulda abarti bir rakam olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Designer83

Bulması ne zor bir araçmış yahu. Bayilerde de yalanlar, yalanlar..

Ailenin eski Fiesta'sını değiştirip güzel bir A3 HB alalım dedik ama bir türlü bulamıyoruz aracı. Her gün bayileri arayıp biri vazgeçer filan diye sormaktan yoruldum gerçekten. Aileme almıyor olsam bu kadar uğraşmazdım da. Madem satacaksınız, getirsenize araçtan bolca. Böyle gıdım gıdım piyasaya sunuyorlar.

Eğer kapora verip almaktan vazgeçen tanıdığınız varsa veya bir yerde boşta bir araç olduğunu duyarsanız haber verebilirseniz çok sevinirim. Sportback (Hatchback) olması yeterli. Rengi filan farketmiyor.

Aileyi de heveslendirdik, araç bulamadık bir türlü :(

Ben aracın olmadığına inanmıyorum, 1.6tdi dsg arac yok 3-5ay sıra var diyorlardi, emisyon skandali patladı, ekim kasim aralıkta 2500er adet sattılar, hemde iyi indirimlerle, meğer araç doluymuş Doğuş Oto da, yine ayni strateji, yok satıyorlar, inan şu 1.0 motor baska bir markada olsa asla satilmazdi

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Cevabın bu olması şahsım adına çok üzücü. Herkes hayata sizin gibi doğru yerden başlama şansına sahip olamıyor. Ayrıca çalışmakla zengin olunsaydı ben ilkokuldan beri ayakkabı boyacılığı,simit satmak,inşaatta çalışmak,tornacı çıraklığı gibi bir çok iş yaptım ama o kadar da büyük fırsatlar maalesef gelmedi. Git çalış demek büyük kibirdir. Ayrıca çok laf yalansız,çok mal haramsız olmaz derler.

• Merhaba arkadaşlar, dün a3 e bakmak için Denizli batı Audi bayine gittim, buradaki yorumlardan araç olmadığına dair bir kanı vardı fakat bayide satışçı arkadaş bu hafta sonu araç teslim edebileceğini ellerinde araç olduğunu söyledi, aracın dışına hayran kalmıştım taki koltuğa oturana kadar. Golf 7 aracımın koltuğundan sonra audiye bu koltuğu yakıştıramadım. 85.500 tl fiyat aldım tabi araç teslimindeki fiyat geçerli olacaktı 40 adete yakın sattıklarını söylediler

• Otopark'ın 1.0 tsi testi mi var? Göremedim sitelerinde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loverello

Merhaba arkadaşlar, dün a3 e bakmak için Denizli batı Audi bayine gittim, buradaki yorumlardan araç olmadığına dair bir kanı vardı fakat bayide satışçı arkadaş bu hafta sonu araç teslim edebileceğini ellerinde araç olduğunu söyledi, aracın dışına hayran kalmıştım taki koltuğa oturana kadar. Golf 7 aracımın koltuğundan sonra audiye bu koltuğu yakıştıramadım. 85.500 tl fiyat aldım tabi araç teslimindeki fiyat geçerli olacaktı 40 adete yakın sattıklarını söylediler

ekim sonu-kasım başı falan diyorlardı zaten... zaman ne çabuk geçiyor :D
  • Aracin ic dis gorunusu nasil resim atabilecek var mi?

• Bir arkadaş Attarlar a sordunuz mu diye sormuş.Bugün görüştüm ellerinde yokmuş ancak Kasım ayında gelecekmiş.Konya/Attarlar

• Acaba bu fiyatlar ne zamana kadar devam eder bilgisi olan var mı arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.