Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce Kayseri Aykan Bayi aradım. Ekimde 85k dan satmışlar sportbackleri, yıl sonuna kadar 5 aracın hepsi için kaparo aldıklarını ve araçların geliş tarihinin belli olmadığını söylediler. Ocakta 90k dan aşağı satmazlar. Geçmiş olsun kaçtı tren

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClinicalSC

quote:

Orijinalden alıntı: UMUT KIRDI

Merhabalar,

Ben de sizin gibi polo 1.2 tsi dan gecis yapacağım.

Cam tavanli aracı nasıl buldunuz acaba bir de ne kadar fiyat aldınız? Ben beyaz sedanı zar zor bulabildim.

Bu arada, kullananlar daha iyi yorum yapacaktır ancak benim motordan yana herhangi bir cekincem yok.

Teşekkürler.

cam tavanlı araç 3 hafta sonra gelecekmiş. kaparo ile ayırttım. 98.5 fiyat verdiler şimdilik euro kuru belli olmadığı için pazarlık da yapamadık :)

showroom da makyajlı tdi sedan vardı cam tavanlı çok hoş duruyor gerçekten. motorla ilgili yorumlar genelde olumlu ama ne bileyim işte alışık olmamakla alakalı sanırım

Anladım hocam, iyi denk gelmis size, bir de renk beyaz ve siyahtan farkliysa hele:)

Ben 92.500 e anlastim beyaz sedan için, cam tavanlı kesinlikle cok daha şık duruyor ama kur ve fiyat belli olmayinca kendi adima hazir bulmusken riske atmam sanırım.

Insallah en kisa surede alıriz araclari da merka eden arkadaslarla deneyimlerimizi paylasiriz.

• 1.0 PırPır motorla 225 km hız vavvvv 1.6 turbo araçlar bile nerdeyse zor yapıyor o hızı Audi BU araca yanlışkla 2.0 tfsı koymuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westlıne -- 3 Kasım 2016; 16:35:50 >
  • Yapmadığım hızı burada paylaşmam.

3.Köprü yolunda hafif bayır aşağı yaptım ki daha da zorlanırsa biraz daha artırılabilirdi.

Bir daha denk gelirse video paylaşırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

quote:

Orijinalden alıntı: mob411

peki bu aracı almak mantıklı mı ? Senede 10 bin km yi geçmiyorum bu sıra yalnız düz vites olsaydı daha iyiydi benim açımdan ancak yarı otomatik sanırım.

yakıt motor konusunda beni üzer mi ? FSI motor hakkında pek bir bilgim yok tavsiye eder misiniz bu aracı ?

kullanıcıları memnunlar mı ? kaç lt yakıyor ? konforlu mu ?

http://www.whatcar.com/news/2016-audi-a3-10-tfsi-sportback-review/

vaat edilen değer 62,8 mpg imiş, testte 47mpg tüketim olmuş.

1mil=1,609km
    1galon=3,785 litre
    1litre benzin=4,90tl

test değerine göre km de 24,5 kuruş yakar. 100km de 5 litre. bu rakam türkiye'de büyük şehirlerde trafikte ciddi şekilde değişir. bence 8litreden aşağısı zor.

2litre tfsi motorlu 2016 audi a7 16litre/100km

o 3,78ltlik galon us galon, whatcardaki imperial galon, 4,54 litre.

47 mpg 5,96 litre/100 km ediyor. (basitçe doğrudan 280i mpg'ye bölebilirsiniz)

Bunu bilmiyordum hocam, o zaman hesap değişir.

1 mil=1.609 km
    1 ingiliz galonu= 4.546 lt
    1lt benzin=4.90tl

47 mpg, 6.01lt/100km, 29.5 kuruş km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ClinicalSC C kullanıcısına yanıt
    Bende 1.0 tfsi motor A3 Sedan var. cam tavanı ile fiyat dizel yaklaşıyor sa ben dizel alırdım . şu an benim yakıt tüketimi m 6.1 lt araba da çekiş problemi yaşamadım. Adana da yaşıyorum. ise gidiş ve donus de trafik var. ortalama hız 27 km. Ancak motorun ömrü nedir bilmiyorum.bir de ne motor 1.0 mi diyenlere cevap vermekten bıktım

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Cam tavanli aracı nasıl buldunuz acaba bir de ne kadar fiyat aldınız? Ben beyaz sedanı zar zor bulabildim.

Bu arada, kullananlar daha iyi yorum yapacaktır ancak benim motordan yana herhangi bir cekincem yok.

Teşekkürler.

cam tavanlı araç 3 hafta sonra gelecekmiş. kaparo ile ayırttım. 98.5 fiyat verdiler şimdilik euro kuru belli olmadığı için pazarlık da yapamadık :)

showroom da makyajlı tdi sedan vardı cam tavanlı çok hoş duruyor gerçekten. motorla ilgili yorumlar genelde olumlu ama ne bileyim işte alışık olmamakla alakalı sanırım

Anladım hocam, iyi denk gelmis size, bir de renk beyaz ve siyahtan farkliysa hele:)

Ben 92.500 e anlastim beyaz sedan için, cam tavanlı kesinlikle cok daha şık duruyor ama kur ve fiyat belli olmayinca kendi adima hazir bulmusken riske atmam sanırım.

Insallah en kisa surede alıriz araclari da merka eden arkadaslarla deneyimlerimizi paylasiriz.

sağolun hocam
    sizin aracınız da hayırlı olsun

bayiinin elinde bir tane 1.6 tdi cam tavan ve katlanır aynalı metalik cosmos mavisi araç dışında renki araç yok
    ona da 125 bin tl istediler

bu şartlarda 1.0 tfsi benim adıma tek seçenek gibi duruyor

en azından katlanır aynaların bence bu meblağlarda standart olmaması çok garip

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Hocam hesapta hata varmış, test değeri olan 47 mpg, 6 lt/100km, 29,5 kuruş 1 km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kesinlikle haklısın. Ama standart donanım diye bir şey Almanya için bile yok. Doğuşun belirlediği standartlar bunlar. Almanda sitesine girip resmen dört teker bir direksiyon olarak bile alabiliyorsunuz aracı. STD diye belirledikleri pakete en azından katlanır yan ayna, normal cruise control koymalılardı. Bu özellikler 2011 Fiesta aracımda bile vardı.
  • Kemtuz kullanıcısına yanıt
    spor paket + advanced paket ve katlanır dış ayna dizel için verdikleri teklif 115,700
    1.0 advanced + cam tavan 98.500

ne yapmalı sizce? 115 yoracak beni:)
    16.500 lira fazla bir fark baz tabir edilen 1.6 dizel ise heralde 100 bon civaridir. ben onu alırdım. ama secenek sadece bu ikisi ise benzinli araç da Üzmez bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Teşekkürler.

sağolun hocam
    sizin aracınız da hayırlı olsun

bayiinin elinde bir tane 1.6 tdi cam tavan ve katlanır aynalı metalik cosmos mavisi araç dışında renki araç yok
    ona da 125 bin tl istediler

bu şartlarda 1.0 tfsi benim adıma tek seçenek gibi duruyor

en azından katlanır aynaların bence bu meblağlarda standart olmaması çok garip

TEsekkurle hocam,

Kesinlikle katiliyorum katlanır ayna, cruise ve led arka stop gonul isterdi ki bu pakette olsun.

• Pır pır zır zır,fındık motoru diye dalga geçmeye çalışanların 1.6 atmosferik+tüpe binmesi de çok ironik.Hele bir de hondacılar var ki Allah muhafaza.
  • Forumda benim gibi kaparosunu vermiş, kasımda gelecek aracı bekleyen kaç kişi var ?
    Kur bugün bir miktar insede gene 3.40 üzerinde. Sanırım Pazartesi günü bizden parayı isteyecekler.
    Ne yapmayı düşünüyorsunuz?
  • çok şükür altımızdaki araç 2.0 tfsı guatro araç var yıllardır turbo araç nedemektir Audi ne demektir preminyum MOTOR KALİTE ne demektir iyi biliyoruz her eleştiri yapan atmosforik yada tüp kullanan olmaz formda 1.0 ile ilgili bazen öyle komik şeyler anlatılıyorki kendi düşüncelerimizle cevap veriyoruz NOT: 1.6 tüplü araç yada atmosforik HONDA aracım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westlıne -- 3 Kasım 2016; 19:18:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolh

Forumda benim gibi kaparosunu vermiş, kasımda gelecek aracı bekleyen kaç kişi var ?
    Kur bugün bir miktar insede gene 3.40 üzerinde. Sanırım Pazartesi günü bizden parayı isteyecekler.
    Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Aynı durumda bekliyorum bende.Euro 3.40 üzerinde olursa 3bin kadar zam geleceği belirtilmişti fakat kaparo yatırdığımdan beri euro sadece bu hafta 3.40'ı aştı haftalardır 3.40 üzerinde değil sonuçta, bu yüzden zam tutarının tamamının yansıtılması bana makul gelmiyor.Kredi koşullarının da değişmesi kötü oldu buna ek olarak...

• Ben bugün vazgeçtim kasko 4300 dediler 2900 indiler 2 yıl garanti 1700 kasko hasarsızlık 3.basamak old halde bu fiyatlara anlam veremedik mevcut aracınızı satın daha düşük fiyat çıkar diyorlar sonra aracınızı hemen verin 3-4bin aşağı bu fırsat kaçmaz vs vs.. 0,59 faiz oldu 0,79 kasko böyle olursa ki dışarda yaptırırım bu sefer kredi 0,89 benim için cazip yönü kalmıyor ay sonunu mu beklesem mevcut araca mı binsem... En yakın bayi 470 km gidip aracı da canlı göremedik sizlerin resimleri ve yorumları kadar değerlendirebildim.

• Bu aracı almaktan vazgeçen 2 kişi tanıyorum.
  • ccecy kullanıcısına yanıt
    20 gün önce kaparo verdim. Haftaya fiyat değişirse siz onu 3 yapın

• Çok değil 2 hafta önce dizel 1.6 sb pı yi 102.500 e veriyorlardı yılsonunda herkes faiz indirimi yaparken önce faiz artışı sonra kur artışı deyip nerdeyse aracı 100 bin e getirdiler

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.