Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donniedarko

Bu arada makyaj öncesi için konuşamam ama makyaj sonrası iç mekan kalitesini golf ile karşılaştırıp golf e daha iyi diyen varsa yorum yapmayı bıraksın ya da siz dikkate almayın bence. Aracın iç mekan kalitesi bırakın golf'ü, mercedes a/cla ya da bmw 1 serisinin de üstünde. Yapmayın etmeyin ya...ayıptır...

Mercedes A/CLA/nın iç mekanı BMW 1'den daha iyi. Ama haklısınız A3 ikisinden de daha iyi.

A3 için tek bir eksik var gözüme çarpan iç mekan anlamında: kapı içlerinde Golf'teki gibi halı/kumaş kaplama yok, içine koyulan eşyaların tıkırmasını önlemek üzere. Yine de malzeme yumuşak olduğu için çok problem değil.
  • Dün arabayı teslim aldım.Siyah renk için biraz karamsardım fakat o karamsarlık aldıktan sonra gitti.
    Yokuşta araba çekmez diyenler için söylüyorum öyle birşey yok.
    Arabanın ilk hızlanması fena değil.
    Yakıt konusu için henüz birşey demek için erken.
    Hızı 225 civarlarına kadar denedim gayet iyi.
    D modundan S moduna geçiş anında aracın tepkisi benim için mükemmel.
    İç akustiği vs oldukça hoşuma gitti.
    Kesinlikle pişman olunmayacak bir araç
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ben de yaklaşık 15 gün önce kapora verip sportback için bekleyenlerdenim. Daha dün satış temsilcisi arabanın yolda olduğunu haftaya geleceğini söyledi ancak bugün beni telefonla aradı ve araç limana geldiğini söyledi. Kapora verdiğim için zamdan etkilenmeyeceğimi söyleyen st bugün 87100 ₺ fiyatla gümrükten çekebileceğini söyledi. Gerçekten şaşırdım. Euro 3,40 a düşerse 2,99 dan hesaplanacak. Euro düşerse diye gümrükten çektirmedim ve bekliyorum.

Aracı gümrüğe ulaşan var mı? Varsa sizlere ne söylediler?
  • Hayırdır, forumun sahibi falan mı oldunuz. Kimin yorum yapmayı bırakıp bırakmayacağına karar veriyorsunuz.
    Herkes istediği yorumu yapar, isteyen dikkate alır isteyen almaz.
    Ki benim söylediklerimi audi sahiplerinden de onaylayanlar oldu.
    Ayıp olan bir durum yok ortada. Haftaya gidip a3ü alsam da düşüncelerim değişmez, ikisini de gördüm.
  • C_Eastwood C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız.İzlenimlerinizi aktarmaya devam edin size zahmet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene arkadaş aldı zenon farlı ön park sensörü yok ve makyajsız kasasını 98bine. 1.6tdi ne zaman 83e verdiler hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyahul-alem

Arkadaşlar Merhaba,

Ben de yaklaşık 15 gün önce kapora verip sportback için bekleyenlerdenim. Daha dün satış temsilcisi arabanın yolda olduğunu haftaya geleceğini söyledi ancak bugün beni telefonla aradı ve araç limana geldiğini söyledi. Kapora verdiğim için zamdan etkilenmeyeceğimi söyleyen st bugün 87100 ? fiyatla gümrükten çekebileceğini söyledi. Gerçekten şaşırdım. Euro 3,40 a düşerse 2,99 dan hesaplanacak. Euro düşerse diye gümrükten çektirmedim ve bekliyorum.

Aracı gümrüğe ulaşan var mı? Varsa sizlere ne söylediler?

Aynı durumdayız ama şu andaki sirkülerde aracın fiyatı malesef 89 bin kusurlarda görünüyor. Satıs temsilcinize tekrar danısın derim. Araclar su anda gümrükte ve 7 kasım a ertelemişler araç çekimini.alacagınız arac en iyi ihtimalle ki inşallah oyle olur 87bin tl. Ben hazırda sedan buldum ve stresi yasamamak çin ve kur farkından aradaki azalan farktan dolayı sedana çevirdim hb yi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• birde gumrukte cektirmeyeceğim gumrukte kalsın yada dogus aracları gumrukte bekletecek vs yok mu bni gulduruyor .

araclar gelir gumrukten cekerler aksihalde stopaj parası ödemek zorunda dogus oto o da olmadı gumruklu bolgede depo tutTacak ona da para yani araaçlar direk gumrukten cekilir dogusun otoparkına siz gumrukte zannedersiniz tabi :)

dijital hız gostergesi dışarda 2000 € ya yapıyorlar bu arada

• şimdi araç en son fiyatı kaç oldu ? Düz vites olan var mı ? listede tek seçenek vardı. Sanırım bu ilk baştaki fotoya göre s tronic PI
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

şimdi araç en son fiyatı kaç oldu ? Düz vites olan var mı ? listede tek seçenek vardı. Sanırım bu ilk baştaki fotoya göre s tronic PI

Düz vites yok. Aracın fiyatı euroya baglı dalgalanıyor. Gumrukten cekim gunu euro 3.40 altı olursa 84bin 3.45 altı olursa 87bin 3.50 altı olursa 89.6bin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki bu aracı almak mantıklı mı ? Senede 10 bin km yi geçmiyorum bu sıra yalnız düz vites olsaydı daha iyiydi benim açımdan ancak yarı otomatik sanırım.

yakıt motor konusunda beni üzer mi ? FSI motor hakkında pek bir bilgim yok tavsiye eder misiniz bu aracı ?

kullanıcıları memnunlar mı ? kaç lt yakıyor ? konforlu mu ?
  • Haftasonu aracı Ankara'da inceledim, koltuk döşemeleri hakkaten kaliteli. Ancak kapı içi ve ön konsol plastikleri çok yumuşak gelmedi bana.

• Max_Payne M kullanıcısına yanıt
    rapidturkey R kullanıcısına yanıt
    Sorunuzun cevabını verebilecek bir arkadaş;çağıralım.

• arkadaşlar ben de a3 sedan 1.0 almak üzereyim. A3 e lafım yok lakin motor beni çok düşündürüyor.
    advanced paket e ilave cam tavan da var alacağım araçta ama hala 1.6 tdi ı da düşünmüyor değilim. Şu an 1.2 tsi dsg polo'm var ve memnun sayılırım.

sizler ne dersiniz
  • cevap için teşekkur ederim. Araç gerçekten güzel duruyor ama trafiğe girince ne olur bilemem. Trafikten kaçan biriyim normalde ama zorunlu olunca giriyorum. Eğer fabrika verileri doğruysa benim dizel düz corsa 5.0 - 5.5 lt filan yakıyor neredeyse hemen hemen aynı yakıtları

birde klima açınca durum ne olur yokuşlarda problem yaratır mı ? benim 1.3 corsa da klima şehir içi trafikte çileye dönüyor resmen. 5. vites kaptırıp giderken iyi de diğer zamanlar sıkıntı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

quote:

Orijinalden alıntı: mob411

peki bu aracı almak mantıklı mı ? Senede 10 bin km yi geçmiyorum bu sıra yalnız düz vites olsaydı daha iyiydi benim açımdan ancak yarı otomatik sanırım.

yakıt motor konusunda beni üzer mi ? FSI motor hakkında pek bir bilgim yok tavsiye eder misiniz bu aracı ?

kullanıcıları memnunlar mı ? kaç lt yakıyor ? konforlu mu ?

http://www.whatcar.com/news/2016-audi-a3-10-tfsi-sportback-review/

vaat edilen değer 62,8 mpg imiş, testte 47mpg tüketim olmuş.

1mil=1,609km
    1galon=3,785 litre
    1litre benzin=4,90tl

test değerine göre km de 24,5 kuruş yakar. 100km de 5 litre. bu rakam türkiye'de büyük şehirlerde trafikte ciddi şekilde değişir. bence 8litreden aşağısı zor.

2litre tfsi motorlu 2016 audi a7 16litre/100km

o 3,78ltlik galon us galon, whatcardaki imperial galon, 4,54 litre.

47 mpg 5,96 litre/100 km ediyor. (basitçe doğrudan 280i mpg'ye bölebilirsiniz)

• ClinicalSC C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Ben de sizin gibi polo 1.2 tsi dan gecis yapacağım.

Cam tavanli aracı nasıl buldunuz acaba bir de ne kadar fiyat aldınız? Ben beyaz sedanı zar zor bulabildim.

Bu arada, kullananlar daha iyi yorum yapacaktır ancak benim motordan yana herhangi bir cekincem yok.

Teşekkürler.

• Ben 1.2 tsi Leon'dan geçiş yaptım. Motor kesinlikle çok güzel. Hiçbir sıkıntısı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_Eastwood

Dün arabayı teslim aldım.Siyah renk için biraz karamsardım fakat o karamsarlık aldıktan sonra gitti.
    Yokuşta araba çekmez diyenler için söylüyorum öyle birşey yok.
    Arabanın ilk hızlanması fena değil.
    Yakıt konusu için henüz birşey demek için erken.
    Hızı 225 civarlarına kadar denedim gayet iyi.
    D modundan S moduna geçiş anında aracın tepkisi benim için mükemmel.
    İç akustiği vs oldukça hoşuma gitti.
    Kesinlikle pişman olunmayacak bir araç

1 Litre 116 hp arabayla 225 kmh e rodajdaki arabayla o da..BAyır aşağı heralde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: UMUT KIRDI

Merhabalar,

Ben de sizin gibi polo 1.2 tsi dan gecis yapacağım.

Cam tavanli aracı nasıl buldunuz acaba bir de ne kadar fiyat aldınız? Ben beyaz sedanı zar zor bulabildim.

Bu arada, kullananlar daha iyi yorum yapacaktır ancak benim motordan yana herhangi bir cekincem yok.

Teşekkürler.

cam tavanlı araç 3 hafta sonra gelecekmiş. kaparo ile ayırttım. 98.5 fiyat verdiler şimdilik euro kuru belli olmadığı için pazarlık da yapamadık :)

showroom da makyajlı tdi sedan vardı cam tavanlı çok hoş duruyor gerçekten. motorla ilgili yorumlar genelde olumlu ama ne bileyim işte alışık olmamakla alakalı sanırım
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.