Şimdi Ara

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.240
Cevap
17
Favori
230.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Audi nin opsiyonlar için yeni fiyat listesini nerden bulabilirim.Yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: audisline

Arkadaşlar Audi nin opsiyonlar için yeni fiyat listesini nerden bulabilirim.Yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkürler

Bulursan bana da yollarsan mutlu olurum.
  • herkese selamlar. forumda yeniyim. yaklasık 7-8 aylık audi kullanıcısıyım

aracım:

2006 audi A3 S-line 1.6 FSİ (115hp) kırmızı , full donanım

A3 sahibi arkadaslarla arac hakkında bilgi ve fikirlerimi paylaşmak isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reddevila3

herkese selamlar. forumda yeniyim. yaklasık 7-8 aylık audi kullanıcısıyım

aracım:

2006 audi A3 S-line 1.6 FSİ (115hp) kırmızı , full donanım

A3 sahibi arkadaslarla arac hakkında bilgi ve fikirlerimi paylaşmak isterim.

Hoşgeldin...

Aracı yenimi aldın? harika bir araç olmalı... full donanım derken opsiyon listesinde olanların hepsimi? yoksa paketlerden birimi? ve eğer resim koyabilirsen memnun oluruz

araç hakkında bilgi verirsen iyi olur... kaç kmde? memnunmusun? artıları- eksileri, yakıt tüketimi?...vs...vs...
  • su anda iş yerindeyim o yüzden koyamıyorum resmini...

donanım listesi:
    s-line- iç tavan ve parcalar siyah+ısıklı makyaj aynaları+yarı deri koltuk,alemin. alaşım 17 jant vs.. sline paket özellikleri
    bi-xenon+far yıkama sistemi
    sunroof
    park mesafe kontrolu
    yagmur sensoru
    ön kol dayama
    bardak tutucu

hepsi bukadar dı heralde :)

aracımdan cok memnunum..bazı arkadaslar 1.6 kaldırmıyo demisler ama onlar 102 hp ve otomatik olanından bahsediyolar sanırım.

benim aracım 115 hp düz vites ve gercekten seri...(ki ben 1.8 T passattan sonra bu arabayı kullanıyorum ve ona ragmen gitmiyomus hissini hiç uyandırmadı bende)

geçen gun 4 arkadas sahil yolunda tam gaz gidiyorum..biraz alkolluydum cesaret geldi..virajlara hızlı giriyorum. arabama hayran kaldım..heralde icinde 4 kisi olunca yola daha iyi yapısıyo yada ben alkolluydum die ole geldi :)

arabanın kotu yonu aklıma gelmiyo dicem ama lutfen kimse kendi arabası die goklere cıkarıyo die dusunmesin..gercekten bu forumda kıyaslanılan arabalardan cok ustun...

kotu ozellik olarak bi tek sunu soliyim.. ilk baslarda otobanda yuksek suratlerde giderken yolun sesini cok duyuyodum ve beni rahatsız ediyodu..ama simdi le bi problem yok.. ya ben sese alıstım yada araba acıldı..(yaylar filan , pek bi bilgim yok? )

artık yumusak amortisorlu arabaya bindigimde midem bulanıyo ve zevk alamıyorum. bu arada arkadaslar inanılmaz fiyatlardan bahsediyo ben cok ucuza almıstım.. euro artmadan..

2005 in 11 inci ayıydı sanırım. işten cıkmam lazım soran arkadasın baska sorusu varsa memnuniyetle yanıtlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reddevila3 -- 5 Temmuz 2006; 17:08:23 >

• slm arkadaşlar bugün arabayı aldığımın 3.günü ve arabam sadece 50 km de işten dolayı arabaya binmek fırsatım olmadı. Ama bizim orada yaptığım 30-40 km de arabamdan çok memnun kaldım. En çok korktuğum sline spor süspansiyon ve 17" jantlar takır tukur bir araba almış olabileceğimi düşündürüyordu.Ama korktuğum gibi çıkmadı.Süper rahat heleki eski arabamdan sonra bana limuzin gibi geldi :) Henüz otobanda kullanmadım o yüzden yol sesi konusunda şimdilik bişey diyemeyeceğim.

reddevila3 slm senin araban benimkine çok yakın

benim arabamda a3 ambition
    S-line spor paket
    Xenon plus far ve yıkama otomatik far ayarı
    Sunroof
    Park mesafe
    alüminyum vites topuzu
    ön kol dayama

senin aracaından farkı sanırım SİYAH olması ve alüminyum vites topuzu ben 31400( kur tam 2 olarak hesaplandı) euro ya aldım.3 gün önce :)
    Sen kaça almıştın??????

Arkadaşlar keşke arabayı teslim alırken fotoğraf makinesi ile gitseydim diyorum.O kadar süper görünüyordu ki. Şimdi kapının önünde dururken bile 3 günde 1 karış toz tuttu.Ama bu hafta sonu güzel resimlerini çekip sizinle paylaşacağım.

Uzun yol testim sonucu fikirlerimi de sizinle paylaşacağım.
    Ama S-line aldığım için son derece memnun olduğumu söylemek isterim. Sadece koltuklarını ve 17 " s-line jantlarını görseniz sizde benimle aynı fikirde olurdunuz.

Herkese iyi hafta sonları

• hayırlı olsun audıslıne kazasız belasız dılegıyle dıkkat etmen gereken bır konuyu hatılatayım koltuk yanları derı oldugu ıcın bıner ınerken dıkkat et jean pantolon derıyı cızıyor benımkısı derıyı bıle kaldırmıs bugun yarın zıebart a cam fılmı ıcın gıttıgımde baktıracam................

su resım konusunu cozemedıgım ıcın koyamıyorum resımlerı.... sag olssun bı arkadasda yardımcı olup nasıl koyacagım hakkında bılgı vermedıgı ıcın paylasamıyorum.
  • audisline araban hayırlı olsun. sakın gazlama , yanlama bak cok göz değiyo soliyim. bi arkımda her turlu araba var mercedes , jeep vs.. benim arabaya bindi ulan amma bakıyolar be ben sıkıldım dedi :) belki kırmızı olusundandır.

evet araclar cok ykaın.. ben 31500 euroya almıstım. benimki verdikleri sozden gec geldigi icin park mesafe hediye ettiler. ozman 52 milyar civarıydı arabam..

aracın fsi motormu? ben fsi sipariş verdim. yanlıs geldi (102 hp geldi) 1 ay daha bekledim fsi icin fazladan :)

bisey sorucam arabanda spoiler varmı. eger varsa fiyata dahilmi? ben taktırmayı dusunuyorum ama 1 milyar fiyat cekiyo audi..belki yan sanayi taktırırım.. sana tavsiyem ilerde camların altına krom cektirebilirsin . astra gtc de yaptı arkım super durdu. onunkide siyah.

bende yapmayı dusunuyorum. kırmızı krom ve siyah cam cok guzel duruyo..

neyse sen simdi heyecandan yerinde duramıyosundur :) iyi sürüşler
  • quote:

audisline araban hayırlı olsun. sakın gazlama , yanlama bak cok göz değiyo soliyim. bi arkımda her turlu araba var mercedes , jeep vs.. benim arabaya bindi ulan amma bakıyolar be ben sıkıldım dedi :) belki kırmızı olusundandır.

evet araclar cok ykaın.. ben 31500 euroya almıstım. benimki verdikleri sozden gec geldigi icin park mesafe hediye ettiler. ozman 52 milyar civarıydı arabam..

aracın fsi motormu? ben fsi sipariş verdim. yanlıs geldi (102 hp geldi) 1 ay daha bekledim fsi icin fazladan :)

bisey sorucam arabanda spoiler varmı. eger varsa fiyata dahilmi? ben taktırmayı dusunuyorum ama 1 milyar fiyat cekiyo audi..belki yan sanayi taktırırım.. sana tavsiyem ilerde camların altına krom cektirebilirsin . astra gtc de yaptı arkım super durdu. onunkide siyah.

ya burak sen kayiplara karistin araci aldiktan sonra hangi ruzgar atti seni buralara hani bulusacaktik foto vs cekicektik hepsi yalan oldu

• spoiler yok maalesef. Kendinden olan 3.stop lambasının olduğu yer var.O da çok küçük.Bence yeterince güzel duruyr ekstradan bir spoiler takmaya gerek yok diye düşünüyorum.Ama sen bilirsin.
  • Arkadaşlar benim size bir sorum olacak.

Arabanın motor kaputunu açtığımda yeri görebiliyorum. Bu normal mi? Bu arabaların kartel koruması yok mu. Yok ise taktırmak ne kadar önemli önerirmisiniz. Varsa neden ben yeri görebiliyorum.

Beni aydınlatırsanız memnun olurum. Teşekkürler
  • koruma varda motorun altinda eski tip bir koruma yok yerin altini gormen cok normal o Allah korusun bir kazada motor kolayca alta dusebilsin sase egim alsin diye yapilmis sanirim

Bu arada birilerinin cay borcu vardi galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertac35

hayırlı olsun audıslıne kazasız belasız dılegıyle dıkkat etmen gereken bır konuyu hatılatayım koltuk yanları derı oldugu ıcın bıner ınerken dıkkat et jean pantolon derıyı cızıyor benımkısı derıyı bıle kaldırmıs bugun yarın zıebart a cam fılmı ıcın gıttıgımde baktıracam................

su resım konusunu cozemedıgım ıcın koyamıyorum resımlerı.... sag olssun bı arkadasda yardımcı olup nasıl koyacagım hakkında bılgı vermedıgı ıcın paylasamıyorum.

Hocam istersen bana yolla fotoğrafları, ben buraya postlayayım
  • Arkadaşlar bugün Yeşilköy Bakırköy dolaştım.İnanın araba kullanmanın tadını 10 yıldır kullanmama rağmen şimdi aldım diyebilirim. Tek kelime ile süper. Sertaç sen yol sesini içeri alıyor demiştin ama ben 120-130 km/s hızla gittim bugün hiçbir rahatsız edici sesle karşılaşmadım.

Bence tek negatif yönünü açıklıyorum.Arabada güya day time running light var. Yani gündüzde farlar açık olarak gidiyorsun. Ama gel gör ki ışık sarı ışık. Xenon plus aksesuarlı bir arabaya biniyorum ve gündüz sarı ışık yanıyor olacak iş değil ya. Çift mercek var arabada içerdeki mercek sarı ışık veriyor dışarıdaki mercek beyaz ışık. Gece Xenonlar devreye giriyor ama gündüz beyaz ışık yanmayacaksa yemişim ben o arabanın xenon farını nasıl iş bu ben anlamadım.
    Lütfen bir bileniniz bana açıklasın.

Onun dışında ne içeride ne de dışarıda başka bir eksik yan göremiyorum.

• Ya bence bir eksik yan mı desem avantajmı desem tam bilemiyorum ama vites aralıkları çok kısa geldi bana.
    Uygun devri bulmak için devamlı vites değiştirmek zorunda kalıyorsun.6 vitesli olunca böyle oluyor demekki.Bence bu da eksi bir yön. Çünkü ben sadece 6. vitesi 120 den sonra ekonomi yapmak için kullanırım diye düşünüyordum. Ama diğer vites aralıklarını doğrudan değiştirmiş ve hepsi çok kısa. Devamlı azalt artır yarı hızlanan dur kalk lı trafiklerde bence sorun gibi duruyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: audisline

Ya bence bir eksik yan mı desem avantajmı desem tam bilemiyorum ama vites aralıkları çok kısa geldi bana.
    Uygun devri bulmak için devamlı vites değiştirmek zorunda kalıyorsun.6 vitesli olunca böyle oluyor demekki.Bence bu da eksi bir yön. Çünkü ben sadece 6. vitesi 120 den sonra ekonomi yapmak için kullanırım diye düşünüyordum. Ama diğer vites aralıklarını doğrudan değiştirmiş ve hepsi çok kısa. Devamlı azalt artır yarı hızlanan dur kalk lı trafiklerde bence sorun gibi duruyor.

çok güzel bir tespit yapmışsın.golf 1.6 fsi ile audi a3 1.6 fsi nin şanzıman oranları farklıdır.

ayrıca performanslı kullanım istiyorsan sık vites değiştirmek zorundasın .sonuçta 115 hp aracın kilosuna bakarsan yetersiz bir güç.

neye göre yetersiz dersen.110 hp bir corolla ya da 115 hp megane diyebilirim.

audi a3 için en ideal motor 2.0 fsi dir.vergi sistemimiz bu kadar saçma olmasaydı .bence 60 milyar verdikten sonra kimse gidip 1.6 a3 almazdı.

• quote:

Orjinalden alıntı: audilover

quote:

audisline araban hayırlı olsun. sakın gazlama , yanlama bak cok göz değiyo soliyim. bi arkımda her turlu araba var mercedes , jeep vs.. benim arabaya bindi ulan amma bakıyolar be ben sıkıldım dedi :) belki kırmızı olusundandır.

ya burak sen kayiplara karistin araci aldiktan sonra hangi ruzgar atti seni buralara hani bulusacaktik foto vs cekicektik hepsi yalan oldu

abi senin isim neydi ya.. hatırlıyorum raşit ve celal die iki arkadasla tanısmıstım burdan yaklaşık 8 ay önce filan :) arabayı alalı 8 ay oldu ama su an 6500 km de ...gezemedim bile zaten km den anlasılıyo.. finaller , iş vs.. unutmusum bu siteyi bile

resimde koyamıyorum çünkü yaz stajı yapıyorum su an. şirket bilgisayarı . zaten stajda yapıcak bisey olmayınca burası aklıma geldi tekrar girmeye basladım. ama cok guzel bi forum gercekten herturlu bilgiye ulasılıyo bundan sonra daha sık takılıcam
    bi sürüde resim var halbuki arabanın koyamıyom

• laptop un bluetooth u varmıs baya bi ugrastım ama oldu sonunda

• araban süper.Sende de otomatik gündüz yanan farlar var mı?
    Varsa sarı ışık mı yanıyor xenon mu?
  • teşekkürler. evet otomatik farlar var. hava karardıgında yanıyor.

daytime running lights ta ise dedigin gibi içteki mercekler, yani sarı yanıyor.. ama bunu nie sorun ettigini anlamadım? :) sende gündüz normal farlarını aç.. yani swich i otomatige degilde direk farlara getir. boylece gunduz de xenonların acık gidebilirsin. ben otomatigi kullanmıyorum zaten. direk farları acıyorum ve gunduz de xenonlarla suruyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.