Şimdi Ara

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.240
Cevap
17
Favori
230.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: audilover

+1907 berke nerelerdesin yaw sesin solugun cikmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

Orjinalden alıntı: doganar

arkadaşlar ayrıca a3 1.6 102 beygir motor vw golfteki ile aynı motor mu kullanıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim??

Evet o motoru kullanıyor, ne yazıkki çok iyi bir motor olmasına rağmen a3 ün kasası için zayıf kaçıyor... dolayısıyla yakıt tüketimide artıyor..
    1,6 fsi ise kesinlikle tavsiye ettiğim bir motor.. özellikle sakin kullanımda yakıt tüketimi inanılmaz düşüyor... dizel mantığı ile çalışan bir motor olduğu için, düşük devirlerdede yükesek tork alabiliyosun ve bu yüzden gaza daha az basıyorsun, 6. vites sayesinde yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi sağlıyor... ama normal 1,6 motordan biraz daha sesli çalışıyor, ama a3 ün iyi yalıtımı sayesinde 3500 e kadar sesini duymazsın içerde. ayrıca zaten sesi çok güzel

Bu arada 1,6 FSI motorla şu andaki ortalama yakıt tüketimim 8,2 LT/100Km... Bu tüketim tamamen şehir içi değil, yani arada sırada TEM de kullanıyorum ama hafta içi hergün işe gidip geliyorum, yani taksim- levent arası en yoğun trafikte.. ve çoğu zamanda işlerim doplayısıyla köprü trafiğine giriyorum... Bu değer normalde zor bir değer gerçekten ama ben alışkanlık dolayısıyla ekonomik kullanıyorum..
    bence çok önemli bir ayrıntı da şu ana kadar sadece Shell den 100 oktan Vpower benzin kullanıyor olmam. Bence çok güçlediriyor aracı ve dolayısıyla daha az gaza basmamı sağlıyor, ve fazladan verdiğim parayı karşılıyor...

Şu ana kadar toplam 6000 Km deki toplam ortalama yakıt değerini aşağıdaki resimdede görebilirsiniz...

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK

audilover sanıyorum ki o ortalama deger senin arabayı stop edip belli bi sure gectikten sonra calıstırdıgında 0 lanıyor. ve arabayı calıstırıp surdugun mesafedeki ortalamayı alıyo die biliyorum. onun 5000 km deki ortalama deger oldugundan eminmisin??

birde o tuketimin uzerinde 2 yazıyor ( sag ust kosesinde) tam hatırlamıyorum. eve gidinde bakıcam arabama. galiba bende oyle bisey yok. yani 2 numaralı ortalama diye.. onunla ilgili beni aydınlatırsan sevinirim.

bende sanırım sadece anlık tuketim ( gaza bastıgın anda ne kadar gittigini gosteren ) vede ortlama tuketim var. yani ortalamada 2. numara die bisey yok.
    bizde 1.8 t passat var onda vardı 2 tane ortalama tuketim. buarada aracım 2006 model s-line. acaba yol bilg. farklılıklarmı var? teşekkurler

• Eğer reset tusuna basarsan 1 ile 2 arasında gezinebilirsin. Benim arabada öyle resete bir kere basınca 2. ye geçiyor.sanırım biri herseferinde sıfırlanan diğeri ise hep ortalamayı gösteriyor diye biliyorum. Ama emin değilim.Senin arabanda da olduğuna eminim. yol bilgisayarının solundaki reset tuşuna bas sende de görünecektir.

Bu arada verdiğin bilgi için teşekkürler sanırım xenon istersem bende senin gibi farları açacağım. Ama gündüz de xenonlar yansaydı fenamı olurdu değil mi ama?

quote:

Orjinalden alıntı: reddevila3

quote:

+1907 berke nerelerdesin yaw sesin solugun cikmiyor
    quote:

Orjinalden alıntı: Aerobero

quote:

Orjinalden alıntı: doganar

arkadaşlar ayrıca a3 1.6 102 beygir motor vw golfteki ile aynı motor mu kullanıyorlar bilgilendirirseniz sevinirim??

Evet o motoru kullanıyor, ne yazıkki çok iyi bir motor olmasına rağmen a3 ün kasası için zayıf kaçıyor... dolayısıyla yakıt tüketimide artıyor..
    1,6 fsi ise kesinlikle tavsiye ettiğim bir motor.. özellikle sakin kullanımda yakıt tüketimi inanılmaz düşüyor... dizel mantığı ile çalışan bir motor olduğu için, düşük devirlerdede yükesek tork alabiliyosun ve bu yüzden gaza daha az basıyorsun, 6. vites sayesinde yüksek hızlarda düşük yakıt tüketimi sağlıyor... ama normal 1,6 motordan biraz daha sesli çalışıyor, ama a3 ün iyi yalıtımı sayesinde 3500 e kadar sesini duymazsın içerde. ayrıca zaten sesi çok güzel

Bu arada 1,6 FSI motorla şu andaki ortalama yakıt tüketimim 8,2 LT/100Km... Bu tüketim tamamen şehir içi değil, yani arada sırada TEM de kullanıyorum ama hafta içi hergün işe gidip geliyorum, yani taksim- levent arası en yoğun trafikte.. ve çoğu zamanda işlerim doplayısıyla köprü trafiğine giriyorum... Bu değer normalde zor bir değer gerçekten ama ben alışkanlık dolayısıyla ekonomik kullanıyorum..
    bence çok önemli bir ayrıntı da şu ana kadar sadece Shell den 100 oktan Vpower benzin kullanıyor olmam. Bence çok güçlediriyor aracı ve dolayısıyla daha az gaza basmamı sağlıyor, ve fazladan verdiğim parayı karşılıyor...

Şu ana kadar toplam 6000 Km deki toplam ortalama yakıt değerini aşağıdaki resimdede görebilirsiniz...

AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK

audilover sanıyorum ki o ortalama deger senin arabayı stop edip belli bi sure gectikten sonra calıstırdıgında 0 lanıyor. ve arabayı calıstırıp surdugun mesafedeki ortalamayı alıyo die biliyorum. onun 5000 km deki ortalama deger oldugundan eminmisin??

birde o tuketimin uzerinde 2 yazıyor ( sag ust kosesinde) tam hatırlamıyorum. eve gidinde bakıcam arabama. galiba bende oyle bisey yok. yani 2 numaralı ortalama diye.. onunla ilgili beni aydınlatırsan sevinirim.

bende sanırım sadece anlık tuketim ( gaza bastıgın anda ne kadar gittigini gosteren ) vede ortlama tuketim var. yani ortalamada 2. numara die bisey yok.
    bizde 1.8 t passat var onda vardı 2 tane ortalama tuketim. buarada aracım 2006 model s-line. acaba yol bilg. farklılıklarmı var? teşekkurler

• quote:

Sanıyorum bu soruyu bana sormuşsun

audisline ında dediği gibi reset tuşu ile 2 bilgisayar arasında geçiş yapabiliyosun, birisi arabanın toplan (o zaman kadarki) değerlerini gösteriyor... eğer anlık yakıt tüketiminde isen orada 1- 2 yazıları yazmaz zaten... kesinlikle seninkindede vardır...

Not: Bu arada aracın çok güzelmiş, Allah güle güle, kazasız belasız binmeyi nasip etsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerobero -- 10 Temmuz 2006; 16:39:42 >

• Rasit abi unutmus olman normal hotmailden hala fw emaillerin geliyor olsun gule gule kullan aracini kazasiz belasiz

quote:

quote:

quote:

audisline araban hayırlı olsun. sakın gazlama , yanlama bak cok göz değiyo soliyim. bi arkımda her turlu araba var mercedes , jeep vs.. benim arabaya bindi ulan amma bakıyolar be ben sıkıldım dedi :) belki kırmızı olusundandır.

evet araclar cok ykaın.. ben 31500 euroya almıstım. benimki verdikleri sozden gec geldigi icin park mesafe hediye ettiler. ozman 52 milyar civarıydı arabam..

aracın fsi motormu? ben fsi sipariş verdim. yanlıs geldi (102 hp geldi) 1 ay daha bekledim fsi icin fazladan :)

bisey sorucam arabanda spoiler varmı. eger varsa fiyata dahilmi? ben taktırmayı dusunuyorum ama 1 milyar fiyat cekiyo audi..belki yan sanayi taktırırım.. sana tavsiyem ilerde camların altına krom cektirebilirsin . astra gtc de yaptı arkım super durdu. onunkide siyah.

bende yapmayı dusunuyorum. kırmızı krom ve siyah cam cok guzel duruyo..

neyse sen simdi heyecandan yerinde duramıyosundur :) iyi sürüşler

ya burak sen kayiplara karistin araci aldiktan sonra hangi ruzgar atti seni buralara hani bulusacaktik foto vs cekicektik hepsi yalan oldu

abi senin isim neydi ya.. hatırlıyorum raşit ve celal die iki arkadasla tanısmıstım burdan yaklaşık 8 ay önce filan :) arabayı alalı 8 ay oldu ama su an 6500 km de ...gezemedim bile zaten km den anlasılıyo.. finaller , iş vs.. unutmusum bu siteyi bile

resimde koyamıyorum çünkü yaz stajı yapıyorum su an. şirket bilgisayarı . zaten stajda yapıcak bisey olmayınca burası aklıma geldi tekrar girmeye basladım. ama cok guzel bi forum gercekten herturlu bilgiye ulasılıyo bundan sonra daha sık takılıcam
    bi sürüde resim var halbuki arabanın koyamıyom

• evet abi .biliyodum zaten. celalin kullanıcı adı ne ?

audisline ve aerobero teşekkürler!

benimki 10.9 gosteriyo !!! acaip moralimi bozdu. benim bu ortalama hep sehir ici kullanımdı. en fazla 3-4 kere 100 km

yol gitmisimdir durmadan. acaba hava filtresinde bi tıkanmamı var bende? vede 100 oktan kullanmanın zarar vermiceginden eminmisin? bi motor ustası

bana 98 oktan bile kullanma yüksek ısı dolayısıyla biseyi eritiyo dedi ama neyi hatırlamıyorum karteri filan demis olabilir??

sonucta 100 oktan kullanarak daha uzun mesafe gidiyosan ( ortalama yakıt ta dusuk baya) 100 oktanın 95 e gore olan fiyat farkını karsılıyosun vede

sonucta arabanda 100 oktan benzin oluyo.. yani basınca cok daha iyi gider degilmi? ben suana kadar hep 95 kullandım

ilk baslarda 98 kullanıyodum. bi kac kisi 95 kullan dedi. shell de 98 i kaldırınca demekki bisey var dedim ve 95 alıyorum , acab yanlıs mı dusunuyorum

sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reddevila3 -- 11 Temmuz 2006; 12:11:41 >

• selam burak msn de konustugumuz donemde birden silince bizleri ne oldugunu anlayamamıstım.

ayrıca benim ki devamlı mecidiyekoy trafiginde 11 litre gibi bi ortalamayla kullanıyorum.araba 5 ay oldu 2500 km de:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 11 Temmuz 2006; 13:05:07 >
  • Arkadaşlar ben 200 km yol yaptım ve sadece çeyrek depo benzinle, 200 km nin 50 km si dur kalk trafikte 150 km si de yeşilköy bakırköy ve maslak yolunda yapıldı.Ben Beylikdüzünde oturuyorum ve Maslak a iş için gidiş ve dönüşünde 140 -150 km hızlara çıktım(Bu arada xenonlar gece süper bir görünüş ve aydınlık sağlıyor) 140 da bile olsa gaza sedece dokunmayla 3-4 lt/100 km harcıyor .Gaza çok basarsam 12-13 ... 16 lt/100 km leri görüyorum. Bence tamamen kullanımla ve uzun yol gitmekle alakalı gibi duruyor. Benim sakin kullanışım ve maslak ta çalışmamdan dolayı benim ortalamam 6 lt yi geçmeyecek diye düşünüyorum.Eski arabam 1,3 olmasına rağmen onda 7,5 dan aşağı yakmıyordum.Sanırım bu daha ekonomik gibi.Üstelik 6. viteste 130 140 da arabada hiç ses olmuyor. sonuçta çeyrek depo ile 200 km yapmış olması,1 depo ile 650 km ye çıkar diye düşünüyorum.Ama ilk depo bittiğinde sonuçları sizinle paylaşırım.

Herkese iyi haftalar.

quote:

Orjinalden alıntı: Shafter

selam burak msn de konustugumuz donemde birden silince bizleri ne oldugunu anlayamamıstım.

ayrıca benim ki devamlı mecidiyekoy trafiginde 11 litre gibi bi ortalamayla kullanıyorum.araba 5 ay oldu 2500 km de:)

• Bu arada arkadaşlar servis özellikle 95 oktan seçmem konusunda beni uyardı.98 oktanın cebine zararından başka bişey kazandırmayacağını söyledi.Ama zararlı olur gibisinden bir ifade kullanmadılar.

bende ilk depoyu full 95 oktan ile doldurdum yuarıda verdiğim değerler 95 oktan için geçerli değerlerdir.
  • vw grubunun en buyuk ozelligi ilk yarım depoya kadar 300 km yapıyosan kalan yarım depoda 150 km yapabiliyosun..depolar cogu arabada dikey konumdayken vw grubunda yatay konumdaymıs cogu aracta.bu yuzden benim audide de vw t5 te de son yarım depo da ibre cok hızlı dusuyor.onun icin gostergeye bakmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 11 Temmuz 2006; 14:04:06 >
  • ben ılk depo benzınımı bıtırmıs olarak sunu soleyebılırımkı sehır ıc dısı karısıkolarak km 0.276 ykr yakıyo dıebılırım 180 ytl ye 98oktan doldurdugum depom650 km goturdu.......
  • daha öncede ortalama tüketimi koymuştum foruma; 8,9 Lt/100 Km. hala aynı..
    Benim karakter olarak kullanımım çok sakindir ve gaza basmam. genellikle şehir içi kullansamda çok sıkışık trafiğe çok girmiyorum (ama arada bir köprü trafiğine giriyorum...). 1 depo 100 oktan vpower ile yaklaşık 600- 650 km yol yapıyorum.
    En son hesapladığımda km de 26 ykr. falan yakıyordu ama son zamlardan önce... tam depo bitmesede aldığım benzin parasına göre hesabı yapıyordum... yani depoyu doldurduktan sonra km yi sıfırlayıp, benzin alınca ödediğim parayı yaptığım km ye bölüyordum...

Geçen yaptığım 0-100 denemesinde (raşitte biliyor) yaklaşık 10,8 sn gibi bir değer elde ettim... ancak arabanın bagajı dolu ve 2 kişiydik, ayrıca eşimin çığlığından dolayı son anda gazı bırakmak zorunda kaldığım için çok sağlıklı bir ölçüm olamadı

Biraz önce Ersoy servis ile görüştüm, hangi benzini tavsiye edersiniz diye, ustabaşı FSI lar için 98 oktan dedi.. peki 100 oktan olurmu dediğimde "varmıki?" dedi bana sonrada "bulabilirsen tabi olur" diyerek beni benden aldı...

•  AUDI SAHIPLERI VE ADAYLARININ BIRLESTIGI TOPIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac35 -- 12 Temmuz 2006; 18:35:51 >
  • super gozukuyor araban hayirli olsun tekrardan
  • audilover teşekkürler! sertaç bi koyamadın abi resimleri ya soledigim gibi yapmıssın neden olmadı anlamadım bende
  • Merhaba arkadaslar aranıza yeni katılıyorum.
    Bende yaklasık 3 ay once sıfır siyah ambition fsi aldım.
    Herkese kazasız sürüsler dilerim
  • Birde başıma gelen bir problemi paylasmak istiyorum.Umarım sizlerin basına gelmez.
    Debriyajdan ayagımı cektıgımde gırç dıye bır ses gelmeye basladı yaklasık 1 ay once.Dogus oto Bursayı aradım Almanyanın bulten yolladıgını 6 ileri viteslerde boyle bır problemın bırkac aracta goruldugunu soyledıler ve benı cagırdılar.Debrıyaj duzenegınde bır parcayı degıstırdıler ve o ses gıttı.
    Bir de aracın benzin tuketımı hakkında ben depoyu fulleyip 100 gecmeden yaklasık 940 km cıvarı yapıyorum sehırıcı ve dısı karısık.
    Bılgılerınıze
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakkab

Birde başıma gelen bir problemi paylasmak istiyorum.Umarım sizlerin basına gelmez.
    Debriyajdan ayagımı cektıgımde gırç dıye bır ses gelmeye basladı yaklasık 1 ay once.Dogus oto Bursayı aradım Almanyanın bulten yolladıgını 6 ileri viteslerde boyle bır problemın bırkac aracta goruldugunu soyledıler ve benı cagırdılar.Debrıyaj duzenegınde bır parcayı degıstırdıler ve o ses gıttı.
    Bir de aracın benzin tuketımı hakkında ben depoyu fulleyip 100 gecmeden yaklasık 940 km cıvarı yapıyorum sehırıcı ve dısı karısık.
    Bılgılerınıze

Hoşgeldin Hakkab;

evet o problem bendede var, hatta yazmıştım sanıyorum, çok ısnınca geliyor debriyajdan ses. Benide Ersoy otomotivden çağırdılar parçayı değiştirmek için, ancak 1 haftadır işlerim dolayısıyla gidemiyorum, haftaya gidip değiştirticem... düzeldiğine sevindim...

• Tesekkurler Aerobero hosbulduk.Formların hepsini okuyamadım kur problemi yasıyan arkadasların kısımlarını okudum kendım gibi uzuldum.Bende 23 martta aldım arabayı sıparıs verıcektım tam o sırada ıstedıgım araba dogus oto bursada vardı.Eger sıparıs vermıs olsaydım yanı ıstedıgım araba olmasaydı aynı kur problemını yasıycaktım ve muhtemelen gucum yetmıycektı arabayı almaya.Herseyın hayırlısı olsun umarım ıptal eden arkadaslara Allah daha ıyılerını nasıp eder.
  • 940 km mi.. sehir ici dısı karısık.şaka gibi geliyo..bursadasın sanırım.oranın yollarında hic trafik olmuyo tahminimce..bu arabayla 940 km yapıcam, tuvalete bile bunla giderim ya.benzin ne kullanıyosunuz hangi marka.aracınız kac km de ayrıca?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.