Şimdi Ara

Audio CD yazma hızı??????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Otomobilimi ilk aldığımda kendim audio cd yaptım (Samsung 52*24*52 kullanıyorum) verbatim'e 48X yazdım arkadan ince bir cızırtı (parazit gibi) ses geliyodu.Alala dedim yaw bunun cd çalarımı bozuk yoksa benim writer'mı? Başka writerlarla da denedim yine sonuç aynıydı.Ben dedim kesin cd çalarda bi sorun var.En sonunda bi gün evde yaw dedim bide düşük hızda yazayım 16X civarında yazdım.Sonuç müthişti..Ne bir cızırtı ne bir parazit bangır bangır çalıyodu..

Size soracağım soru audio cd yazarken hız farkedermi?Ben farkettiğini gözlemledim ama bunun teknik bir açıklaması varmıdır?

• Kesinlikle farkeder. Audio CD'lerin max. yazım hızı 24x, en iyi kaliteyi alacağın hız ise 4x'tir. (Yani tabii ki daha hızlı yazabilirsiniz ama farkettiğin sorunlar olur)

Saygılar
  • yavaş yazmanı tavsiye ederim. Hızlı yazmaya başlarsan şarkının bir kısımdan sonrası cızırtılı olur (ki bu iyi deildir :) ) o yüzden olabildiği kadar yavaş...
  • rw nin yazabildiği en minimal hzda yaz
  • tabi ki farkediyor istersen normal bir mp3 cdsini 40X de yazdırda sonra mp3 playerda yada discman de çalıştırmayı dene
    sonuÇ: bir çok şarkı açılmayacak , açılabilenler ise 2şer saniyelik hızla ilerleyecektir :-D
  • yok be yaw.. bende en eski sony discmanlerden var.... defalarca kez audio cd yazıp düğünlerde felan kulanmıştım .... o dandik sarsılınca giden discmande bile kolona bağlayınca hiçbi cızırtı gelmemişti ???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.