Şimdi Ara

AVEA yı TELSİZ olarak kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben birşeye şahit oldum avea da karşı tarafı aradığınızda telefon çalarken arayan kişinin sesinin karşıya gitmesi (belki bilnleriniz vardır) Tabi bu her telefonda olmayabilir ama işletim sistemi olan bazı telefonarda gerçekleşiyor. Mesela mpx200 de. Karşı tarafın sesi çok iyi olmasa da anlaşılır bir şekilde aranan kişiye gidiyor. Tabi bu hatayı kullanarak sırayla bedava konuşma yapılabilir sanırım , telsizlerdeki gibi.

Bu olaya şahit olanların ve bunun nasıl olabileceği ile ilgili düşüncesi olanların yorumlarını bekliyorum.
    Teşekkürler.

• ilginç.. hiöç denk gelmedim. avea ve siemens cx70 kullanıcıyım ama böyle bişeye şahit olmadım..
    zikl sesiyle beraber nasıl duyulacak ki.. titreşime alsan bile titreşim bile yetirince ses cıkarmıyor mu zaten..
    varamadım bi sonuca
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q_mes

ilginç.. hiöç denk gelmedim. avea ve siemens cx70 kullanıcıyım ama böyle bişeye şahit olmadım..
    zikl sesiyle beraber nasıl duyulacak ki.. titreşime alsan bile titreşim bile yetirince ses cıkarmıyor mu zaten..
    varamadım bi sonuca
    cevaplama moduna erken alsa bile o sırada kontör işletmeye başlıyor.Yani telefon ses iletimi vermeden önce şebeke ile olan baglantısında bilgi yollar ve ses iletimi aar. Tanbi kontör atımı da o an başlar.

Böyle birşey olsa zaten ben telefonu yanıtlamadan verdigim tepkileri veya dış sesleri karşı tarafın duyması lazım gelirdi.
  • böyle bişeyi bi arkadaşdan bende duymuştum. yalnız o arayanın arananın telefonu yanıtlamadan önceki konuşmalarını duyduğunu söylüyordu. avea kullanıcısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaviski

böyle bişeyi bi arkadaşdan bende duymuştum. yalnız o arayanın arananın telefonu yanıtlamadan önceki konuşmalarını duyduğunu söylüyordu. avea kullanıcısı.
    Bilen biri varsa bizede aktarsın walla....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maximus_16

Bilen biri varsa bizede aktarsın walla....

Alıntıları Göster
    bole bi şeyi arkadaşların yaptığına şahit oldum hemde turkcell ilee bu kontur atma meselesini bi gsm ci arkadaşımız varsa o daha ii bilir sanırım. ama bence karşı taraf evete bastığında 1-2 sn gecikme olsa ve 1 saniye konuştuktan sonra hemen kapatsa bole bişey mumkun olabilir. çünkü arayan bu sırada telefonu kapatmış olabilir eger kapatmassa karşı tarafa ses gider ve kontur atmaz. denemeye değer gibi dşünüyorum. hatta bu oparatorler arasındada yapılabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Acharad

cevaplama moduna erken alsa bile o sırada kontör işletmeye başlıyor.Yani telefon ses iletimi vermeden önce şebeke ile olan baglantısında bilgi yollar ve ses iletimi aar. Tanbi kontör atımı da o an başlar.

Böyle birşey olsa zaten ben telefonu yanıtlamadan verdigim tepkileri veya dış sesleri karşı tarafın duyması lazım gelirdi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Burada ses telefon açmadan duyuluyor ve anlaşılır bir şekilde geliyor. Telefona cevap vermeden önce bu sesler geliyor biz denedik kontörle de hiçbir alakası yok hiç kontör gitmiyor çünkü telefona cevap vermiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinuzun

quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Burada ses telefon açmadan duyuluyor ve anlaşılır bir şekilde geliyor. Telefona cevap vermeden önce bu sesler geliyor biz denedik kontörle de hiçbir alakası yok hiç kontör gitmiyor çünkü telefona cevap vermiyorsunuz.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bunu ben de yaşadım en son 6 ay kadar önce. sabit telefondan aveayı arayınca (benim tel 7250i idi) cep telefonu çalarken sabit telefondan konuşuyorsun ve sesin gidiyor. karşıdakinin sesi gelmiyor ama. hatta ringa vardı benim cep telefonu çaldığında ringayı da dinleyebiliyorsun. işte bu sırada hem ringa hem de ses geliyor.. ama artık olmuyor sanırım. uzun süredir denemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyaan -- 18 Nisan 2006; 17:55:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iyaan

arkadaşlar bunu ben de yaşadım en son 6 ay kadar önce. sabit telefondan aveayı arayınca (benim tel 7250i idi) cep telefonu çalarken sabit telefondan konuşuyorsun ve sesin gidiyor. karşıdakinin sesi gelmiyor ama. hatta ringa vardı benim cep telefonu çaldığında ringayı da dinleyebiliyorsun. işte bu sırada hem ringa hem de ses geliyor.. ama artık olmuyor sanırım. uzun süredir denemedim..

Alıntıları Göster
    evet bende mpx200 de rastladım..çok enteresan bişiy..

bu arada faturada telsiz hizmeti diye bişey mi vardı ben mi yanlış hatırlıyorum

• arkadaslar avea kullanıcısıyım benim bir arkadas beni aradı ve arkadasım bir baskasıyla konuşmaya basladı benim sesimi alamadan bende onların konuşmasına sahit oldum ilginç birseydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksel3350

arkadaslar avea kullanıcısıyım benim bir arkadas beni aradı ve arkadasım bir baskasıyla konuşmaya basladı benim sesimi alamadan bende onların konuşmasına sahit oldum ilginç birseydi
    kesinlikle doğru.
    Benim telefon mpx200 ve nokia ile karşılıklı olarak denedik, nokiadan benim telefon arandı. Ben telefonu açmadığım halde mpx200'den konuşma sesi rahatlıkla duyuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monsera

kesinlikle doğru.
    Benim telefon mpx200 ve nokia ile karşılıklı olarak denedik, nokiadan benim telefon arandı. Ben telefonu açmadığım halde mpx200'den konuşma sesi rahatlıkla duyuluyor.

Alıntıları Göster
    Ya arkdaş ses nerden gelkecek..saçma saçma konuşmayın ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: s.volkan

bence de

• quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Alıntıları Göster
    quote:

Hiç şahit oldun mu böyle bir deneme yapıldığına. Ben denedim ve ses geldi diyorum, sen ses nereden gelecek diyorsun.
    İnanmıyorsan bulursun bir mpx serisinden telefon denersin sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: monsera

quote:

Hiç şahit oldun mu böyle bir deneme yapıldığına. Ben denedim ve ses geldi diyorum, sen ses nereden gelecek diyorsun.
    İnanmıyorsan bulursun bir mpx serisinden telefon denersin sonra

Alıntıları Göster
    yorumsuz .......

• quote:

Orijinalden alıntı: white06

yorumsuz .......

Alıntıları Göster
    bu olay sadece mpx200 ve mpx220 de oluyor. inanmayan arkadaşlara söleyim sizin tellerde olmaz.

bende mpx220 var ve bu olaya çok şahit oldum: mesela gürültülü ortamda olan biri sizi arıyor ve o sırada zil sesinin dışında bir şey duyuorsunuz.(bana öyle oldu) sağdaki ses kısma tuşlarından birine basıp zil sesini durdurduğunuz da arka plandan gelen sesi telefonun HOPARLÖR kısmından duyuyorsunuz.

hatta telefon çaldığı sürede bana küfür eden bir arkadaşı da yakaladım

şunu da söyleyim bu sadece avea da çalışmıyor. turkcell hariç hepsinde çalışıyor. yani telsim veya avea dan arandığınızda bu enteresan olaya şahit oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccaparli

bu olay sadece mpx200 ve mpx220 de oluyor. inanmayan arkadaşlara söleyim sizin tellerde olmaz.

bende mpx220 var ve bu olaya çok şahit oldum: mesela gürültülü ortamda olan biri sizi arıyor ve o sırada zil sesinin dışında bir şey duyuorsunuz.(bana öyle oldu) sağdaki ses kısma tuşlarından birine basıp zil sesini durdurduğunuz da arka plandan gelen sesi telefonun HOPARLÖR kısmından duyuyorsunuz.

hatta telefon çaldığı sürede bana küfür eden bir arkadaşı da yakaladım

şunu da söyleyim bu sadece avea da çalışmıyor. turkcell hariç hepsinde çalışıyor. yani telsim veya avea dan arandığınızda bu enteresan olaya şahit oluyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Seçkinuzun'un söylediklerine katılıyorum çünkü şahit oldum. 4 telefon ve 2 avea hat kullanarak ücretsiz konuşabiliyorsunuz. Sizin telefonunuz çalarken sizin hakkınızda neler neler diyorlar bir bilseniz...

Malzemeler:
    2 adet avea hattı
    2 adet herhangi bir operatörden hat (telsim, tcell, avea fark etmez)

2 adet mpx200 (başka telefonlarda da olduğunu duydum...)
    2 adet cep telefonu.

Ahmet telsim hattından Ayşe'nin avea hattını arar, Ayşe telefonu açmadan Ahmet'in sesini duymaya başlar.
    Ayşe ise Turcell hattından Ahmet'in diğer telefonunda takılı olan Avea hattını arar, Ahmet de durumu bildiği için telefonu açmaz çünkü Ayşe'nin sesini duyabiliyordur. Telefonların çalması kesilene kadar ücretsiz konuşurlar. Kesildikçe tekrar tekrar ararlar, ücretsiz konuşmanın keyfine varırlar.
    not:Gerçektir

• quote:

Orijinalden alıntı: kalpakci

Seçkinuzun'un söylediklerine katılıyorum çünkü şahit oldum. 4 telefon ve 2 avea hat kullanarak ücretsiz konuşabiliyorsunuz. Sizin telefonunuz çalarken sizin hakkınızda neler neler diyorlar bir bilseniz...

Malzemeler:
    2 adet avea hattı

2 adet cep telefonu.

Ahmet telsim hattından Ayşe'nin avea hattını arar, Ayşe telefonu açmadan Ahmet'in sesini duymaya başlar.
    Ayşe ise Turcell hattından Ahmet'in diğer telefonunda takılı olan Avea hattını arar, Ahmet de durumu bildiği için telefonu açmaz çünkü Ayşe'nin sesini duyabiliyordur. Telefonların çalması kesilene kadar ücretsiz konuşurlar. Kesildikçe tekrar tekrar ararlar, ücretsiz konuşmanın keyfine varırlar.
    not:Gerçektir

Alıntıları Göster
    quote:

kalpakci

Malzemeler:
    2 adet avea hattı

2 adet cep telefonu.

günün menüsünden menun kaldığınıza sewindik.. yine bekleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: 10_ur

quote:

kalpakci

Malzemeler:
    2 adet avea hattı

2 adet cep telefonu.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 10_ur

quote:

kalpakci

Malzemeler:
    2 adet avea hattı

2 adet cep telefonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gs6b

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gs6b

Böyle bişe olmazda telefonu açıp 1-2 saniye sonra kapatınca kontör gitmediğine şahit olabilirim

Burda atıp tutup milleti kandırmaktan zevk duyuyoruz

Kardeş dene gör...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalpakci -- 15 Mayıs 2006; 1:15:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.