Şimdi Ara

AverTV USB M008 Win 7 Driver Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yeni bir başlık açtığım için kusura bakmayın. Ama Avermedia destek bölümündeki sorum pek dikkat çekmedi. Biraz daha spesifik olmak istedim.
    AverTV USB M008 modeli TV kartını windows 7 sürücüsü olmadığı için kullanamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla hiç kimse kullanamıyor İşletim sistemim 64 bit windows 7. Ancak Avermedianın bu modeli eski olduğu için en son XP sürücüsü var. Ve sürücüsü de .exe uzantılı kur dosyasına sahip olmadığı için uyumluluk modunu da deneyemiyorum. İnternette yazan şu, donanımı kaldır sonra manuel kur falan gibi şeylerin hiçbiri işe yaramıyor. Avermedianın kendisine sordum, o aynı maddeler halinde yazan metodu gönderdiler. Haliyle işe yaramadı. Kısacası bu işten anlayanlardan rica ediyorum, mevcut XP sürücüsünü win 7'de bir şekilde kullanmanın bir yolu yok mu? Ya da başka bir şekilde bu sorunun bir çözümü yok mu? Bu internet âleminde bu işten gerçekten anlayanların olduğunu biliyorum, özellikle burda Lütfen yardım...

• quote:

Orijinalden alıntı: selman.pelit

Öncelikle yeni bir başlık açtığım için kusura bakmayın. Ama Avermedia destek bölümündeki sorum pek dikkat çekmedi. Biraz daha spesifik olmak istedim.
    AverTV USB M008 modeli TV kartını windows 7 sürücüsü olmadığı için kullanamıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla hiç kimse kullanamıyor İşletim sistemim 64 bit windows 7. Ancak Avermedianın bu modeli eski olduğu için en son XP sürücüsü var. Ve sürücüsü de .exe uzantılı kur dosyasına sahip olmadığı için uyumluluk modunu da deneyemiyorum. İnternette yazan şu, donanımı kaldır sonra manuel kur falan gibi şeylerin hiçbiri işe yaramıyor. Avermedianın kendisine sordum, o aynı maddeler halinde yazan metodu gönderdiler. Haliyle işe yaramadı. Kısacası bu işten anlayanlardan rica ediyorum, mevcut XP sürücüsünü win 7'de bir şekilde kullanmanın bir yolu yok mu? Ya da başka bir şekilde bu sorunun bir çözümü yok mu? Bu internet âleminde bu işten gerçekten anlayanların olduğunu biliyorum, özellikle burda Lütfen yardım...

Bu tür sorunlarda benim hatırladığım sağ tuş, "yönetici modunda çalıştır" gibi birşey yapıyorduk. Driver'ı birde böyle kurmayı deneyin isterseniz.

• Evet ama kur dosyası olsa deneyeceğim. Sadece .dll .sys gibi dosyalar var driver klasöründe. Yani pratik yöntemler işe yaramıyor. Biraz mühendislik gerektiriyor galiba
  • XP driver klasöründe şunlar var:

2KW9967.SYS
    AVERTVUSB.INF
    USBTVDLL.DLL
    USBW9967.SYS
    W67_CTOM.AX
    W9967STI.SYS
    WB67EXT.DLL
    WB9967.DLL

Anladığım kadarıyla xp'ye kurarken sürücü klasörünü manuel olarak gösterip kuruyormuşuz. Ancak 64bit windows 7'de bu işe yaramıyor. Ve aynı işletim sisteminde aynı problemi yaşayan bir sürü insan var gördüğüm kadarıyla
  • quote:

Evet ama kur dosyası olsa deneyeceğim. Sadece .dll .sys gibi dosyalar var driver klasöründe. Yani pratik yöntemler işe yaramıyor. Biraz mühendislik gerektiriyor galiba

XP driver klasöründe şunlar var:

2KW9967.SYS
    AVERTVUSB.INF
    USBTVDLL.DLL
    USBW9967.SYS
    W67_CTOM.AX
    W9967STI.SYS
    WB67EXT.DLL
    WB9967.DLL

Anladığım kadarıyla xp'ye kurarken sürücü klasörünü manuel olarak gösterip kuruyormuşuz. Ancak 64bit windows 7'de bu işe yaramıyor. Ve aynı işletim sisteminde aynı problemi yaşayan bir sürü insan var gördüğüm kadarıyla

Anladım. İlgili dosyaları windows altında system yada system32 atılıp, telnet'ten bir komut verilerek çalıştırılıyordu gibi birşeyler vardı. Ama şimdi yıllar oldu hatırlayamıyorum. Çok uygulama yapmayınca unutuluyor.

• Peki tavsiye edebileceginiz, nasil oldugunu ögrenebilecegim bir site, bir kimse falan yok mu? Anladigim kadariyla yeni driver bile yazilabiliyormus. Tabi eski bir alet için kimse ugrasmamistir. Ama en azindan eldeki xp sürücüsü için bir seyler yapilabilir diye düsünüyorum. Ancak bilgisayar bilgim yetmiyor iste... :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Peki tavsiye edebileceginiz, nasil oldugunu ögrenebilecegim bir site, bir kimse falan yok mu? Anladigim kadariyla yeni driver bile yazilabiliyormus. Tabi eski bir alet için kimse ugrasmamistir. Ama en azindan eldeki xp sürücüsü için bir seyler yapilabilir diye düsünüyorum. Ancak bilgisayar bilgim yetmiyor iste... :(

Esasında bende yardımcı olabilirdim. Masa üstü PC'im yurtdışındaki evimde kaldı. Notlarımda orada... Şimdi Türkiye'deyim. Buradan notebook'la bağlanıyorum.

"İsmi lazım değil forumda" @ozkaradag ve @pro_dufa nick'li arkadaşlara ulaşabilirsen, yardımcı olacaklarına eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 21 Ocak 2012; 12:04:50 >
  • Tesekkür ederim. Bi deneyeyim
  • Windows XP Mode diye bisey varmis. Microsoftun windows 7 için sundugu bir çesit sanal xp. Ama xp platformunda kurdugun programlar windows 7'ye de ayni anda kurulur falan diyo. Bi de onu deneyecegim bakalim
  • Efendim Windows XP Mode ise yaradi. Yani, sürücü windows 7 üzerine de kurulmadi ama, bu diger sanal makina programlarindan daha rahat çalisiyor. Onun için win7 içinde Xp üzerinden izlemede problem olacagini sanmiyorum. Ancak simdi de kanal bulamiyorum. Çin mali tv'li telefonlar bile çekiyo, bu aleti ben çektiremedim. Belki de teknik bi hata yapiyorumdur. All Channel Scan diyorum, %4-5'e geliyor, hata verip kapaniyor. Öncelikle tv karta takilacak anten özelligindeki kablonun çok orjinal bisey olmasi gerekiyor mu? Dscaler gibi programlar denedim, o da overlay ile ilgili bi hata verdi, anlamadim. Galiba dirext x'le ilgili olabilir. Çünkü daha sanal xp'ye hiç bisey kurmadim. Her neyse, acaba bilmedigim bisey mi var diyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.