Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
    “Avustralyalılar bile bu kadar duyar kasmadı” diye manasız manasız çalakalem yazıyordun. Ne oldu duyar kasanlarla övünüyorsun şimdi de.

Adamlar “hayatımın en büyük felaketi” diyor, bildiğin ağlıyorlar senin deyiminle duyar kasmayan yok (çok da çirkin laf bu arada yangınla boğuşan kişilere ergen ağızları) sen de buradan tuhaf tuhaf ahkamlar kesiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 10 Ocak 2020; 2:40:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu yangının sebebi nedir açıklama yapıldı mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cutie elf

açık açık söylüyor işte. arapları sevmiyor, sevmiyoruz. ırkçılıksa ırkçılık. şahsen kapımın önünde 1 bardak suya muhtaç bi arap olsa kapatırım direk beni mi öldürecek diye düşünerek.

Alıntıları Göster
    açıkça söylemiyor
    önce söylüyor sonra vatanımı seviyom ben türküm mürküm tırıvırı
    sen açıkça söylüyorsun
    Sanki erdem ırkçılık. Allah gönlüne göre versin, senin gibi ırkçıların eline düşesin, kibirinin hesabını ahirette verirsin.

• egypt kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla her yıl zaten bu tip büyük yangınlar oluyor, yaz mevsimi olduğundan yangına uygun ortam oluşuyor. Ve okaliptüsler kabuklarının yanıp hava yanarak uzun süre kalabilmeleri nedeniyle yangının yayılması engellenemiyor. Sonuç olarak yangın durdurulması imkansıza yakın bir hal alıyor ve doğal olarak yavaşlamasını bekliyorlar. Her yıl ortalama %1'lik alan yanıyor Avustralya'da Amerika'da vs. O yangınlardan birisi bu yangın da bu sene ama daha şiddetli gerçekleşiyor ve yayılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achambo -- 10 Ocak 2020; 9:34:55 >
  • Spinata S kullanıcısına yanıt
    Hocam eyvallah uzun uzun anlatmışsınız elinize sağlık, ama coğrafya bilgimiz var çok şükür. Evet kıta yanıyor sorun da bu, asıl sorun uzay çağında bizim yani dünyanın böyle felaketlere bir çözümünün olmayışı. Sembolikte olsa yanınızdayız mesajı verilip en azından hayvanları veya insanları kurtaracak ekipler ile yardım edilebilir. Yardım yardımdır. Ağaçlar, oksijen ve dünyanın ciğerleri boşa para harcadığımız bir çok şeyden daha değerli. Orada arkadaşlarım var, hayvanlar var durum üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerOnur06

Zamanında kendileri getirdiler ve şimdi çoğaldılar, su tüketiyorlar diye masum canlara kıyacaklar. Umarım haber sayfalarında okuduklarımız doğru değildir.

Bu dünyadaki en tehlikeli yaratık insandır. Sonumuz hayır olsun.
    Bu sefer etimiz kalmadı diye ağlarlar.

• Rica ederim ne demek lafı bile olmaz. Yalnız ben coğrafya bilgi eksikliğinin yanı sıra olayların özünü kavrayamamaya da değinmiştim.

Şimdi siz insanoğlunun neden yardım edememesini idrak edemeyip deli diye yaftalayıp üstüne birde tuhaf komplo kuramları şey ettirince kendimce açıkmaya çalıştım, açıklayabildiğim kadarıyla. Dilimiz sürçtüyse af ola.

Ayrıca son cümlemde özellikle şunu belirttim.

"He düşün belki bi şeyler aklına gelebilir. Paylaş bizimle."

Aklına gele gele sembolik yardımlar, oradaki hayvanlar insanlar falan filan ama bunlar inan bana fazlasıyla çok daha fazlasıyla yapılıyor, ama sen yapıyor musun bilmiyorum?

Uzun lafın kısası arkadaş bir yol biliyorsan söyle, şöyle yardım yapıla bilinir de, yani uzay muzay ne alaka arkadaş, uzay dediğin yere altı üstü bi roket yolluyorsun, oda akıl alan maliyetler bedeliyle oluyor.

Siz bence hala buradaki büyüklük kavramını idrak edemiyorsunuz. Yahu alevler neredeyse uzaydan görülüyor, çıkan duman Türkiye'yi kaplar yeminle dumanıyla boğuluruz, ne bilim bana yardım edilememesi gayet doğal geliyor, o kadar devasa ki, nasıl diyeyim orantılarsak nerdeyse belki bakteri boyutlarında insanlar nasıl başa çıkacak? diğer bakteri insanlar nasıl yardım edecek?

Burada lafım size değil, ama dikkat ediyorum hemen böyle şeyleri eleştirip, bi gram olayın, durumun, eleştirisini, nedenlerini, yapıla bilinirse nasıl yardım yapılabilineceğini insanlar gerçekçi bir mantık yürütmeyle kendilerini düşünmeye zorlasalar anlayacaklar ama hemen biz hiç bir şey yapmadan böyle diğer insanları " niye yardım etmiyorlar, neden oturup izliyorlar, bunlar deli mi?, ahan proje yapıyorlar, büyük resim yanıyor" yani bu nedir ki böyle?

Siz ne yapabiliyorsunuz? hiç bir insanın diğerinden farkı yok, yeminle söylüyorum, sen akıl konusunda belki abd başkanından daha mantıklı düşünebilen bir insansın.

• Spinata S kullanıcısına yanıt
  • 10 bin deve kesecekler birde yardim mi edeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakinharman

açıkça söylemiyor
    önce söylüyor sonra vatanımı seviyom ben türküm mürküm tırıvırı
    sen açıkça söylüyorsun
    Sanki erdem ırkçılık. Allah gönlüne göre versin, senin gibi ırkçıların eline düşesin, kibirinin hesabını ahirette verirsin.

Alıntıları Göster
    kusura bakma umarım incitmem duygularını ama ben senin allahına ve ahiretinede inanmıyorum. ikisininde var olmadığını düşünüyorum. iyi günler bayım.
  • zavallı develeri öldürüyorlar. yardım filan etmem
  • Yangının ciddiyetini anlamanız için çok kısa bir video paylaşacağım.
    https://www.reddit.com/r/nextfuckinglevel/comments/evlmz9/this_is_how_fast_a_bushfire_in_australia_moves/
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.