Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu konuyu bile din tartışmasına cevirmissiniz ne aptal insanlarsiniz oğlum siz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T0uch -- 8 Ocak 2020; 23:1:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Insanlara acımadım da hayvanlara yazık oldu
  • Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Avustralya, yaptığı en son açıklamada 1,25 milyar hayvanın hayatını kaybettiğini tahmin ettiklerini belirtti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Bu mesaj silindi.
    Sen İsrail'lisin herhalde, evet sen kanı seversin kana koş.
    Burada boş yapıp vakit harcama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mokara

Allah yavaş yavaş bu azgın kapitalistleri yok etmeye başladı. aborjinlerin, kızılderililerin, azteklerin, mayaların kanı yerde kalmaz inşallah.
    Çoğunlukla masum olan hayvanlar da öldüğü için ben meseleye şu ayet perspektifinden bakıyorum: İnsanların kendi yaptıkları kötülükler sebebiyle karada ve denizde fesat ortaya çıktı. Dönmeleri için Allah, yaptıklarının bazı (kötü) sonuçlarını (dünyada) onlara tattırır.

Dünya genelinde sıkça ve çok uzun süren yangınlar çıkıyor. İçlerinde ölen hayvanların da, yanan yeşilliklerinde zehiri atmosfere dağılıyor. Sera gazları diyoruz genel isim olarak bunlara zaten. Hayvanların ölmesi aynı zamanda doğal dengeyi farklı şekillerde de bozuyor, mesela avcısı azalan haşerelerde aşırı çoğalma görülüyor. İnsanlar yangınlarda daha az ölüyor ama kalanlar pis atmosferden ve iklim değişikliğine bağlı diğer felaketlerden sürekli olarak olumsuz etkileniyor. Bazılarının bulundukları ortamları seller basıyor, kimisi ölüyor kimsinin malı mülkü yok oluyor. Çoğunluk ise kirli hava yüzünden hasta oluyor, son yıllarda hastalıklarda çok arttı. Ayrıca kirli hava yüzünden toprakta yetişen mahsüllerin de besin değerlerinde geçmiş yıllara göre düşüş var.

Bu yaşananların hepsi ayette de söylediği gibi, insanların kendi elleriyle yaptıkları kötülüklerin bazılarının geri dönüşü. İklim değişikliği de insan elinden oluyor mesela, orman yangınlarının bazıları ise bunun bir sonucu. Koca koca ormanlar durduk yere yanmaz, ya kundaklanır, ya piknikçilerin bilinçsizliğinden yangın çıkar, ya da yine iklim değişikliğine bağlı çok sıcak ve kurak hava gibi etkenlerden, veya şirketlerin yeni alanlar açmak için, üretim yapmak için bilerek ormanları yakması gibi sebeplerle oluyor bunlar. Hepsinin sorumlusu insanlar ve tek bir bölgede çıkan bu felaketler aslında bütün dünyadaki insanları etkiliyor. Atmosfer herkesin ortak malı, bir yerde kirleniyorsa her yerde kirlenecek demektir.

• Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    Tabi doğrular acıtırrr :D Hee millete israilli de hatta israillilere küfür et eminim iman kasıyorsundur
  • Bütün suç develere kaldı

• SeZa® kullanıcısına yanıt
    Zamanında kendileri getirdiler ve şimdi çoğaldılar, su tüketiyorlar diye masum canlara kıyacaklar. Umarım haber sayfalarında okuduklarımız doğru değildir.

Bu dünyadaki en tehlikeli yaratık insandır. Sonumuz hayır olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu deve olayı ciddi mi ya? Şaka gibi çünkü inanasım gelmedi hiç.
  • sabah sabah mesaj okuyorum din muhabbetı acmıslar
    sinirlerim zıpladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72F89107A

Birileri yine otel yapacak heralde.Ya da "bakın küresel ısınma gerçek" izlenimi vermek için dünyada belirli yerler bile bile yakılıyor gibi.

"Jeff Ashie
    45 mins ·
    Here’s a few shots of the weapon being used in California. Even after we show you what’s happening. You will still say. Noooooo those are just forest fires, and yet we told everyone watch out in Cali they are making mandatory vaccinations. They are trying throw Cali into martial law. Guess what. Vaccines are mandatory, and martial law is in effect. NOW! This is the weapon being used to clear the land of people. They are on their way to fema camps. Good luck trying to get a hold of those people."

ISS niçin yapıldı sanıyorsunuz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazen her şey müstehaktır Allah en sevdiklerin le cezanı verir ama sende anlayacak kafa yoksa neye yarar helak olur gidersin sonunda.

O kadar deve telef edileceğine

"develer bari başka ülkelere satılsın yada ticari kullanım için kesilsin"

Deniliyor, verilen cevaptaki trajikomikliğe bakarmısınız ;

"Ben bir deve olsaydım vurulmayı tercih ederdim, hemde bunun kafamdan yapılmasını isterdim!" (Tony Peacock)

Ben inanmıyorum o hayvanların acı çektiğine, çünkü benim rabbim hayvanlar için onlar da benim ümmetim, Sessiz kullarım dır demiş böyle bir felakette sessiz kullarının acı çekmesine izin vereceğine inanmam rabbimin adaletide merhametide büyüktür.

Her insan, topluluk, millet, ülke nasibini yaşar..
  • RUUDVAN34 R kullanıcısına yanıt
    Buyrun Uygur Türkleri ne de gidin o zaman. Bize en çok ihtiyaçları olduğu zaman şimdi.
  • Avustralyaya yardım gitmiyor çünkü arap değiller dedin biz kanlı arap baharını severiz dedin, sonra da konuyu getirdiğin noktaya bak.
    sonra da
    "Türk’üm Türk olduğunu söylemeyi kendi vatanına bağlı olduğunu söylemeyi ırkçı görenler var tamam ben ırkçıyım." dedin

Ah canım vatanını seviyormuşta ondan öyle demişmişmiş.
  • Mokara kullanıcısına yanıt
    Hay sokim dininize arkadaş. Hayvanlar canlı canlı yanıp ölmüş yok kapitalist yok hede hödö.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakinharman

Avustralyaya yardım gitmiyor çünkü arap değiller dedin biz kanlı arap baharını severiz dedin, sonra da konuyu getirdiğin noktaya bak.
    sonra da
    "Türk’üm Türk olduğunu söylemeyi kendi vatanına bağlı olduğunu söylemeyi ırkçı görenler var tamam ben ırkçıyım." dedin

Ah canım vatanını seviyormuşta ondan öyle demişmişmiş.
    açık açık söylüyor işte. arapları sevmiyor, sevmiyoruz. ırkçılıksa ırkçılık. şahsen kapımın önünde 1 bardak suya muhtaç bi arap olsa kapatırım direk beni mi öldürecek diye düşünerek.
  • Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]
  • pesci87 kullanıcısına yanıt
    Adamın kalbini neden engelliyor? Onuda açıklar mısın? Ayrımcılık mı yapıyor?

• bu adamlar bütçe fazlası vermiyormuydu ? bildiğim kadarı ile çok zengin bir ülke, bence afrikadaki aç susuz insanlara yönlendirin siz o bağışlarınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Bu mesaj silindi.
    İslam'a Müslümanlara bu konuda bile sataşma saldırmayı nasıl başarıyorsunuz. Amma çok düşmanı varmı bu İslam'ın ve bu dine mensup kişilerin.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.