Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah yavaş yavaş bu azgın kapitalistleri yok etmeye başladı. aborjinlerin, kızılderililerin, azteklerin, mayaların kanı yerde kalmaz inşallah.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız...
    Bunların derdi sürekli hükümete sektirmek...
    Koskoca kıta yanarken bunlar saçını tarıyor...
  • Bizden itfaiye gitti mi merak ediyorum umarım gitmiştir kıta yanıyor adeta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pesci87 kullanıcısına yanıt
    Mantikli cevap verin bos bos drama yapmayin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kapitalistleri cezalandırmak için koala yakmaya başlamış sonsuz güç
    Aynen aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

Mantikli cevap verin bos bos drama yapmayin
    Mantıklı ve somut bir cevapti zaten. ALLAH senin kalbini mühürlemiş bunu ayetinde de belirtmiş
    “Allâh, onların kalblerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Onların gözlerinde de bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azâb vardır.bakara suresi.
    Ayrica bunun degismesi de sadece Allahin dilemesiyle olur
    Işin zor üzüldüm senin adina.

• OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    CNN
    These American firefighters are heading to Australia to help battle the flames
    https://edition.cnn.com/2020/01/07/us/california-firefighters-australia/index.html

Bende bu konuyu merak ediyordum biraz baktım hepi topu amerikadan 20 tane itfaiyeci gidecekmiş. Yardım kampanyaları da daha çok insanların zararını karşılamaya yönelik, yani bütün kıta yanmış milyonlarca hayvan ölmüş hala daha dertleri insan. Çok acayip bir ülke olduğunu anladım bu olay sayesinde.

• Yorumsuz.!

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]
  • quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Yorumsuz.!

O nasıl bakış öyle, Avustralya'nın hayvanları çok mu asil nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• şaka gibi. bütün dünyanın elindeki tüm imkanları seferber etmesi gerekirken ortadoğudan başka muhabbet yok medyada.
    avustralya hükumeti uyuyor a ayrı konu zaten.
  • başbakan yardımları kabul etmiyor olayı gerçek mi yani neden sebep ne hadi bizim yardımımızı istemiyorsun alma abd avrupa birliği yani bunların yardımını neden almıyor çok enteresan insanoğlu ne kadar da zalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haklısın toprAAm -- 8 Ocak 2020; 16:0:52 >
  • Allah varsa bu milyonlarca masum canlıları neden korumadı ve canlı canlı yanarak ölmelerine izin verdi?!

• Görüntüler çok can yakıyor, hayvanlar dünya serveti, akape doğa hayvan düşmanı beton dostu ama islamiyet hayvan doğa düşmanı değildir. Gidemesekte göremesekte Avustralya canımız ciğerimiz, doğası servetimiz.

• Yangın ile ilgili son haberleri takip edebileceğiniz Avustralya haber sitesi;
    www.9news.com.au
    Bushfire news alerts - 9News
    https://www.9news.com.au/bushfires

Buradaki haberlerin birinde ölen hayvan sayısının 800 milyona ulaştığı yazıyor. Geçen hafta Sidney Üniversitesi akademisyenleri tarafından açıklanan 480 milyonun neredeyse 2 katı...

• Dünya ömrü boyunca bir daha eskisi gibi olamaz buralar.
  • Yangın en az 2 ay daha sürer. Ne kadar insan toplarsan topla Avustralya'daki yangını söndüremezsin, doğa insanoğlundan daha güçlüdür.
  • Sultan Süleyman Fransa kralını Kutsal Roma İmparatoru'nun elinden müslüman olduğu için mi kurtardı ? Bir dengesiz ateist daha.
  • hallofen H kullanıcısına yanıt
    İnsanların dinine karar vermekten vazgeçin. İnançlı bir bireyim. Başkalarına dinsiz demek benim dinime göre günah siz hangi dine inanıyorsunuz bilmiyorum. Ben şuan ki hükümet anlamında konuştum. Din sizin tekelinizde değil farkına varın tek inançlı sizler değilsiniz. Din size indirilmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F84D677 -- 8 Ocak 2020; 18:36:19 >
  • Hazin gerçekten ölen canlı sayısını paylaşmışlar da. Resmen soykırım olmuş.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.