Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayvanlara insanlardan daha çok üzüldüm 😢

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Çevre ülkelerden de yardımlar yapılması lazım. Her ne kadar okyanusun bir ucunda olsalar da. Milyarlarca canlı öldü gitti.
    Avustralya nüfusu 25 milyon.
    Türkiye'den 9-10 kat büyük toprağı var.

Bir yangında bile insanlar ölüyorsa, savaş çıksa demek ki ülkeyi işgal edecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 16:50:10 >
  • Avustralya yanıyor, Türkiye'de kasılan duyarın yarısı Avsutralya'da kasılmadı; hatta Avustralya'da hiç hiç duyar yok, sadece mantık var, sadece akıl var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüce Allah'ın bari hayvanlari yakmasaydi ne sucu var gariplerin

• asau kullanıcısına yanıt
    what?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

Yüce Allah'ın bari hayvanlari yakmasaydi ne sucu var gariplerin
    Yanlış mantık. Böyle düz mantıkla gidersek, Allah hayvanları korumak için insanların Avustralya'yı keşfedip talan etmesini engellerdi. Hatta insanı hiç yaratmayıp Dünya'yı hayvanlara bırakırdı.

• Yetişin yüreğim yanıyor Su içen vücudu yanık koalaları görünce bir yumru oturdu içime, ağlayamıyorum kasıldım kaldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

Yanlış mantık. Böyle düz mantıkla gidersek, Allah hayvanları korumak için insanların Avustralya'yı keşfedip talan etmesini engellerdi. Hatta insanı hiç yaratmayıp Dünya'yı hayvanlara bırakırdı.

Alıntıları Göster
    Yo bal gibi de kendi çıkarları için saymakka bitmeyecek kadar vahşet yaşanan bir düzen yarattığından merhametlilerin en merhametlisinden daha merhametli gibi safsataları kendi çürütmüş oluyor (masala göre.)

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

Yo bal gibi de kendi çıkarları için saymakka bitmeyecek kadar vahşet yaşanan bir düzen yarattığından merhametlilerin en merhametlisinden daha merhametli gibi safsataları kendi çürütmüş oluyor (masala göre.)

Alıntıları Göster
    Yanlış mantık, bu düz mantıkla gidersek Allah merhametli olmasa sen bu mesajı yazamazdın. Bu mesajı yazacağını bildiğinden daha ilk harfi yazmadan ya felç olur ya ölürdün.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Yanlış mantık, bu düz mantıkla gidersek Allah merhametli olmasa sen bu mesajı yazamazdın. Bu mesajı yazacağını bildiğinden daha ilk harfi yazmadan ya felç olur ya ölürdün.

Alıntıları Göster
    Bu kadar vicdan şeyimde de var. Kafalar güzel gece gece.

• Yansin kolalalarin alayı su veren itfaiyenin hortumunu ....

• asau kullanıcısına yanıt
    Allahin su dunyada engelledigi birsey soylesene

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

500 milyon hayvan ölmüş ne 23 insanı ya

İnsan düşünebilen bir canlı diye daha mı fazla önemseyelim

Can candır ha insan ha hayvan fark etmez

Alıntıları Göster
    Ölen hayvanları boşverelim mi dedim ben? Yazdığımı lütfen tekrar okuyun.
  • Lan canlılar ölüyor millet oturmuş burada birbirlerinin değerlerine laf ediyor. Hepiniz çürümüşsünüz.

• Kanguruların koştuğu videoda yangın nerede, gören var mı? 2020'de çekilen videonun 1990 yılındaki çözünürlükte olmasından bahsetmiyorum bile. Anlaşıldığı kadarıyla konu sahibi bir güzel kandırılmış.

Kompozitlenmiş aerial fotoğrafları uydu fotoğrafı diye yutturmasıyla ünlü NASA'nın Fotoşop Overdose resmi Hollywood afişlerine benzemiş.

Ekşi'den bir entry! Şu sözlükçüler bir kez kandırılmasın demi. köy kıraathanesindeki alaylı da, bu sözlükçüler de hep aynı oranda kandırılıyor, yani arada biraz fark olur demi, ama yok. Bu durumda sözlük yutmuş birine göre köydeki alaylı yeğdir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 8 Ocak 2020; 1:44:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, bu yangın sayesinde bir yanlış MİT'in de farkına vardılar:
    Doğanın dengesini korumak bitki ve hayvanları koruyup çoğaltmak olarak anlarsan olacağı budur. Doğayı olduğu gibi bırak, ona hiç bir şekilde karışma, ne çoğalt, ne yok et. Oraya ait olmayan onca bitki ve hayvanı Avustralya'ya götür ve bazı bitki ve hayvanları bazı bitki hayvanların lehine yok et, veya bazı bitki ve hayvanları bazı bitki ve hayvanların aleyhine koru, sonra olacağı budur. Yangın ve susuzluk. Eğer 100 yıl içinde Avustralya doğası yok olmak istemiyorsa oraya ait olmayan tüm bitki türleri ve hayvanlar yok edilmeli. Zaten akılları başlarına gelmiş ki deveden başlayacaklarmış yok etmeye. Gerci Avustraya'da (Aborjinler hariç) insanları yok etmek gerekiyor, çünkü onlar da oraya ait değiller. Ama bunu yapmak mümkün olmadığından bari her şey yok olmadan yabancı hayvanlar ve bitkiler yok olmalı.

O mekanı (evi) inşa eden Allah o mekanı en uygun tarzda şekillendirdi ve en uygun bitki ve hayvanlar ile döşedi. Sen sadece o mekanın kiracısının, sana düşen o mekanda oturmak ve ve var olanla yetinmek; O mekanın sahibiymiş gibi davranıp kafana göre istediğin şekilde değişiklik yapma hakkında sahip değilsin...

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 8 Ocak 2020; 2:0:42 >

• Dünyanın en zengin 8 insanı neden bu felaketi görmezden geliyor? Lan azıcık yardım edin ölünce zaten götüremeyeceksiniz o kadar parayı

• İlk mesajda 500 milyon hayvan ölmüş yazmışdın dünyada 500 Milyon hayvan var mı ki ??

Konuya gelirsek insanlığın kayıtsız kalmaması lazım gerçi açlık ve savaş olduğunda kimlerin yardım ettiğini gördük insanoğlu son yıllarda hem bizim ülkemizde hem dünyada tamamen değişti tuhaf bir hal aldı.

Bir an önce yangınların bitmesi dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

Allahin su dunyada engelledigi birsey soylesene
    Senin kalbini mühürlemiş iste en buyuk engel bu degil midir?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.