Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: internationalrelations

Ölen hayvanlar için çok üzüldüm hatta az önce izlediğim bir videoya ağladım :( Allahım sen yardım et dünyanın sonunu getirdiler
    Yanlış anlama ölen hayvanlar için insan olan herkes üzülür ve ben de üzüldüm ama 23 insan da hayatını kaybetmiş onlardan neden söz etmiyor, onlara neden üzülmüyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Türk genciyim Adım Sefa. Çıkaramadım siz kimsiniz ? Beni niye merak ettiniz ?
    "Müslüman kardeşlerden birisi değil ki neden gidelim ?

Biz kanlı arap baharını severiz kana koşarız." demişsin.

Biz demişsin seni tanıdım sen ırkçısın kuzey kutbunda bir balina için gemiler kaldıran
    ortadopğu'da kanı eksik etmeyen abd ya da avrupalı biri olsa hümanizma , duyar kasarsın
    ama ortadoğu'da çocuklar açlıktan ölüp misket bombalarıyla bombalanırken için rahat,
    sıcak battaniyenin altında latteni içmeye devam.

Bırakın bu ırkçılığı, bir yahudi, ateist veya başka bir dine mensup birine zulüm yapılsa insansa vicdanı varsa sessiz kalamaz.
  • banane avustralya'dan. kuzenim 12 senedir uğraşıyor eşek gibi çalışıyor hala vatandaşlık vermediler çocuğa. neden mi, türk ve müslüman olduğu için.
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Hayvanlar yanıyor , ağaçlar yanıyor sen diyorsun banane vatandaşlık için değil insanlık almak için uğraşalım önce...

• quote:

Orijinalden alıntı: DesertEagle67

Hayvanlar yanıyor , ağaçlar yanıyor sen diyorsun banane vatandaşlık için değil insanlık almak için uğraşalım önce...
    bizim de çok ormanımız yandı, hayvanlarımız öldü. avustralya vatandaşları sizin kadar üzülmemiştir buna... ya da pkk askerlerimizi şehit etti, istanbul'un orta yerinde bombalar patladıldı bir sürü suçsuz insan öldü. eminim avustralya vatandaşları bunlara hüngür hüngür ağlamıştır...
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Nereden biliyorsun peki ? Sen bir canlı, bir ağaç ölünce bulunduğu bölgeye göre mi üzülüyorsun.Eline kibrit deyince 1 hafta acısını çekiyor insan düşün o hayvanlar yanarak ölüyor .Insanları kötü olsa bile hayvanın ağacın kötüsü yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: DesertEagle67

Nereden biliyorsun peki ? Sen bir canlı, bir ağaç ölünce bulunduğu bölgeye göre mi üzülüyorsun.Eline kibrit deyince 1 hafta acısını çekiyor insan düşün o hayvanlar yanarak ölüyor .Insanları kötü olsa bile hayvanın ağacın kötüsü yoktur
    yav ben vicdansız mıyım ben hayvanlara üzülmüyorum demedim ki... ya da ağaçlara... tabi ki üzülüyorum.

ama şunu demek istiyorum avustralyalılar için üzülmeye gerek yok. hayvan ve ağaçlara yazık oluyor...
  • çok zor bir durum. Allah oradaki bütün canlılara yardımcı olsun. Ateşin karşısında hiç bir şey duramaz.
  • Koskoca kıta yahu ve aylardır devam eden bir orman yangını. Telef olan canlıların miktarını ve hallerini düşünemiyorum. Yazık gerçekten.

• İnsanoğlunu Dünya üzerinde yarattığı ağır yanlışların sonuçlarını çekmeye başladı.Doğa birgün intikamını alır ve o vakit yapacak hiçbirşey yok.Onlar bizsiz yaşyabilir ama biz onlarsız yaşayamayız.Su tesisi su yolunda kırlılırmış İnsanoğli doğaya zulüm edince başına hiçbirzaman birşey gelmiycekmiş zannetti.Geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülke yanıyor, elemanların başbakanı hawaii de bira yudumluyor. Politika böyle birşey, adamı fazla güç zehirler. Ama oranın halkının çomar olduğunu düşünmüyorum, bu adama bedelini ödetirler.
  • Bu nasıl bir şey la

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]
  • nasa nin fotoğraftaki gibi kıta olarak komple yanıyor mu yani şuan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladığım kadarıyla Avustralya hükümeti fiziki yardımı kabul etmemiş . Eğer doğruysa kendi ülkesini geçtim insanlık ve doğa adına büyük bir gereksiz trip atıyorlar . Belki geçmişte büyük bir savaş ile karşı karşıya geldik oranın halkı ile ama zaman dostluk zamanı . Kanberra büyükelçiliği aracılığıyla Türk kızılayı , Afad gibi ekipleri yönlendirmemiz gerekir . Hatta motoru yok çürüyor denilen ama sapasağlam uyuyan THK yangın söndürme uçaklarını da tahsil etmeliyiz. Yoksa her geçen gün Dünya'nın ömründen biraz daha götürüyoruz .
  • Hayır anlık olarak yanan yerler değil.

Nasa'nın 5 Aralık-5 Ocak arası paylaştığı yangın verilerinin 3 boyutlu haritaya aktarılmış hali. Son 1 ayda çıkan yangınların konumları belirtilmiş.

• sakinharman S kullanıcısına yanıt
    Hehe ben ırkçıyım ben zalimim ben acımasızım hatta dünya benim yüzümden bu halde bayım.

Türk’üm Türk olduğunu söylemeyi kendi vatanına bağlı olduğunu söylemeyi ırkçı görenler var tamam ben ırkçıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74F84D677 -- 7 Ocak 2020; 12:3:20 >
  • ø kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğraf Avustralya dan mı ?
    Eğer öyleyse korkunç... İnsanoğlu dünyanın kanseridir diyorlar hakikaten çok doğru.

• Veronicaa kullanıcısına yanıt
    Onlar için de üzüldüm tabi ki hepsi can. Ben hayvansever bir insan olduğum için bir hayvanı canı yanarken görünce çok kötü oluyorum. Çünkü onlar Allah'in sessiz kulları.

• Evet, Avustralya-Kangaroo Island'a ait fotoğraf.

• "İngiliz Times gazetesine konuşan çevre yetkilileri, yapılan hesaplamalara göre yangınlarda şimdiye kadar en az 480 milyon hayvanın öldüğünün tahmin edildiğini aktardı."

Mesajın sonu dua edin diye bitmiş dua mı kurtaracak ? Çeşitli bağış kampanyaları düzenlendi, mesajın sonu bunlardan biriyle bitecek diye bekliyordum.

Bu link bağış yapılabilecek farklı yerlere yönlendiriyor.

Fast Company
    7 ways to help victims of Australia’s deadly wildfires right now
    https://www.fastcompany.com/90448563/7-ways-to-help-victims-of-australias-deadly-wildfires-right-now

Konuyu okuyanların çoğu muhtemelen bağış yapmazdı tabi orası ayrı konu ama dua edin diye bitirmek yerine bağışlardan bahsetmek daha mantıklı olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 7 Ocak 2020; 12:50:16 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.