Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adamların ülkesi gözlerinin önünde eriyor resmen çöle dönmüş oranın eski haline gelmesi kaç yıl sürer acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annemin görevi yüzün'den Canberra'da kısa bir süre yaşamıştım küçükken gerçekten mükemmel bir ülke ulusal parkları hayvanları hayatım'da görmediğim hayvanları orda gördüm çok güzel bir yer şahsen çok üzüldüm avusturalya ne kadar gelişmiş bir ülke olsa'da doğa ana ile başedemiyor işte binlerce hayvan onca insan ölmüş çok üzüldüm dünyanın en kötü ölüm şekli yanarak can vermektir bu saaten sonra ne kadarını kurtara bilirler bilemeyeceğim ama Allah yardımcıları olsun
  • OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    üzücü lakin onca müslüman çocuk katledildi kim ses çıkardıki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Bir orada doğru düzgün orman ve hayvanlar kalmıştı onları da yok ettiğimize göre mutlu mesut yok olabiliriz artık.
    Avustralya 20 sene icinde tamamen yasanmaz hale gelecek zaten. Sicakliklar 50 dereceye varmis durumda su an.

• sadece ağaçlara ve hayvanlar aüzülüyorum. aborjinlerin bedduası tutmus elbet herkes bir gün hakettğini bulacak ha burada ha öbür tarafta. inşallah tez zamanda düzelir yazık günah. yardım da kabul etmıyorlar.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• yazik cok yazik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Yanlış anlama ölen hayvanlar için insan olan herkes üzülür ve ben de üzüldüm ama 23 insan da hayatını kaybetmiş onlardan neden söz etmiyor, onlara neden üzülmüyorsun?

Alıntıları Göster
    500 milyon hayvan ölmüş ne 23 insanı ya

İnsan düşünebilen bir canlı diye daha mı fazla önemseyelim

Can candır ha insan ha hayvan fark etmez

• Konuda ki paylaşılan ilk foto, yani nasa nın 3D fotoğrafı fake bu arada

• Koalayı görünce üzüldüm, bende de çocukluktan kalma bir oyuncak koala var, koalalara o zamandan beri ayrı bir merakım vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Coğrafya ne kadar önemli bizim gibi arada sıkışmamış tee en uzaklarda kendi başina takiliyor
    Her uzakta olan refa olacak diye bir olay yok. Aslında tamamen şans. Madencilikten yürüyor adamlar. Günümüzde hangi ülke bunu başarabilir?

Millet her refah ülkeyi Almanya sanıyor ama bazıları hakikaten sadece şansına refaha ulaşıyor. Mesela İrlanda da böyle. Adamların nüfusunun peak yaptığı zaman 150 sene öncesi nerdeyse. Bir patatese bulaşan hastalıktan dibi boylamışlar. 1 milyon insan açlıktan ölmüş. 2 milyona yakını göç etmek zorunda kalmış. Hatta avustralya kurulma dönemleri olduğu için bazı irlandalılar en azından açlıktan ölmeyiz diye bilerek suç işleyip kendilerini avustralyaya göndertmişler. Bağımsız olduktan sonra bile ahım şahım değilmiş adamlar. 90lara kadar boşanmak yasakmış ülkede. Ama bugün kişi başına düşen gelirleri ingiltereyi geçti. Hala alt yapıları zayıf, eski köylü kafaları yer yer belli olsa da en azından zenginler. Guinness dışında markaları da yok. Tek yaptıkları amerikan şirketlerinden vergi almamak. Sırf bu yüzden bir dünya amerikan şirketinin avrupa merkezi irlandada. Bugün iphone alırsanız üstünde cork ireland yazar mesela. Microsoft filan da yine aynı şekilde irlandada.

• quote:

Orijinalden alıntı: byerdemir

Bu mesaj silindi.
    Siteye çoluk çocuk almayın abicim.Şimdi bunu savcılığa versem, babası rica edecek kendisi ağlayıp yalvaracak uğraş dur.

Şu adam bu küfrün ardına sınırsız ban yemezse yazıklar olsun.
  • Fotoğrafın Avustralya’daki orman yangınlarını gösterdiği ve NASA tarafından çekildiği iddiası : YANLIŞ

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi]

https://teyit.org/fotografin-avustralyadaki-orman-yanginlarini-gosterdigi-ve-nasa-tarafindan-cekildigi-iddiasi/

• Dünyada soyu tükenmeyen egzotik bir çok hayvan burada yaşıyor bir kısmı da madagaskarda. İnsanın elinin değdiği her yer kuruyor dodo kuşlarının tükendiği gibi. Hadi yapay seçilimle bir kanguru üretelim desek o teknolojimiz yok artık hayvanat bahçelerinden üretiriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

NASA tarafından yayınlanan verilerden yapılan, son 1 ayda çıkan yangınların 3D haritası.

Lütfen konuyu ve başlıkları iyi okuduktan sonra yorum yapınız. Ayrıca yorumlarda soranlara da defalarca belirttim. Kaynak bile verdim.

NASA paylaştı diye hiçbir zaman yazmadım. Konuyu açtığımdan beri böyle yazıyor.

Yine de hatırlatmalarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerOnur06 -- 7 Ocak 2020; 18:30:19 >
  • OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki arkadaş paylaşmış demek istediğimi. Teyit.org kaynak

• Müslüman kardeşimiz değil o yüzden yardıma gerek görülmemiştir. Ak sakallılar tarafından

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.