Şimdi Ara

Avustralya Yanıyor! [SS'ler +18] [Video ve bağış linki eklendi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
3
Favori
29.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 480 milyon deniliyor,480 milyon aşiri yüksek bir rakam bu kadar hayvan nasil ölmüş anlamadim. Böcekler vs mi dahil edilmiş bu kadar olmasi mümkün değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasa resmi photoshop yoksa Avustralya haritadan silinmiş zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72F89107A

21. yüzyılda birbiri ardına çıkan orman yangıları tesadüf müdür.Bunu düşünmek lazım.Resim montaj olabilir de olmayabilirde.Ateş olmayan yerden duman tütmez.

Amerikan ordusunun californyada sıkı yönetim ilan edip insanlara geçit vermemesi de düşündürücüdür bu arada.

Alıntıları Göster
    Sadece tahmin bunlar

Amerikanın canı da cehenneme, yansın yok olsun, asteroid çarpsa umurumda değil. Benim için ana vatanımın halkımın iyi refah olması önemlidir. Gerisi beni bağlamaz.

Hitlerin sözünü hatırlatayım

"Amerikayı yalnız bırakın onlar kendini yok edecek"

Yalnız bırakın ki birbirlerini yesinler diyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 6 Ocak 2020; 12:32:58 >

• Bu ülkeye neden başka ulkeler yardim etmiyor onu anlamadim
    Son derece trajik bir olay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Nasa tarafından yayınlanan yangın verilerinin 3D haritaya aktarılması hocam, anlık çekilmiş bir görüntü değil.

05.12.2019-05.01.2020 arası NASA'nın paylaştığı yangın verilerinden alındığını yapan sanatçı belirtmiş. Kaynağı aşağı bırakıyorum.

Üstelik 5 Aralık öncesi yok...

kaynak

quote:

This is a 3D visualisation of the fires in Australia. NOT A PHOTO. Think of this as prettier looking graph.

This is made from data from NASA’s FIRMS (Satellite data regarding fires) between 05/12/19 – 05/01/20. These are all the areas which have been affected by bushfires.

Scale is a little exaggerated due to the render’s glow, but generally true to the info from the NASA website. Also note that NOT all the areas are still burning, and this is a compilation.

• Sadece bir ülke değil, dev bir kıtadan bahsediyoruz hocam. Dünyada eşi benzeri olmayan hayvan türlerinin yaşadığı ormanlardan bahsediyoruz. Gerçekten ben de inanmak istemiyorum. İnşallah yanılıyorumdur ve daha az hayvan ölmüştür.

• Hatta 2 kez teklif ettik. İkisini de kabul etmediler
  • Vay be reis ne amerika batı ab yunan israil karşıtı birisiymiş meğer. Pardon Mesih demeliydim.

• Oha boyle bir teknoloji var mi yahu? :(

Insanlara, hayvanciklara, digaya cok uzuldum. :(

• OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    Niye yardimlari kabul etmiyor gerizekalı mi bunlar yoksa başka bir sebebi mi var?

• Hocam yabancı kaynakları taradığımda, Amerika'nın ve Kanada'nın 100 civarı itfaiyeci gönderdiğine erişebildim. Onun dışında Avustralya Başbakanı hakkında çok eleştiri var, sanırım egosu yüzünden kabul etmiyor olabilir.

• Hayvanlara yazık da asıl biz insanlar ayvayı yedik.Dünyada ardarda orman yangınları çıkıyor buçok feci bir durum.

• Bakın dostlar, sırf yazmak için yazmayın. Aklınızda bir şablon var yapıştırıp yapıştırıp duruyorsunuz sağa sola.
    Bu arkadaş gibi olmayın, okuyun ve anlayın daha sonra fikir beyan edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Çok acı bir durum. Çaresizlikte çok acı. Ne kadar müdahale edilirse edilsin sönmüyor lanet yangın. Çıkış sebebi ne acaba. Türkiye'de olsa kesin insan kaynaklıdır deriz ama orada öyle bir durum olacağını sanmam. İnsanlar bilinçli. Acilen diğer ülkelerin yardım etmesi umuduyla.. Umarım en kısa sürede yangın söndürülür.
    Ruzgar, asiri kuru hava ve 50 dereceye varan sicakliklar. 20 sene icinde tamamen yasanmaz olucak koca kita zaten

• Cansın can.

• Dun CNN haberleri izledim sokakta kadinin biri Baskana ana avrat sovdu Avustralya da. 1-2 aya istifa eder yada hukumet duser.
  • Bu dünyanın içine hep beraber ettik, olan yüz milyonlarca masum hayvana (ve milyarlarca mikro canlılara) oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Çok acı bir durum. Çaresizlikte çok acı. Ne kadar müdahale edilirse edilsin sönmüyor lanet yangın. Çıkış sebebi ne acaba. Türkiye'de olsa kesin insan kaynaklıdır deriz ama orada öyle bir durum olacağını sanmam. İnsanlar bilinçli. Acilen diğer ülkelerin yardım etmesi umuduyla.. Umarım en kısa sürede yangın söndürülür.
    Insanlar nasildir bilmem ama hukumetleri baya rezil ve yobaz. Kendi kendilerine secilmediklerine gore insanlarin da bir kismi boyledir. Ayrica baskanlari bu yanginlar olurken hawaiide tatildeymis Kuresel isinma hikaye diyen bunlar madenlerle havalarini kirleten bunlar yine ozon tabakasindaki en bariz deligin altinda yasayan bunlar.

Refahlari iyidir ona laf edemem ama o da tamamen sans eseri. Bu adamlarin teknolojisi argesi bizim ulkeden bile geri. Muhendis olarak gidenlere sorabilirsiniz. Ayrica internet konusunda da bizim ulke ayarinda. Kisaca refah seviyesi yuksek ulkeler icinde en geri kalmis olani. Acikcasi cok sasirmadim bu olaylara. Tabi her yasayan boyledir diyemem ama biz %50si filan boyledir. Olan gezegene oluyor yobazlar yuzunden. Neyse en azindan pkk cikardi dememisler yangini.

• YaZık çok yazık içim yanıyor :(

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.