Şimdi Ara

Avusturya'dan Notebook Almak Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.426
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler. Konuyu doğru yere mi açtım tam emin değilim ama yurtdışında yaşayan ya da yurtdışından alışveriş konusunda tecrübeli kişiler bu bölümdedir diye buraya açmak istedim. Uzun zamandır notebook araştırıyorum. Bu zaman baya uzun hatta, 1 yıldır bakınıp duruyorum. Dur şunu da bekleyeyim şu da çıksın derken notebooklar çıktı ama fiyatlar iyice tavan yaptı. Bu yüzden Türkiye'deki aç satıcılara para kaptırmak istemiyorum. Bu ay ya da temmuz ayında Avusturya'ya gideceğim. Gitmişken de oradan notebook alayım dedim. Tax free olayını da yeni duydum ve bundan faydalanmak istiyorum. Ama Avusturya ile ilgili hiçbir bilgim yok. Orada elden ürün alabileceğim teknolojik mağazalar Saturn, Media Markt ve Cyberport'muş sanırım. Bir de E-tec diye bir yer bulmuştum ama orası online hizmet veriyormuş anladığım kadarıyla. Sorum şu ki ben MSI laptop alacağım. Saturn ve Media Markt'ta yok sadece Cyberport'ta var. Tax free olayı Cyberport'ta geçerli oluyor mu bir türlü öğrenemedim. Almancam da yok o yüzden adamlara mail atıp soramadım da. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrıca Avrupa'da çoğu mağaza global garanti veriyormuş bu 3 mağaza da bunlara dahil mi biliyor musunuz? Avusturya'da yaşayan biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim çünkü cidden baya araştırdım ama İngilizce olarak pek bi şey bulamadım maalesef.

• Yukarı
  • Ben laptopumu erasmustayken cyberporttan aldım mediamarkt saturnden falan çok daha uygundur fiyatları, özellikle iade laptoplar olur bazen internet sitesinde google translate kullanıp listelet mağazada incele bedava fiyatına alabilirsin. tax free olayı çok kolay mağazadan form alıyorsun hava alanındanda iade. yalnız laptopu valizine koyma kutusuna koy açılmamış gibi paketle bakıyorlar çünkü. almanca bilmene gerek yok ingilizce bilmen yeterli. viyanadaki tren istasyonunda (westbanhof) var bir adet cyberport geçen yıl açılmıştı. sen garantiyi mağazadan değil üreticiden alıyorsun oyüzden msi'nin uluslararası garanti şartları nedir sitesinden bak, markadan markaya değişir onlar mesela benim acer uluslararası 1 yıl garanti normal 2 yıl garanti veriyor. dediğin gibi yurtiçindeki leşçilerede para kaptırma ekranı Full HD bile olmayan laptoplar, ellerinde kalan outlete düşen geçen yıl üretimi laptoplar komik komik rakamlara bize ve hindistana iteleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tax free dedigibiz olay tam ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.