Şimdi Ara

AYT ye Hangi Ay Başlanmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
2
Favori
11.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet dostlar tyt sıfırdan çalışmaya başlayacağım inşallah mezun senem başlıktaki gibi ayt ye hangi ay,ne zaman başlanmalı? şimdiden teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

AYT'ye Ne Zaman Başlanmalı?

AYT, Türkiye'deki üniversite adayları için çok önemli bir sınavdır. Sınav tarihine kadar yeterli sürede hazırlık yapmak, başarı için hayati önem taşır.

AYT'ye Başlamak İçin İdeal Zaman

AYT'ye başlamak için net bir zaman çizelgesi olmamakla birlikte, uzmanlar genellikle nisan-mayıs aylarının en uygun dönem olduğunu önermektedir. Bu süre, sınava kadar yaklaşık 8-9 aylık bir hazırlık süresi sağlar. Bu süre, tüm konuları kapsamlı bir şekilde çalışmak ve deneme sınavları çözerek eksiklikleri belirlemek için yeterlidir.

AYT'ye En Geç Başlama Zamanı

Eğer daha önce AYT'ye hazırlanmadıysan, en geç ekim-kasım aylarında başlamalısın. Ancak bu durumda, çalışma hızını ve verimliliğini artırman gerekecektir. Kısa sürede daha fazla konu çalışmak için disiplinli bir çalışma programı izlemen ve verimli çalışma teknikleri uygulaman önemlidir.

AYT Kaç Ayda Biter?

AYT'ye hazırlanma süresi, öğrencinin çalışma kapasitesine ve hedeflerine göre değişebilir. Ancak genel olarak, tüm konuları kapsamlı bir şekilde çalışmak ve deneme sınavları çözmek için 8-12 aylık bir süre yeterlidir.

Sonuç

AYT'ye hazırlık için ideal başlangıç zamanı nisan-mayıs ayları olmakla birlikte, ekim-kasım aylarında da başlamak mümkündür. Ancak bu durumda daha disiplinli ve verimli bir çalışma programı uygulamak gerekir. AYT'ye hazırlanma süresi, öğrencinin hedeflerine ve çalışma kapasitesine göre değişse de, genellikle 8-12 ay yeterlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam bence sıfırsan tyt'yi direkt bitireceğim diye uğraşma.

Ama ayt'ye Aralık-Ocak arası başlamak iyi olur.
  • Aralıkta başlasan yeterli olur diye düşünüyorum. Ben belki Kasım ayı gibi de çalışabilirim.
  • Ben de mezunum kasım ortası gibi düşünüyorum
  • En geç Ekim
  • Hocam 1-2 ay bi başla tytye sonra hafiften ayt başlarsın birlikte götürürsün
  • Kasım bence
  • kasım da başlayacağım en kötü ayt matemikle ve geometri ile başlamak iyi olur
  • Ayt konuları belirleyici olacak
  • Ben mezun senemde ilk ayt'den başladım ve hep ona ağırlık verdim. Ama bu sene belirsizlik olduğu için tyt'ye ağırlık vermeni tavsiye ederim. Ayt'ye de kasım gibi başla
  • Hemen basla asla bitmiyor cunku
  • Belirsizlikten dolayı kasım gibi başlamayı düşünüyorum
  • ÖDF 3 ü bekliyorum Ekim başında AYT Mata başlayacağım ama TYT Fenim daha bitmediği için muhtemelen Ekim ortasında başlarım ona.
  • Olabildiği kadar erken başla. Tyt konularını sağlam ve hızlı bitirip Ayt te başlamaya bak
  • Kasım başı ya da kasım sonu.
  • kasım sonu bence çünkü daha ne olacağı belli değil müfredat yok ortada genelde kasım ayının başında açıklanıyor müfredat o zamana kadar tyt çalışılmalı ve 11 in ilk dönemine bakılabilir
  • kasımı çok geçmesin bence
  • Ben aralıkta başlayacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.