Şimdi Ara

B2 revizyon Ryzen işlemcileri ne zaman çıkacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

B2 revizyon Ryzen işlemcilerine dair haberleri okumuşsunuzdur.

B2 revizyonlu ürünler beklenmeli mi sizce ?

R7 1800x siparişi verdim, 1 hafta içerisinde iade etmem gerekiyor.

O kadar para verdik, içime şüphe düştü, sizce iade etmeli miyim ?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Teşekkürler.

• Hocam B2 Revizyon ilk ürünler EPYC işlemciler oldu, Threadripper'ler de muhtemelen B2 revizyon olacaktır. Ancak piyasada B2 revizyon 1800X bulmanız biraz zor olur. Ben 1800X tavsiye etmiyorum bu arada. OC'li bir 1700 ile aralarındaki tek fark aynı saat hızına azıcık daha az voltajla ulaşması...
  • Onu bir araştırayım hocam.

1700x ile 1800x arasında performans olarakçok fark yoksa değmez tabii.

Cevap için teşekkürler.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Birader iyi niyetli de olsanız biraz yanlış kânılara yol açtığınızı düşünüyorum. B2 revizyonu ile Epyc işlemcilerin B2 olduğu haberi geçen ay çıkan birer söylentiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 27 Temmuz 2017; 12:17:13 >
  • AMD işlemcilerin B2 revizyonu için kafaya takmayın derim. Mikroop önbelleği hatası var, evet; ancak Intel işlemcilerde de HT hatası var. Yakın zamanki incelemeler, işlemcinin bazı komutlarda hata verdiğini gösteriyor. Piyasada yeni revizyon işlemci de yok, tek çare yazılım geliştiricilerin güncel yazılım derleyicilerini kullanmaları. Zaten sorun yeni yazılımlarda değil bu nedenle.
  • Yalnız, bu bilgi bir söylenti durumunda. Zen 2, Zen+ geleceği zaman AMD'nin 10 ve 7 nm aşamalarını katetmiş olmasını bekliyorum çünkü diğer bazı haberlere baktığınızda da Intel'in tasarım boyutlandırma derişiminde Samsung ve TSMC'den geride kaldığını okuyorsunuz.
  • Cevaplar için teşekkürler.

Umarım dediğiniz gibi söylentidir.

Sanırım 1800x'i iade edip 1700x alacağım.

Performansları benzer gibi.

Her durumda iade edeceğim yani :)

Teşekkürler.
  • uzaylioglan U kullanıcısına yanıt
    SMT'yi kapatıp bir de deneyin. Mesele tam olarak Intel'le isimler farklı olsa da aynı. Intel'de kod döngü izlemleyicisi bozuk, AMD'de ise çözülmüş kod önbelleği. İkisi de kod çözücüleri verimli kullanmak için yöntemler.
    Şurada SMT'deki bir tek kusur görüntü hızının yarıya düşmesi denmiş. Bence çok önemli değil. Kesin izlek çatışması yaşanıyordur. Windows görevlere çekirdek gruplaması getirse böyle olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 27 Temmuz 2017; 14:27:25 >

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Metecim yanlış anlaşılacak bir şey yok EPYC b2 revizyon. Mobilde olmasam 20 tane link paylasirdim BIOS'tan, cpu-zden falan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkürler.

Ben işlemcilerin ekran kartları gibi yükselmesinden korkuyorum.

Gtx 1080 ucuzlasın diye bekledim ve almadım. Sonra fiyat yükselince pişman oldum.

Bu sebeple şimdiden bir işlemci alayım, kenarda dursun diyorum.

Bütçemi ayarlamıştım, en iyi donanımı düşünüyordum ama 1700'ün 1800xden çok bir farkı olmadığını öğrenmiş oldum.

Artık 1700 alıp, 1800xden kalan farkı anakarta harcayacağım.

Sonra bir 5 ay bekleyip ekran kartı fiyatlarının düşmesini bekleyeceğim.

Selamlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.