Şimdi Ara

Bağlantı hızım düşük çıkıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta önce modemim bozuldu ve yeni modem alıp taktım (ASUS). Dizüsütü bilgisayorımdan wifi ile bağlanıp hız testi yaptığımda bağlantı hızım 7.000 çıkması gerekirken 2.000 civarı çıkıyor. Bu durum sadece o dizüstü bilgisyarda var. Başka cihazlarla bağlandığımda sorun yok. Sizce neden olabilir? Virüs programını pasif edip o şekilde de denedim fakat hız aynı çıkıyor.

İşetim sistemi win8

• bilen yok mudur? gairp bir durum. modemden 8.000 çıkıyor alabildiğim hız 2.000 bu durum sadece dizüstü bilgisyarımda
  • laptop un ethernet girişini kullanarak kablolu bağlantı sağlayın yine aynı problem mevcut mu ?
  • AKN'ye takılmıyorssanız, sersinizin santraline uzaklığınız, girmeye çalıştığınız sitenin yapısı, virüs gibi sebepler de olabilir sorun.
  • Merhaba, hız sorunları bulunduğunuz il ve ilçeye göre vede santrale görede değişiklik gösterilebilir. Ki ben de bulunduğum ilçede 8 MB n yüksek 6100 KB üst sınır alabiliyorum. genelde ayın 15 gibi bu hız 4200 KB lara iniyor. Ve adsl müş. hiz. aradığımda nu hız yine 6200 Kb vs.. çıkırdılar. Bu hareketi 1-2 ay yaptım. telekom ağ yüküne göre aynı borsa gibi alt sınır 3000 kb kadar düşürüyorlardı. Ama adsl müş. hiz. aradığımda bu hız indirme olayını kestiler 5-6 aylarda oluşuyor.

Alt sorunlar:
    Eğer alt üst komşunuzda mikrodalga fırınları çok fazla wifi bağlantısının olması vs. vs.. n+ olmasına rağmen 8 metre de wifi 2 diş çekiyor ve hızda 1354 kb civarında oluyor vs.. vs.. Birde güvenlik yazılımlarının kendilerine ayırdığı bant genişliğide var.. Bu tip şeyleri tek tek göz önünde bulundurun derim.
    İyi akşamlar.
  • turhill kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ancak sanırım sorunumu iyi anlamamışsınız. Telekomdan gelen bağlantı hızı ile ilgili sorun yok. 8.000 rahat bir şekilde alabiliyorum. Evde bulunan + 2 dizüstü bilgisyarda da sorun yok. Sadece kendi kullandığım dizüstü bilgisyarımda hız düşük çıkıyor.

Virüs olduğunu sanmıyorum. Sistemim gayat sağlam. ücretli avira, firewall ve güncel win8 kullanıyorum.

Yarın Asus desteği arayacağım bakalım ne diyecekler.

Teşekkürer herkese
  • AG da biri download yapıyor olabilir internet kullanıyor olabilir.Zaten Ethernet kablo ile yapılır hız testi...
  • turkay11 kullanıcısına yanıt
    Az önce ethernet kablosu ile hız testi yaptım sorun yok. Doğal olarak virüs programı ile alakalı olduğunu sanmıyorum ki daha önce virüs programını pasif bir şekilde denedim.

Önceki modemde hız testi yaptığımda wifi ile sıkıntım yoktu. Elbette ethernet ile daha sağlıklı hız testi yapılır fakat bu kadar fark olmaısna imkan yok. Daha önce ethernet hızına yakın bir hızı zaten alıyordum.

Dün Acer markalı arkadaşın dizüstü ile denedik oda aynı benin gibi sıkıntılı bağlandı.

Bunun dışında denediğim 3 dizüstü bilgisyarda sıkıntı yok.

Sorun bu kadar tutarsız olunca çözüm bulmakta o kadar zor oluyor. Misal Asus desteği aradım sizin bilgilsayarda sorun var diyor :) diyorum daha önce yoktu ve bazı laptoplarda da aynı durum var. Ozaman getirin bakalım :) 10 gün servis süresi var vs vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durakhan -- 26 Ağustos 2013; 10:13:54 >
  • herzaman aynı güçte sinyal alamayabilirsin wifi ile olabilir düşmesi hızından şüpheleniyorsan ethernetle dene ttnet yada superonlinede sorun olmadığını anla eger sorun yoksa wifi adapterinde suc bulursun daha iyi model wifi adapteri olan pc ler alırsın .. wifi sinyall havada uçuşan sinyal neyine güveneceksin herzaman aynı verimi alamazsın onune bir sandalye koysan sinyalin zayıflar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkay11 -- 26 Ağustos 2013; 10:46:21 >
  • turkay11 kullanıcısına yanıt
    Ethernette zaten denedim ve bir önceki mesajımda da belirttim bunu. Çok eski bir modemde yıllarca sorun yaşamadım bu düşme normal değil. Servis sağlayacasında sorun yok.

Şuan samsung'un pahalı modeli olan bir bilgisyar kullanıyorum sanırım wifi adapteri kötü olduğunu söyleyemeyiz :)

Sinyallle ilgilide bir sıkıntı yok. Tam modemin yanından bakıyorum.
  • adaptere bak ozaman ayarlarına gezinme zorlama seviyesi falan var onları dene istersen...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.