Şimdi Ara

Bakım bu kadar uzun sürer mi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

140 bin km bakımı.

Dediğine göre Trigier kayışı, kilindirik mili, contası ve diğer hava polen Vs filtreleri değişecekmiş. On fren balataları ve uzayıp gitme ihtimali var.
    Ve burası bana hiç güven vermedi kendi bayisi olduğu için gitcez artık.

Aracı 9 da alacakmış akşam 5 de teslim ederim dediler.

Bu işlemler bu kadar uzun sürer mi?! bu konuda bilgili arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim.

Yetkili bayide yaptıracağım.

Şehirin çıkışında ulaşım Vs konularda da yardımcı olmuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 11 Ekim 2018; 8:30:6 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Araç Bakımının Süresi: Bir Bakış

Araç bakımının süresi, gerçekleştirilen spesifik bakım türüne göre değişebilir. İşte yaygın araç bakım türleri ve tahmini süreleri:

• Periyodik Bakım: Periyodik bakım, aracın düzenli aralıklarla (genellikle kilometre bazında) yapılması gereken rutin bir bakım hizmetidir. Bu bakım tipik olarak yağ değişimi, filtre değişimi ve genel bir incelemeyi içerir ve genellikle 1-2 saat sürer.

• Küçük Bakım: Küçük bakım, fren balataları değiştirme, akü değişimi ve lastik rotasyonu gibi daha az yoğun bakım hizmetlerini ifade eder. Bu bakım genellikle 1-3 saat sürer.

• Büyük Bakım: Büyük bakım, motor bakımı, şanzıman bakımı ve süspansiyon onarımı gibi daha kapsamlı bakım hizmetlerini ifade eder. Büyük bakım genellikle 4 saat veya daha fazla sürer.

• 10.000 Km Bakımı: 10.000 km bakımı, aracın 10.000 kilometrede veya üretici tarafından belirlenen başka bir kilometre aralığında yapılması gereken rutin bir bakım hizmetidir. Bu bakım tipik olarak periyodik bakımdan daha kapsamlıdır ve bu nedenle genellikle 2-4 saat sürer.

Araç bakımının süresi ayrıca aracın markasına, modeline ve yaşına bağlı olarak da değişebilir. Bakım süresini doğru bir şekilde tahmin etmek için aracının kullanım kılavuzunu kontrol etmeli veya güvenilir bir oto tamircisine danışmalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Triger kayisi sente ayari derken 3-4 saat kafadan surer aracina gore madem bu kadar pinpirik birisin aracinin basinda bekle hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 11 Ekim 2018; 8:48:0 >
  • Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Hocam bende oyle yapacağım ama bu kadar saat sürer mi diye merak ettim. Birde servis yerine almıyorux dediler. göralda cam mekanın arkasında görüyorsun bunda göremiyorsun da. Ondan dolayı biraz kıllandım.
  • kilindirik mili ne oluyor
  • Yapılacak işlemler bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: garip2018

Yapılacak işlemler bunlar

İçiniz rahat olsun,o an servisteki araç yoğunluğu gibi etmenlerden ötürü verilen süre normal.

Dikkat etmeniz gereken husus orijinal parça kullanmaları ve faturada yazan parça ile aracınıza takılan paranın uyuşması olacaktır.Yan sanayi(2. ya da 3. kalite) parça takıp,orijinal diye faturalandıran yığınla servis var malum.

• faho kullanıcısına yanıt
    Servisteyim. Aracı aldılar da hiç içim rahat değil.

Aracı sıfır aldığımızdan beri tüm bakımları aldığım yerden yaptırdım. Şimdi farklı bir şehir ve farklı bir yer olunca huylanıyorum.
  • O zaman yetkili servise götürme, gözünün önünde yapan bir ustaya götür.
  • garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Yağ filtresi, motor yağı, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi, devirdaim, antifriz, triger ve eksantrik kasnağı değişip rot balans yapılacakmış. 5 saat civarı sürer, araçla ilgilenen kişi sayısına ya da arada başka işe bakıp bakılmadığına göre de değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diatta1903 -- 11 Ekim 2018; 10:54:38 >
  • diatta1903 D kullanıcısına yanıt
    Biraz önce ekstra bir sürü şey çıktı gene

Beklediğim gibi oldu.

Alternatör gergi makarası

Alternatör kayışı

Ön diskler

Fren balataları

Dedikleri kadar sürer bunlarda çıkınca :)
    Alternatör kayışı sökülecek zaten, gergi bilyesi değişimi de 5 dakika diyelim. Fren disk ve balata değişimi de 40 dakikayı geçmez. Siz 1 günü ayırın. Arada çay, yemek, başka araca yardım falan derken biraz uzar.
    Hocam aracın marka modeli-yaşı nedir? Benim 17 senelik volvo bile aynı anda bu kadar problem çıkarmadı bugüne kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 11 Ekim 2018; 11:9:37 >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    2011 3008.
    Triger, devirdaim, alternatör kayışı normal zaten bakımlık şeyler. Ama eksantrik kasnağı, alternatör bilyası biraz erken bozulmuş.
    Bunların üstüne bir de disk ve balatalar eklenince artık ağır bakıma giriyor bu. Bir gün sürmesi normal.
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle oldu hocam.

Çok ağır oldu 2540 tl
  • Bakım bu kadar uzun sürer mi??
  • Keşke dışarda iyi bi ustaya yaptırsaydınız yarı fiyatına çıkardı
    Bu arada yanlış anlaşılmasın önceki mesajımda sizin araca sorunlu demek istemedim.. Sadece bu kadar fazla bakımın ve 2 tane arızanın üst üste gelmesi şaşırttı beni.

Yorucu oluyor bütün gün arabanın başında beklemek. Kolay gelsin
    Benim özel servisim var ankarada bunların hepsini 1200 liraya yapardık ayrıca aracın yanında çayınızı yudumlarken ustaya bu niye böyle diye sormak da bedava .
  • colt1905 C kullanıcısına yanıt
    Hocam. Bu bana babadan kaldı. Bundan önce Golf 4 üm vardı. Sanayide ustamız vardı. Ona giderdim. Şu şu şu parçalar derdi giderdik alırdık takardı. Bir sorun olduğunda usta allah razı olsun hiç kabahatli olmazdı, kötü kedi Şerafettin parçacı olurdu. Parçacıda ustaya kötü kedi derdi. Daha ucuz oluyordu ayrı ama sıkıntısı ayrı.

Bura 2540 lira tutttu. Saniyede bunun yarısına yapılırdı yani.

Şimdi bunu babam sıfır aldı. 130 bin km den beri bende. 130 bine kadar bakımı göralda yaptırdı. Lastik değişimine kadar.

Göral şeffaftı. Aracı görüyordum bunlar yanına gittiğimde kameradan izliyorlar bize kızıyorlar Vs Vs dediler.

Ben şimdi Kayserideyim göralı aradığım da sabah getirin öğlen en geç 2 de biter demişlerdi. Bunlar 5 deyince biraz huylandım.

Dün sıfır kışlık aldım rotlar bozulmuş yazlık lastikleri yemişiz. Bugun Rot yaptılar ama dün araba daha iyiydi. Sağa çekme yapıyor. Titreme var.

Yarın gideceğim gene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garip2018 -- 11 Ekim 2018; 21:17:25 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.