Şimdi Ara

Balıklarım Sürekli Aynı Köşede Yüzüyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Akvaryumumda 2 adet Challenger (pangasius sanitswongi) 1 adet Leopar Vatoz var. Yaklaşık 15 cmler üçü de. Ancak köpekbalıklarım sürekli akvaryumun aynı köşesinde dönüp duruyorlar. Kocaman akvaryumun diğer taraflarına gitmiyorlar. Sürekli sağ köşede dönüp duruyorlar dar bi alanda. Ve arada cama kafasını yaslayıp kuyruk sallıyor. Bunun sebebi nedir ? Endişelenmeli miyim ? Lütfen yardımcı olun ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eldronheroes -- 20 Temmuz 2013; 19:16:31 >

• eldronheroes kullanıcısına yanıt
    akvaryumunuz kaç litre? ışık kapalıyken de balıklar böyle davranıyor mu? sol köşede onları rahatsız eden dekor, ışık vs var mı? balıklarınızı alalı kaç gün oldu? yemlemeyi yaptığınızda yeme ilgileri ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet efendi

akvaryumunuz kaç litre? ışık kapalıyken de balıklar böyle davranıyor mu? sol köşede onları rahatsız eden dekor, ışık vs var mı? balıklarınızı alalı kaç gün oldu? yemlemeyi yaptığınızda yeme ilgileri ne?

Akvaryumum 200Litre . Işık kapalıyken daha sakinler ama yine aynı köşede dönüyorlar. Arada bir geniş bir tur atıyorlar o kadar. Işıklandırma aldım ancak takmıyorum balıklarımı rahatsız etmemek için. Çünkü ışığı yakınca çok fazla stres oluyorlar. Akvaryumumda sadece Kum ve kumun üstünde duran alcak küçük deniz kabuğu var . Ancak rahatsız edecek derecede değil. Balıklarımı alalı 3 gün oldu. Yemleri gündüz yemiyorlar. Geceleri dipte kalan yemleri yiyorlar. İlk attığımda beklediğim ilgi gelmiyor balıklarımdan. Yeme pek tepki vermiyorlar.

• eldronheroes kullanıcısına yanıt
    akvaryumda şimdilik her şey normal gözüküyor. 1 hafta geçtikten sonra büyük ihtimalle devam etmeyecekler.
  • Teşekkür ederim . Yemlerine saldırmaya haftaya başlarlar değil mi ? Çünkü yemlere hiç tepki vermiyorlar .
  • Dana yağsız kıyma attıım ufak parçalar şeklinde. Nasıl çıldırdılar bir görseniz :))
  • Yabancılık çektiklerinden bu tarz şeyler yaşanabilir. Yemlemeyi düzenli yap alışırlar.
    Tavsiyem çiğ et tarzı verme. Akvaryumun veya balıkların parazit kapabilir ve gereğinden fazla hastalıklarla uğraşabilirsin. Challengerler su değişimlerine hassastırlar bunun için su değerlerini bozmamaya dikkat etmen lazım çiğ etten parazit bulaşırsa uğraşırsın.
    Haşlanmış ciğer balık vs verebilirsin. O da sık olmamak koşuluyla. daha çok protein ağırlıklı dip yemler iyidir.
  • CallOfTheWild kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler. JBL Large fish etli dip yemi ile besliyorum. Yavaş yavaş alışıyorlar . Fakat hala orada dönüp duruyorlar . Anlayamadım orada dönüp durmalarının sebebini.
  • Yeni yerlerine alışamamışlar. Biraz daha zaman tanıyın.
  • yekase kullanıcısına yanıt
    Tamam. Teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.