Şimdi Ara

Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
10.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün kardeşim dikkat etmiş, küçük balkonda ölü kuş var abi dedi.Gittim baktım leş gibi kokuyor balkon.Pek kullanmayız orayı, epey beklemiş sanırım.Neyse ölmüş, gitmiş yapcak birşey yok derken baktım kan izleri var.Sanırım vurulmuş, tam anlayamadım.O kuşun vurulup sonradan balkona düşmesi pek mantıklı gelmedi.Sanırım balkonda vurulmuş ve bu beni epey sinirlendirdi .Yine de tam emin olamadım.Bu yüzden DH Olay Yeri İncelemeci arkadaşları yardıma bekliyorum

Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]
     Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]
     Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]
     Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_jack -- 11 Mayıs 2013; 12:23:31 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Balkonda Ölü Kuş Bulmak: Anlamları ve İşaretleri

Balkonunuzda cansız bir kuş bulmak ürkütücü ve endişe verici olabilir. Peki balkonlarında ölü kuş bulanlar ne yapmalı ve bu işaretin ne anlama geldiğini nasıl anlamalı?

İnsanlar yüzyıllardır balkonlarında ölen kuşları yorumlamaya çalışmaktadır. Bazı kültürlerde bu olayın uğursuz sayıldığını, bazı kültürlerde ise iyi haberin geldiğine inanıldığını belirtmek gerekir. Ancak bu inanışların bilimsel bir temeli yoktur.

Balkonda Ölen Kuşun Türü Önemlidir

Balkonda bulunan ölü kuşun türü, olası anlamlarını belirleyebilir. Örneğin:

• Güvercin: Güvercinler genellikle barış ve sevgiyle ilişkilendirilir. Balkonunuzda ölü bir güvercin bulmak, yakın bir kaybı veya bir ilişkinin sonunu sembolize edebilir.
    • Kumru: Kumrular sadakat ve bağlılık sembolüdür. Balkonunuzda ölü bir kumru bulmak, sevdiklerinizle olan bir bağın koptuğuna işaret edebilir.

Diğer Olası Anlamlar

Kuşun türü dışında, balkonunuzda ölü bir kuş bulmanın başka olası anlamları da olabilir:

• Hastalık veya yaralanma: Kuş, hastalık veya yaralanma nedeniyle ölmüş olabilir.
    • Pencereye çarpma: Balkonunuz kapalı bir pencereye yakın ise, kuş pencereye çarparak ölmüş olabilir.
    • Kediler veya diğer hayvanlar: Balkonunuz evcil hayvanların erişebileceği bir alandaysa, kuş bir kedi veya başka bir hayvan tarafından öldürülmüş olabilir.

Ne Yapmalısınız?

Balkonunuzda ölü bir kuş bulursanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Kuşu dikkatlice bir kağıt havluya veya beze sarın.
    • Kuşu yerel bir kuş koruma kuruluşuna veya veteriner kliniğine götürün.
    • Kuşun türünü ve olası ölüm nedenini belirlemek için yardım isteyin.
    • Kuşun cansız bedeniyle uygun bir şekilde ilgilenin (örneğin onu gömün veya yakalayın).

Balkonda ölü kuş bulmak çoğu zaman endişe verici bir durum olsa da, genellikle ciddi bir soruna işaret etmez. Kuşun türünü göz önünde bulundurarak ve olası ölüm nedenlerini keşfederek bu olayın anlamını anlamanıza yardımcı olabiliriz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • yok daha neler vurmuşlar miniik kuşu :) kargalar yapmıştır kanımca
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseaz

yok daha neler vurmuşlar miniik kuşu :) kargalar yapmıştır kanımca
    kedilere at olmadı haşla ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96B6D01A8

Alıntıları Göster
    göm hacı kokutma leşi
  • quote:

kedi falan yakalamaya çalışırken ısırmıştır. o da can havliyle kaçıp sizin balkona gelmiştir sonra da ölmüştür
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicuna

kedi falan yakalamaya çalışırken ısırmıştır. o da can havliyle kaçıp sizin balkona gelmiştir sonra da ölmüştür

Alıntıları Göster
    Yalnız ne kadar beklediyse artık kafasının içi boşalmış, çürümekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96B6D01A8

Alıntıları Göster
     Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

Yalnız ne kadar beklediyse artık kafasının içi boşalmış, çürümekten.

Alıntıları Göster
    kendini vurmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Schindler

Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]

Hiç güleceğim yoktu, uğraşmışsın resmen .Ama alt katımızda kimse oturmuyor maalesef.
  • quote:

karga kedi veya martı saldırıp iç organ ve dış hasar nedeniyle kuş balokonunuzda vefat etmiş allah tahsilatını affetsin mekanı kuş cenneti olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

karga kedi veya martı saldırıp iç organ ve dış hasar nedeniyle kuş balokonunuzda vefat etmiş allah tahsilatını affetsin mekanı kuş cenneti olsun..

Alıntıları Göster
    kardeş Olayı Gözlemle>Olasılıkları Düşün>İmkansızları ele>Sonuca var bu yolla git balkona bak bakalım birde kan yolunu aramaya bak eger balkon kenarında dururken vurulduysa o mermi onu oraya kadar suruklemiş olabilir buda etrafa kan damlaları sıcratmıs olabilir onları incele

• quote:

Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]

• quote:

Orijinalden alıntı: darke

Hocam poşeti elinize geçirip kusu tutun sonra poşeti ters çevirip ağzını sıkıca bağlayın. İmkanınız varsada güzel bi yere gömün.

Acaba bir şekilde şaşırıp sizin balkonun demirlerine duvarına vs. bi yerine carpipta yaralanma ihtimali var mi ?

Evet şimdi nasıl çıkaracağımı düşünüyorum ben de.Çok kötü kokuyor ve içinden binbir türlü böcek vs. çıkıyor.Daha cesaret edemedim
  • Dokunamam la ben
  • quote:

quote:

Hocam poşeti elinize geçirip kusu tutun sonra poşeti ters çevirip ağzını sıkıca bağlayın. İmkanınız varsada güzel bi yere gömün.

Acaba bir şekilde şaşırıp sizin balkonun demirlerine duvarına vs. bi yerine carpipta yaralanma ihtimali var mi ?

Evet şimdi nasıl çıkaracağımı düşünüyorum ben de.Çok kötü kokuyor ve içinden binbir türlü böcek vs. çıkıyor.Daha cesaret edemedim

Alıntıları Göster
    hobaa taklaya gelmiş

• quote:

Balkonumdaki Ölü Kuş[SS]

Sherlock terk
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal_raul

hobaa taklaya gelmiş

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşlar balkonun başka bir yerinde herhangi bir kan izine rastlanılmamıştır.Bu neyi gösterir?
  • quote:

quote:

quote:

Hocam simdi bi poşet bulun elinize geçirin sonra o eldiven gibi sarinca elinizi kusu tutun hemen poseti ters cevirin. Böylece hiç dokunmadan kusu posete sokmus olacaksınız

Saol dostum deneyeceğim

• camdan asagiya at kediler yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johannes Gutenberg

camdan asagiya at kediler yer
    şüphelinin en yakınında olabileceğini hiç düşünmedün mi ? kardeşin de olabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.