Şimdi Ara

baskı-balata(VIDEO EKLENDI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese keyfli forumlar.bugün öğlen saatlerinde kalken ile trafiğe kapalı alanda el freni ile dönüş için aracı biraz zorladk.özellkle hızlanmadığı anlarda aracı yarı debriyaj yaparak döndürdüğümden baskı balatadan uzun bisüre dumanlar tüttü.

5dk kadr soğumasnı bekledkten sonra yoladeam ederken gaz pedalını yarıyı geçirdikten sonra araç sanki debriyaja basılıomuş gibi boşa dewirlendi.

tekrar kenara çekip bekledkten snr yola koyulduğumuzda debriyaj işliodu ama kawrama noktası tam debriyajdan ayaımı çektiim sewiyeye kadar çıkmış olduğunu farkettim.

araçla o halde maslak-etilere arasını gittik.aracı bir buçuk saat kadar daha dinlendirtikten sonra karşıya geçtim(50km yaklaşık)we giderken kokunu tekrar oluştuğunu farkettim ama bu sefer boşa dewirlenme yok gibiydi.

yine de araç çekişten baya bi düştü alt dewirlerde.motorun sıcaklığının normalden yukarılara çıkmaya başladı.yokuş çıkarken problem olmuo.

aracım opel astra 1,4 g 99model.hangi parçalarda problem wardır we değişmesi gerekir, fiyatları nelerdir.

yardımınz için şimdiden teşekkrler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilking08 -- 2 Mart 2007; 23:56:32 >

• walla baskı balatayla alakalı birşey değil arabanın hararet yapması...

bana kalırsa conta yakmış senin aracın
  • Conta işini bilmiyorumda araç yarım gazdan sonra viteste olmasına rağmen debriyaja basmadan boşta gibi devirleniyodu...

Dinlendirdikten sora sakinleşti biraz ama hala debriyaj bi garipti

Bu arada araçla trafiğe kapalı bi yerde yaklaşık 10 dakka yanlandı...
  • saolasn.conta yakmış olabilir baya motorun altından tütüodu dumanlar.debriyajın kawrama noktası deişti sanki 2000dewir altı birbirine yapışıkmış gibi.normalde el freni olayını sewmem ama ilk defa bu kdr uzun denym dedim madara oldum neredeyse 2buçuk dk aralksz dewam etmiştim...
  • kalkerken arac titriomu?
    evet se baski bitmisdir..
    stilo nun degismisdim 540+iscilik fiyati var...
    ama ben o kadar odemedim tabi

gecmis olsun
  • wlla kalkarken deil de giderken hafiften tık tık edio gbi hani şu yaya geçitlerinden önce konulan şeritlerden geçerkenki gibi ama çok daha hafifi yine de hissediorum..saolasın...
  • debriyajın yukarıdan kavramaya başladıysa baskı balatan bitmek üzeredir. aracını çok zorladığın için yukarıdaki arkadaşın dediği gibi contayı yakmışsındır büyük ihtimal. opelin baskı balata seti bildiğim kadarı ile orjinali 300-400 ytl arasında yanlız senin debriyajdan önceki sorurun conta ile bence derhal tamir ettirmelisin yoksa motoru eline alabilirsin. bu konuda fiyat vermek çok zor araçda tam olarak ne çıkacağı belli olmaz büyük geçmiş olsun
  • Mazda 626 ve CILIKKA teşekkürler...

Baskı balata değişimini göze aldıkta umarım conta yanmamıştır...

Conta yandıysa sanırım ardaşın başına baya masraf açılıcak...

Conta yanmasında yapılacak tamir için yaklaşık bi fiyat verebilirmisiniz acaba
  • çok saolun arklar.sanrm yarım milyardan az bi masrafla atlatcam anlaşılan.60km daha yürür inş.debriyj seti die bişi war nette 144ytl+kdw ama heralde ihtiacım olan parça dahil değildir içine.baskı balata war mıdır...
  • Netteki debriyaj setinin fiyatı bu baskı balata dahilmidir??

Bide işçilik debriyaj işinde tuzlu olurmu...

Link:http://www.opelparcaci.com/v1/urundetay.asp?id=152
  • sanayide conta işini ortalama 100 ytlye hallediyolar....

ayrıca eğer bahsettiğiniz gibi araba giderken tık tık tık ediyosa dikkat edin triger kayışı diş sıyırmışta olabilir buna bağlı olarak sübap zamanlamaları bozulmuştur...

vakit kaybetmeden bi tamirciye gidin aksi halde eğer triger de diş sıyırdıysa sübap eğebilir yada kesebilir...
  • 10ur_1 dostum çok teşekkürler ilgin için

Umarım baskı balatayla yırtarız araç zaten 5000km sonra servise giricekti o zaman triger kayışına bakılacak

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@lken -- 2 Mart 2007; 21:40:09 >
  • triger-conta kontrolü we baskı balata deişimi.hepinize çok teşekkr ediorum.keyifli forumlar...
  • kesin baskı balata aynısı bizede olmustu gec kaldım cevap için ama gecmiş olsun
  • only me saolasın yardım etmen yeterli.

video da bu fazla amatrce olmuş ilk deneyim ne de olsa bi de 90hp 125 tork, el freni çekik, kasa ağır kalıo, asfalt yol...

http://www.youtube.com/watch?v=0Z7mWxK-RUE
  • valla debriyaji yemissin
    gidip yeni bir baski balata taktirmaan lazim herhalde bir daha arabayi uzmezsin
    bilmiyorum ne kadar tutar ama herhalde bir daha yapmazsin o kesin
    gecmis olsun
  • arkadaşım sen napmışsın ya debriyaj bitmiş senin ilk olarak söylediğin sorunlar tahminimce debriyaj balatasının çok ısınmasından dolayı yapışmış olmasıdır. yanlız bu el freni işini böyle yapma el frenini çekip 90 hp bi arabayla olduğun yerde dönmeye çalışırsan ancak arabana zarar verirsin süratini almadan dönmeye çalışıyorsun el frenini belli aralıklarla çek bırak ancak böyle başarılı olabilirsin
  • Keşke videonun ilk bir dakikasını kesip öyle ekleseymişssin yazık olmuş araca
  • quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

10ur_1 dostum çok teşekkürler ilgin için

Umarım baskı balatayla yırtarız araç zaten 5000km sonra servise giricekti o zaman triger kayışına bakılacak

Edit:İmla

triger için 5000 km daha bekleme hatta 10 km bile bekleme bir kontrol ettirin..

ayrıca conta yakıp yakmadığını siz de kontrol edebilirsiniz...

tüm bujileri sökün sonra sol baştan başlayarak tüm hepsinin içine kompressörle hava tutun(şu marangozlarda olanlardan) ama hortum basıldığı delikten hava kaçırmayacak...

eğer o basınçla diğer buji yuvalarından su geliosa arba conta yakmıştr....

saygılar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.