Şimdi Ara

Bellek Zamanlamaları ??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
5.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle , ram ve işlemciye bi ton para akıtmaya gerek yok. iyi bi oc anakart alınırsa işlemci olarak e2160 veya e4300 alınıp oc edilirse
    kalan para ekran kartına aktarılır. işe size süper sistem.
  • Bana havadan para gelse 1 milyon $ falan gibi, yine de bu anlattığımız sistemi alırdım. Parası çok olan bazı insanlar neden bu konuda duyarlı olamıyorlar anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinoz31 -- 30 Haziran 2007; 11:19:50 >
  • Bi tane daha ram oc üzerine kaynak buldum PC Labs. Hem de OCZ titanyum ve OCZ Special OPS ramleri test ediolar. hiç bi fark yok oyunlarda. sentetik benchlerde ise fark %3ü geçmiyor her zamanki gibi..

http://www.pclabs.gen.tr/2007/05/29/ocznin-overclock-bellekleri-incelemede-titanium-xtc-ve-special-ops/
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

Bana havadan para gelse 1 milyon $ falan gibi, yine de bu anlattığımız sistemi alırdım. Parası çok olan bazı insanlar neden bu konuda duyarlı olamıyorlar anlamıyorum

o kadar para havadan gelirse eğer bilgisayardı, ram'di, teknolojiydi hepsi fani şeyler haline dönüşür bende merak etme sen
  • Arkadaşlar benim ram ime everest ten baktığımda
    Bellek Hızı DDR2-800 (400 MHz)
    yazdığını gördüm. Şimdi benim ram im 400 mü yoksa 800 mhz mi?
  • @hadesmania kaç tane ram var sende en az mhz olan ramın hızıyla aynı olur mesela 2 tane ram var biri 533mhz diğeri 400mhz, bilgisayar 400 mhz die görür ikisini de

bu arada bnm bir sorum olacak everest yükledim bende şuan iki tane ram var ama 3 ram var die görüyor ramlerin hepsi 400mhz ama gariptir ki 200mhz 166mhz ve 133mhz olarak görüyor normalde 2 ram var ve hepsini de 400mhz görmesi gerekmiyormuydu ne karışık program bu ya yanlış yere mi baktım acaba
  • Bence sen yanlış anladın. O gösterdikleri sendeki bir ram'in olabileceği hızlar, yani üç ram değil senin ram'inin seçenekleri.
  • Tek Ram var bende 1 gb 800 lük ama orda 400 yazınca şaşırdım acaba neden 400 yazıyor orda?
  • Ya orda 400 yazanı 2'yle çarpacaksın 800 olacak. Yani ram'in 667 olaydı o zaman orda 333 yazacaktı. DDR demek "double data rate" demek olduğundan adamlar kıllık yapıp yarısını yazıyorlar sen de ikiyle çarpıyorsun.
  • oc yapacaksak kaliteli ram almak iyi olur. ben bendeki twinmosların kart çıkması yuzunden 2400mhzye çıkamıyorum. ramlar hata veriyor. olay bence bundan ibaret...
  • Bence anakartı ona göre alsan daha mantıklı olur. Ram frekansını sabit tutmaya çalış DRAM/CPU oranından böylece ram sınır olmamış olur olay bu kadar basit. Ben 3200+ ile 2700MHz yaptım DDR400'lerle düşün yani.
  • ah bi yapabilsem.. babakart izin vermiyor işte... ah asus ah...
    quote:

Bence anakartı ona göre alsan daha mantıklı olur. Ram frekansını sabit tutmaya çalış DRAM/CPU oranından böylece ram sınır olmamış olur olay bu kadar basit. Ben 3200+ ile 2700MHz yaptım DDR400'lerle düşün yani.
  • arkadaslar bu iste bayagi uzmansiniz,ben yeni bir sistem kuruyorum,gigabyte P35DQ6 anakart aldim, performans! icin ozellikle video editing gibi islerde kullanmak icin hangi RAM leri onerirsiniz?Tesekkurler
  • quote:

Ya orda 400 yazanı 2'yle çarpacaksın 800 olacak. Yani ram'in 667 olaydı o zaman orda 333 yazacaktı. DDR demek "double data rate" demek olduğundan adamlar kıllık yapıp yarısını yazıyorlar sen de ikiyle çarpıyorsun.

süpersiinnn
  • @sahinoz31 güzel tespitler var topicte;

bilinçli bir sayfa olmus
    güzel
  • Saolasın Benim amacım çok önemli zannedilen bu parçanın aslında hiç de kritik olmadığını göstermek. Böylece yenilecek bir sürü kazığın önüne geçmiş oluruz
  • sahin hocam çok sağol bu zamanlama olayınıda kavradım..Desene o.c yapmaya bile değmezmiş..
  • Ram'i oc yapmak mantıklı değil, ama işlemciyi oc yapmak gözle görülür artış sağlar aman onla karıştırmayasın
  • Peki şu an alınabilecek olan sistemlere (E6750 E6850) veritech ram yine de yeterli mi yoksa bi 30 dolar verip a-data mı alsak? Ramlerin hiç önemli olmadıklarını biliyorum ama forumda hiç görmedim ne yazı ki E6750'sinin yanına veritech ya da twinmos ram takan. Millet raydan çıkmış, 1150 Mhz ramlere para veriyor. o rarayla CF veya SLI bile yapabilecek olanlar var :) E6750'i veritechle kullanan yok mu yahu forumda?
  • İsteyenler şu yazıya bir bakabilir (sahinoz31'le beraber yeni fark ettik):

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=16242161
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.