Şimdi Ara

Bellek Zamanlamaları ??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
5.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: sahinoz31

5-5-5-12 DDR800 ile 4-4-4-12 DDR1066 aynı!

buna şapka çıkartılır.(bi de buna uygyn smiley olsaydı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahinoz31

Şu an en mantıklı işlemci E4300 ve en mantıklı ram 2*1GB Veritech DDR2-800(çünkü en ucuzu bu diye biliyorum)
    Anakart olarak MSI P6N SLI-FI güzel ram çarpanını sabit tutma imkanı veriyor işlemciye oc basma açısından. Zaten bu şekilde çok uygun bir sistem olmuş oluyor, ekran kartına da bol para kalıyor...

Konuyu okudum bilgiler için teşekkür ederim aynısını yapmayı düşünüyorum şuan fakat bu verdiğin anakartı ben bulamadım yada buldumda doğrusunumu buldum bilemiyorum fiyatı bayağ yüksekti ki ozaman f/p açısından son derece kötü olur

Birşey rica ediceğim. Bana o anakartın satıldığı yerin linkini bulabilirsen verebilirmisin.

Ah bi şu sistemi toplayabilsem

• http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2089 MSI P6N SLI v2 diye geçiyor ama SLI-FI'nin yeni versiyonuymuş.
  • adamlar aşmoış, ram zamanlamalarının önemi yok, ramin kaç mhz olduğu önemli değil, hatta yukarda işlemcinin önbellek ve fsb değerlerinin önemli olmadığını dahi okudum

bundan sonra gelecekleri biliyorum

-->harddisklerinizin rpm'in önemi yok 5400rpm alın 7200'e para vermeyin hele 10 000rpm Raptor alanlar
    -->Ses sistemine para vermeyin rms değerinin yüksek olmasının anlamı yok 200watt pmpo ile arasındakini fark edemessiniz zaten insan kulağı duymuo bazı sesleri
    -->16x dvd'yi kim çıkardı 2x neyinize yetmiyor.

Sbasol1981 arkadaş 20fps artış sağlıyorum demiş, kanıtın var mı kanıtsın inanmam demiş sahinoz31 konu boyunca da test gösterebiliomusunuz test diye
    bağırmış. Sonra da hmm anandtech bu testi yanlış yapmış onlar bilmiolar artış yok senin de kafanı karıştırmışlar bak demiş, ben bissürü test biliorm %1-2 artış sağlıo diye çıkışmış. Performans sadece bir kritere bakılarak ölçülmez diye biliyorum ben. Yanlışsam düzeltin. Neden sadece 60fps'nin 61-62fps olduğunu inceliyorsunuz, oyunları arayüklemesiz mi oynuyorsunuz? Ara yüklemelerdeki performansı göz ardı mı ediyorsunuz, sonra arka planda siz mutlu mesut oynarken bilgisayarınız sizi mi izliyor sanıyorsunuz, system trayda bir çok auto çalışan programı bulunan insanlar var onları yok mu sayıyorsunuz. Yoksa önemi yok gözle fark edemeyiz ne de olsa system trayda mı?

Bu konuda ikna edici olduğunuz söylenemez birisinden ispat istiyorsunuz söylediklerini ispat edince ah bu testlerde sorun vardır gelin benim bulduğum testleri inceleyelim diyorsunuz. Sizin kullandığınız uygulamalar ram ağırlıklı olmadığından iki zamanlama arasında fark göremiyor olabilirsiniz, ama herkesin sizin yaptığınız işleri yaptığını düşünmeyin. %10-20 performans artışı sağlayanlar olabilir. Bunu detaylı bir test yapmadan bilemessiniz.

Ekonomi kısmına gelince ramlere 20 dolar az para harcayıp dandik bir marka alıp, oyun oynayacağım diye 100 dolarlık fare almam. Ramlare 20 dolar daha fazla veririm güvenilir, kaliteli ve problem yaşama riski az olan bellekler alırım ve fareye 20 dolar az öderim.

Dilimiz sürçtüyse affola, saygılar.

• Dostum şöyle özetleyeyim sana, ben mesela loading sürelerinin zaten az olduğunu düşünüyorum, yani 1dk beklemek yerine 1dk 5sn beklesem benim için sorun teşkil etmez. Veya oyun oynarken arka planda birşey çalıştırmam, bazı testlerde performansı etkiliyor diye çıkmış onun nedenini ben de bilmiyorum ama piyasada yapılan çoğu testlerin linklerini verdiğimiz üzere ram performansı adam gibi artırmıyor. Ben çoğunluğun desteklediğini söylüyorum, zaten tek bir tane anandtech'in yaptığı test performans artışı olduğunu göstermiş, diğer hepsi olmadığını söylüyor.

Ama son zamanlarda sert konuşmuyorum çünkü ben de birkaç arkadaşın dediği üzere şüphelenmeye başladım, ama kimi arkadaş etkiliyor derken kimisi de hiçbir fark hissetmedim diyor yani ortada nesnel bir durum söz konusu değil. Anandtech'in testi neden diğerlerine zıt çıkmış onun hakkında hiçbir fikrim yok. Yani bu durumda ben performansın artmadığını %100 iddia edemiyorum ama aynı şekilde siz de artış olduğunu iddia edemiyorsunuz.

Ekonomi kısmına gelirsen aradaki fark 20 dolardan ibaret değil. Kalkıp Kingston HyperX 1200MHz alan arkadaşlara diyorum ben ucuz alın diye, yoksa 2GB kite 150$ vermenin f/p açısından iyi olduğunu söylemiştim zaten. Razer Copperhead var bende 100$ biliyorum ama gördüğün gibi ram'lerim de DDR400, yani zaten Kingston almışım gördüğün gibi oem almamışım. Ama DDR2 olunca fark baya artabiliyor. Ben diyorum ki tonla para verip 1200mhz alacağınıza mesela Corsair'di sanırım 667MHz olan 900-1000 hızlara çıkabiliyordu, o çok daha uygun oluyor. Veritech DDR2-800'ü de çok fazla oc yapmayacaklara tavsiye ediyorum zaten.

İşin aslı ben baştan çok sert giriştim işe çünkü tüm testler dediklerimi doğruluyordu, şimdi hala performansın gözle gçrülür şekilde değişmeyeceğine inanıyorum çünkü ben mesela arka planda birşey çalıştırmam, oyun oynarken de yapılması gereken budur zaten. Ama başta çok eminken şimdi biraz şüpheliyim, kendim hala öyle olduğunu düşünüyorum ama bilgim kesin olmadığı için size dayatmak istemiyorum.

Açık sözlü olmana bozulmam merak etme

• HORTTT!!
    ben ddr pc300 ramlerime yaptım(yani en yüksekten en aza düşürdüm flexible kapandı) okuma hızı intein celeron 1.8ghz 128knönbellekli 2.160mhz e ocli sistemde okmada 1 gb hız kazandım tabi ayzma ve kopyalama aynı
    raler 2.5v de çalışıyo ocsiz oha
    neyse bir p4 alıp birdaha test etmede fayda var
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.