Şimdi Ara

benim pc demi gariplik var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu siteye girmekte sorun yaşayan varmı buraya benim pc canı isterse giriyor canı istemezse uzak sunucu bağlantı hatası diyor anlamadım daha dün gce girdim sinirlerim zıpladı

• Bazen yoğunluktan dolayı sıkıntı yaşadığımız oluyor. Hatta sistemde iken post sonrası dönüş gecikiyor veya yeniden giriş gerçekleşmiyor...
  • yani benim pc de bi problem yok çünkü 2 gün öncede bu olay başıam geldi teşekkür ederim
  • Yok sitenin bağlı olduğu server ile ilgili bir durum. Ama makinelerimizin sistem özellikleri de buna bir etken...
  • peki aksaklık ne zaman çözülür
  • Onu sadece forum yöneticileri bilir. Belki bu topici okurlarsa açıklama da gelebilir...
  • Makinaların sistem özellikleri ile internete bağlanma durumunun ya da hızının ne gibi bir bağıntısı var?

quote:

Orjinalden alıntı: huysuzihtiyar
    Yok sitenin bağlı olduğu server ile ilgili bir durum. Ama makinelerimizin sistem özellikleri de buna bir etken...
  • Kullandığın windows sürümü, modem türü ve bağlantı hızı, ram miktarı...
  • Yanlış biliyorsun, işletim sisteminin, bellek miktarının, modem türünün bağlantı hızı ile alakası yoktur.
    Sistemde herhangi bir hata yok ise bu etkenler bağlantı hızına bir etki etmez.
    Bağlantı hızın bağlantı türüne (adsl, kablo, çevirmeli), sistemde hızı etki edecek bir hata olmamasına, kablolarının fiziksel durumuna vb. göre değişir.

quote:

Kullandığın windows sürümü, modem türü ve bağlantı hızı, ram miktarı...
  • bağlantı hızı sistemle alakalı diğil diye biliyorum bende
  • Ağda win 98, 96 mhz ram bir makinemiz de var. P3 makine de P4 de. Ayrıca Pentium M işlemcililap top da. Lap top hariç hepsi de kablo bağlantısı yapıyor. Lap top wireless. Hiç bir arkadaş win98 makineye oturmuyor. Acaba neden? Modem türü kastıma gelince 56 K modem ile ADSL farkını kastetmiştim. Bu durumda 56 K modemi düşünmek bile istemiyorum...
  • Onu o arkadaşlara sor, tekrar söylüyorum işletim sistemi ile bağlantı hızının alakası olmaz.
    Sana kanıtı; internet cafelerin çoğunda Windows 98 var ama XP olan cafelerle (bağlantı hızları eşitse) bağlantı hızları aynı. Aynı anda iki işletim sistemi ile dosya indir ya da sayfa aç bir fark olmadığı görülecektir.

quote:

Ağda win 98, 96 mhz ram bir makinemiz de var. P3 makine de P4 de. Ayrıca Pentium M işlemcililap top da. Lap top hariç hepsi de kablo bağlantısı yapıyor. Lap top wireless. Hiç bir arkadaş win98 makineye oturmuyor. Acaba neden? Modem türü kastıma gelince 56 K modem ile ADSL farkını kastetmiştim. Bu durumda 56 K modemi düşünmek bile istemiyorum...
  • bugun sitede hiçbir sorun yoktu eğer sorununuz bugun varsa ve şu ana kadar devam ettiyse siteden kaynaklanan sorun değildir.
  • Arkadaşlar sistemle ilgili bir durumdan bahsetmiyor arkadaş. Yani hızlı ya da yavaşlığından değil problemi. Onun için tartışmanıza da gerek yok. Durum belliki karşı tarafın server'ından kaynaklanıyor. Zaten sistemden gelen uyarı da o şekilde. Hala neyi tartışıyorsunuz? Ayrıca bağlandığın bölgenin sunucusundanda kaynaklanıyor olabilir.
  • Benim tartışıp tartışmayacağımın kararını ben veririm.
    Tartışmaya tartışmaya bu hale geldik zaten.

quote:

Orjinalden alıntı: enok

Arkadaşlar sistemle ilgili bir durumdan bahsetmiyor arkadaş. Yani hızlı ya da yavaşlığından değil problemi. Onun için tartışmanıza da gerek yok. Durum belliki karşı tarafın server'ından kaynaklanıyor. Zaten sistemden gelen uyarı da o şekilde. Hala neyi tartışıyorsunuz? Ayrıca bağlandığın bölgenin sunucusundanda kaynaklanıyor olabilir.
  • Yaw tamam tartışın yaw. Yani Yardım isteyen kişinin konusunun dışına çıktınız diye öyle dedim. Tabi ki tartışmak lazım bazı konuları ara sıra. Dediğin gibi susa susa bu hallere geldik. Ama her şey yerinde güzeldir.
  • Ya kusura bakmayın burada da aynı şeyi yaptım ve 16. mesajı ben yazmak istedim...Kusura bakmayın...Anlayışınıza teşekkür ederim...
  • arkadaşlar, donanımın bağlantı hızıne kesinlikle bir etkisi yok, burada haklısınız. ancak forumdaki aşırı yükleme sistemin (server'ın) yavaş işlemesine neden olur. kullanıcı sayısı arttıkça server'a bir o kadar yük biner ve bandwith boş bile olsa kararsızlıklar yaşanabilir. bazen görüyorsunuz, iç sunucu hatası, timeout expired gibi hata mesajları karşıdan geliyor. server hata yanıtını veriyor yani bandwith'de sorun yok. tamamen yüklemeden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum. forumda çok kişi olmadığında bu sorunlarla zaten karşılaşmıyoruz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.