Şimdi Ara

Bİlgisayar durup dururken resetliyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarım durup dururken belirsiz zamanlarda reset atıyor. Masaüstünde internette takılırkende oluyor. oyun oynarkende. bir anda ekran kararıyor, reset atarkenki o herşeyin yeniden başlama sesini duyuyorum kasadan ama ekranda gelmiyor bu arada. bilgisayar çalışıyor görüntü yok.

ekran kartının sıcaklık derecelerine bakıyorum 54 derece. 10 birimlik bir sıcaklık kısmı var, 54 derece 2 birimliğe denk geliyor. maksimum sıcaklık derecesi 127 gösteriyor ki 54 nere 127 nere. kaldıkı elimlede dokunuyorum soğuk kart. bunun dışında cd rom dvd rom disket sürücüsü hepsinin kablosunu çıkarıp iptal etmiş durumdayım. pci kart olarak bir creative ses kartı birde fan kontrolcüsü takılı. iki adet ram var. cpu nun fanı ayrıca özel bir fan aldım tabiri caizse hayvan gibi soğutuyor. kasa aopen, gerekli gücüde temin ediyordur. ekran kartı ek güç kablosu gerektiiyor takıyorum. o taktığım kabloyada başka herhangi bir cihaz da bağlı değil. iki adet harddisk var.
    sorun windowsdan olur belki diye formatta attım. sistemim temiz.

kafayı yicem yani bu gidişle. çözüm üretebilen varmı sorunu anlayabilen. yani mavi ekran çıksa anlıcam. bilgisayar biplese falan ordanda anlıcam sorunun ne olduğunu ama ne ses ne görüntü.
    ekran kartı yada cpu herhalde ama emin olamıyorum bu kadar unsur varken???

• burdan sana kimse yardimci olamaz. Ama dediğin sonuçları cpu dan gelen arizalar arasında yer vermekteyim.Ne kadar iyi fan alirsan al oturtamadıktan sonra bir sey benzemez oturduguna bak olmadı yakın bı servise gotur cpu degiştirip baksinlar...
  • cpunun sıcaklıgıda suanda 39 derece. 43 falan görmüştüm demin. yani bu sıcaklıkta olmasıda normalmidir?
    bilgisarımda eski amd athlon xp 2800 muydu 3000 muydu neydı. termal macun alıp yeniden fanı monte etsem dicemde söylediğin gibi ne diceksin ki ordan :) yedek malzemelerle denemek gerek sanırımsam
  • evde termal macun yerıne kullanabileceğim gecici bir şey varmı acaba aklınıza gelen?
  • termal macunda varmış evde onu da ince bi tabaka şeklinde sürdüm ama banamısın demiyor bu meret. deli olacağım sorun voltajla falan alakalı olabilirmi. upsde var evde onuda mı bağlasam
  • sistemi yazarmısın tam olarak.Bana sorun PSU gibi geldi.Benzeri bir sorun da yeni alınan psu ile (400 w) pc sürekli reset atıyordu.Format atamadım ve denemediğim kalmadı.pc ortalama 30 dk bir reset atıyordu.En son psu değiştirip çözümü bıulmuştum.Dene bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.