Şimdi Ara

Bilgisayarda Ustayım diyen el atsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ve Bir Masaüstü
    Birde wireless
    dizüstü baglanıyoruz
    Simdi ben dizüstü kapalıyken hic dcsiz oyun oynayabiliyorum
    Ama dizüstü acıldıktan sonra oyuna girdikten sonra en gec 1 dk sora dc yiyorıum
    Bu olay Arirties 192.168.2.1(Arayüzüne) baglanıp bi kac ayarı deiştirdikten sonra çkmaya başladı
    bilen yardım etsin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .NicoLaTesLa. -- 21 Mart 2008; 21:36:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .NicoLaTesLa.

bilmıyorum ama bunu bilgisayarla olan bölüme yazarsan daha cbk yrdm alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighDefense

bilmıyorum ama bunu bilgisayarla olan bölüme yazarsan daha cbk yrdm alırsın

Alıntıları Göster
    Proxy ile mi internete bağlanıyorsun, yoksa proxy siz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MilanRapajic

Proxy ile mi internete bağlanıyorsun, yoksa proxy siz mi?

Alıntıları Göster
    Modem'in arkasında ne kadar kablo girişi var ona göre sayısı belli oluyosa modemi alırkende wirelesslarda bağlanabilme sınırı var yanlış hatırlamıyosam bizde 2kişi girebiliyo wirelessdan aynı anda...

sizinki öyle değil demek...bence adsl kablosu al öyle bağlan dc olmazsın yada bağlanacak laptop kabloyla bağlansın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khoala

Modem'in arkasında ne kadar kablo girişi var ona göre sayısı belli oluyosa modemi alırkende wirelesslarda bağlanabilme sınırı var yanlış hatırlamıyosam bizde 2kişi girebiliyo wirelessdan aynı anda...

sizinki öyle değil demek...bence adsl kablosu al öyle bağlan dc olmazsın yada bağlanacak laptop kabloyla bağlansın...

Alıntıları Göster
    Laptop babamda bişey diyemem
    daha önce böyle bir sorunum yoktu
    proxy derken bilmiyorum herhangi bir program kullanmıyorum
    Arayüzdeki ayarlarla alakalı sanırsam

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Khoala

wireless tan sınır olmaz.

Şimdi söylediklerimi yap ve ona göre cevap ver o zaman bana, babanın laptopunun sağ altında kablosuz ağ simgesine tıkla, açılan ufak pencereden de özelliklere tıkla, özelliklerde yapılandırmanın altında bi kutu vardır, kutunun en altında tcp/ip yazan yere çift tıkla; orada otomatik bir ip adresi al mı tıklı yoksa aşağıdaki ip adresini kullan mı yıklı? Keza dns içinde aynı cevabı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 21 Mart 2008; 21:50:52 >

• quote:

Laptop babamda bişey diyemem
    daha önce böyle bir sorunum yoktu
    proxy derken bilmiyorum herhangi bir program kullanmıyorum
    Arayüzdeki ayarlarla alakalı sanırsam

Alıntıları Göster
    al eline bitane adsl kablosu git adsl portun yanında oyununu oyna

@berdush

gerçekten aldığımda bende öyle sanıyordum
    hatta arkadaşlarla laptoptu falan gece kasıyoduk charları bi aldım aksam kurdum 2 laptop girdi.Diğerleri kabloyla anca ... benimkide airties ondan söyledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khoala -- 21 Mart 2008; 21:49:29 >

• quote:

@berdush

hatta arkadaşlarla laptoptu falan gece kasıyoduk charları bi aldım aksam kurdum 2 laptop girdi.Diğerleri kabloyla anca ... benimkide airties ondan söyledim

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Khoala

@berdush

Hocam iyi dedinde Masaüstünden baglanan benim zaten

• quote:

@berdush

Alıntıları Göster

Şimdi söylediklerimi yap ve ona göre cevap ver o zaman bana, babanın laptopunun sağ altında kablosuz ağ simgesine tıkla, açılan ufak pencereden de özelliklere tıkla, özelliklerde yapılandırmanın altında bi kutu vardır, kutunun en altında tcp/ip yazan yere çift tıkla; orada otomatik bir ip adresi al mı tıklı yoksa aşağıdaki ip adresini kullan mı yıklı? Keza dns içinde aynı cevabı bekliyorum.

Dostum tamama anladım ama neden öyle diyorum, baban kopmadan bağlanabildiği için onun bilgisayarından bakmanı söylüyorum.

@Khoala

Dostum tek portlu modemlerde bile swich yardımıyla birden fazla bilgisayar bağlanabilirken wireless tan bağlanamaması bana mümkün gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 21 Mart 2008; 21:56:22 >

• quote:

Dostum tamama anladım ama neden öyle diyorum, baban kopmadan bağlanabildiği için onun bilgisayarından bakmanı söylüyorum.

@Khoala

Dostum tek portlu modemlerde bile swich yardımıyla birden fazla bilgisayar bağlanabilirken wireless tan bağlanamaması bana mümkün gözükmüyor.

Alıntıları Göster
    @berdush hocam hem laptopda hem masaüstünde otomatik ip alınmış

ßu arada bende kopmadan baglanabiliyorum sadece knightta dc atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .NicoLaTesLa. -- 21 Mart 2008; 21:56:21 >

• quote:

@Khoala

Alıntıları Göster
    berdush dediğin olursa helal olsun

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: .NicoLaTesLa.

O zaman benim bilgim yok, evden okuldan hep wireess modemleri 1 den fazla pc kullandığımızdan artık proxy dir, bağlantı hatasıdır vs. uzmanı olduk.

Ama bağlantıda sorun yok knight ile alakalı dersen bilemeyeceğim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: .NicoLaTesLa.

O zaman benim bilgim yok, evden okuldan hep wireess modemleri 1 den fazla pc kullandığımızdan artık proxy dir, bağlantı hatasıdır vs. uzmanı olduk.

Ama bağlantıda sorun yok knight ile alakalı dersen bilemeyeceğim.

Alıntıları Göster
    Arayüzden bişeyleri deiştirdim sorunu çözdüm galiba oyunda duralı baya fazla oldu

Bu arada ilgilendigin icin saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .NicoLaTesLa. -- 21 Mart 2008; 22:05:12 >

• quote:

Arayüzden bişeyleri deiştirdim sorunu çözdüm galiba oyunda duralı baya fazla oldu

Bu arada ilgilendigin icin saol

Alıntıları Göster
    Ayni IP'den girdigin icin mi ? Biraz sacma oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chuey

Ayni IP'den girdigin icin mi ? Biraz sacma oldu.

Alıntıları Göster
    konu yanlış yerde galiba arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyselbaran

konu yanlış yerde galiba arkadaşım

Alıntıları Göster
    Sorun çözülmedi arkadaslar devam ediyor
  • quote:

Alıntıları Göster
    BIRAK BU İŞLERİ DİNLE AYNI SORUNLARLA BENDE KARISLASTIM SAYILIR
    YAPACAN EN BASİT ŞEY MODEMIN ARKASINDA KÜRDAN KALINLIGINDA YUVARLAK BI DELIK VARDIR RESET İÇİN
    ONA UCU SİVRİ OLAMYAN BİŞEYLE BASTIR 10 SN KADAR BÖYLECE MODEME RES ATMIŞ OLURSUN
    ONDAN SONRA EXPLORERDEN 192.68.1.1 GİR VE MODEMINI KUR
    BEN BÖYLE YAPTIM OLAYI ÇÖZDUM İNŞ. İŞİNE YARAR

• quote:

Orijinalden alıntı: aMiraL_

BIRAK BU İŞLERİ DİNLE AYNI SORUNLARLA BENDE KARISLASTIM SAYILIR
    YAPACAN EN BASİT ŞEY MODEMIN ARKASINDA KÜRDAN KALINLIGINDA YUVARLAK BI DELIK VARDIR RESET İÇİN
    ONA UCU SİVRİ OLAMYAN BİŞEYLE BASTIR 10 SN KADAR BÖYLECE MODEME RES ATMIŞ OLURSUN
    ONDAN SONRA EXPLORERDEN 192.68.1.1 GİR VE MODEMINI KUR
    BEN BÖYLE YAPTIM OLAYI ÇÖZDUM İNŞ. İŞİNE YARAR

Alıntıları Göster
    kasayı yan yatır

• quote:

Alıntıları Göster
    bende de rt-211 ve 2 pc var evde.. modemin wirelessi ile laptoptam online oyun oynayamıyorum, ama seninki gibi bi sorunum da yok..
    firmware update yap yeni versiyon varsa sitede..

airtiesın wirelessı ile ilgili böyle problemler de duydum.. bence airtiesın üstüne düşmesi gereken bi konu..

bütçen elveriyorsa daha uzman çözümler deneyebilirsin...
    usrobotics linksys zyxel gibi...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.