Şimdi Ara

Bilgisayardan anlayan arkadaşlarım lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımdan cok ses geliyordu kasayı açıp temizledim elektirik süpürgesiyle tüm tozları çektim. Sonra pc yi açtığımda Mouse sorunuyla karşılaştım donuyor takılıyor ve pc kasasındaki ses artık hiç durmuyor biraz zorlanınca pc reset atıyor kendine çözümü nedir bunun fıtık olcam yapana kadar:S

• işlemci aşırı tozlanmış olabilir (buda işlemcinin çabuk ısınmasına ve bilgisayarın reset atmasına neden olur)
    bilgisayarcıya temizletebilirsin

ayrıca elektrik süpürgesi değil saç kurutma makinesiyle temizle
  • 3 kere daha temizledim bugün saç kurutma makinesiylede aynı sorun var gene :Sbide cok ses cıkartıyor patlıyacak diye korkuyorum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmediNejatt

3 kere daha temizledim bugün saç kurutma makinesiylede aynı sorun var gene :Sbide cok ses cıkartıyor patlıyacak diye korkuyorum:)

hocam işlemciyi özel olarak temizliyceksiniz bilmiyorsanız bilgisayarcıya temizlettirin
    bende bikere kendim yapayım dedim işlemcinin pinlerini kırdım
  • cpu fanına bir bak, tırnaklarından bir veya birkaçı yerinden çıkmış olabilir yani soğutucu işlemciyle tam temas etmiyor olabilir...
  • Şimdi gene acıcam içini pc nin cpu yu söküp takıcam başka neresine bakıyım beyler bide bu ses nerden geliyor olabilir fan yok pc de cpuda ekran kartında bide powerın fanı war
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmediNejatt

Şimdi gene acıcam içini pc nin cpu yu söküp takıcam başka neresine bakıyım beyler bide bu ses nerden geliyor olabilir fan yok pc de cpuda ekran kartında bide powerın fanı war

Kulağınız iş görüyor ise dayayıp anlayabilirisniz. Büyük ihtimal power supplyden geliyordur. Eski tip psular sesli çalışır.Hele ki fazla tozlanmış ise.
  • Konu yanlış yerde
  • ekran kartının fanından geliyor ses söktüm fanı gene aynı ses donmada devam ediyor cpu yu temizleyip güzelce taktıgım halde:S
  • Ekran kartının fanından gelen sesi yağ sürerek çözdüm arkadaşlar pc nin ve mouse nin donma sorunuda çözüldü canavar gibi 0 ses ile çalışıyor şuan bilgisayar:D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.