Şimdi Ara

Bilgsayar kendini kapatıyor(masaüstü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sıkıntı şu bilgisayarı açtığımda 10-15dk içinde kendini aniden kapatıyor(mavi ekran vermeden fişi çekilmiş gibi).Bilgisayarı kurcalamadım zaten 2 haftadır şehir dışındaydım geldim açtım biraz facede falan dolandıktan sonra birden kapandı bende bir daha açtım bu sefer bir sorun olmadan 3-4 saat kullandım.Bu sabah kalktığımda yine kapandı bir daha açtığımda yine kapandı 5-6 kere açtım her seferinde kapanınca dedim daha fazla kurcalamayayım.

Not:İşlemci sıcaklığına baktım herhangi bir sıkıntı yok fan falan normal çalışıyor.

• Muhtemelen işlemcin aşırı ısınıyor.İşlemci fanlarını temizlemen gerekiyor.
  • fişi çekilmiş gibi oluyorsa power bozulmuş olabilir başka powerla kontrol et
  • Powerı degiştirdim problem devam ediyor.Fanlarda sıkıntı yok gibi temizler zaten işlemci sıcaklıgını test ettiğimdede yüksek değerlere çıkmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Problem işlemcinin ısınıp kapanmasında arkadaşlar şuanda farkettim fanda problem yok kullanıyorum 15 dk sonra işlemci kendi kendine voltajını arttırmaya başlıyor sonrada sıcakalık 90cye cıkıyor kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasfac -- 12 Eylül 2017; 10:46:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasfac

Problem işlemcinin ısınıp kapanmasında arkadaşlar şuanda farkettim fanda problem yok kullanıyorum 15 dk sonra işlemci kendi kendine voltajını arttırmaya başlıyor sonrada sıcakalık 90cye cıkıyor kapanıyor.

işlemci kendi voltaşını nasıl arttırıyo anlamaıdm.
    bios da falan overclock var mı ?
  • acheron34 kullanıcısına yanıt
    oveclock yok ama masaüstü acık sadece bide işlemcı sıcaklıgı ölçen program acık masaüstünde sabit dururken bile 57den 70e fırlıyor sonra geri 57ye düşüyor.Kendi kendine sürekli dalgalanma oluyor hiçbir şey yapmıyorken bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasfac

oveclock yok ama masaüstü acık sadece bide işlemcı sıcaklıgı ölçen program acık masaüstünde sabit dururken bile 57den 70e fırlıyor sonra geri 57ye düşüyor.Kendi kendine sürekli dalgalanma oluyor hiçbir şey yapmıyorken bile.

virüs taraması yaptınız mı ?
  • Çipset driverlerini güncellemeyi deneyin. Voltaj dalgalanmasına sebep olabilir.
  • Fasfac F kullanıcısına yanıt
    https://www.****larindir.com/core-temp-1-3-indir.html bunu kurup denermisin hangi çekirdek daha fazla ısınıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.