Şimdi Ara

Bilkent Hazırlıkla İlgili Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
4
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özür dilerim belki burası yeri değil ama acil yardım almam lazım.

Arkadaşlar ben hazırlığı yarım dönemde geçip 2.dönemde de seçmeli derslerle takılmayı düşünüyordum. Bugün cope grubu (tam ismini bilmiyorum ama busel mi diye sordum hayır dedi) hazırlık testini yaptım (mail attı bana). 76/100 yaptım. Bana altyapımın sağlam olduğunu hazırlığı atlayabileceğimi cope2ye hazırlanmam gerektiğini söyledi. 29 Temmuzda 30 günlük ve 13 Ağustosta 15 günlük hızlandırılmış kurs var.

Bilkentli arkadaşlar hazırlığın gereksiz olduğunu lise 5 gibi olduğunu söylüyor. Benim ise üniversiteyi bitirmek için acelem yok, ayrıca hazırlıkta daha kolay arkadaş edinirim felan diye düşünüyordum. Ama kursa gidersem de geçecek seviyeye gelirim diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz arkadaşlar? Bölüm Bilgisayar mühendisliği bu arada.

• Hazırlık okudum. Lise 1'den sonra ilk kez gerçek bir lise deneyimi yaşadım .

Sana yaptıkları testte dinleme,konuşma,yazma falan var mıydı yoksa sadece basit bir test mi gönderdiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hckr

Hazırlık okudum. Lise 1'den sonra ilk kez gerçek bir lise deneyimi yaşadım .

Sana yaptıkları testte dinleme,konuşma,yazma falan var mıydı yoksa sadece basit bir test mi gönderdiler?

yok sadece test. 76/100 dediğim 76 doğru. o dinlemeyi filan kursta yapıcam herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoClient

quote:

yok sadece test. 76/100 dediğim 76 doğru. o dinlemeyi filan kursta yapıcam herhalde.

Düşünüyorum da o zaman geçebilecek durumda olsam zorlardım. Hazırlık kadar sıkıcı bir eğitim-öğretim yılı geçirmişliğim yok ve daha da geçireceğimi sanmıyorum. Sabah 8:50 akşam 15:30 ya da 9:50-16:30 sürekli aynı ders dayanılmıyor.

Yaptıkları test geçip geçmeyeceğini ne kadar yansıtır bilmiyorum, COPE'u geçmek kolay sınavın %57'sini falan doğru yapman gerekiyor(net). Kursa falan gidersen de bence geçersin. Fakat önemli olan dersleri izleyebilecek misin?

Bir de şöyle yarım dönem dinlenmek iyi olur bence. Sınavdan sonra insanı rahatlatır. İngilizcen daha da gelişir. Acelen de yokmuş.

• quote:

quote:

quote:

Kursa falan gidersen de bence geçersin. Fakat önemli olan dersleri izleyebilecek misin?

benim de korkum o, ama copeu geçen adam dersleri izleyebiliyordur herhalde yoksa sınavın ne anlamı kaldı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kursa falan gidersen de bence geçersin. Fakat önemli olan dersleri izleyebilecek misin?

benim de korkum o, ama copeu geçen adam dersleri izleyebiliyordur herhalde yoksa sınavın ne anlamı kaldı

Ben ilk geldiğimde bölümdeki öğrenciler İngilizce anlayamadıklarını Türkçe anlattırdıklarını falan söylemişlerdi ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa durum vahim .

Bu MIT'deki Calculus dersi, fikir vermesi açısından:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7K1sB05pE0A Altyazıyı kapat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 26 Temmuz 2013; 14:51:02 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben ilk geldiğimde bölümdeki öğrenciler İngilizce anlayamadıklarını Türkçe anlattırdıklarını falan söylemişlerdi ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa durum vahim .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7K1sB05pE0A Altyazıyı kapat.

hocam benim ingilizcem grammar olarak iyi gibi yani yazı dilinde iyiyim ama speakingten hiçbir şey anlamıyorum yani konuşulanları anlayamıyorum şuanki düzeyimle. acaba hazırlıkta gelişir mi anlayabilir miyim konuşmaları rahatlıkla bu arada siz hangi bölümdeydiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: gambitplayer
    hocam benim ingilizcem grammar olarak iyi gibi yani yazı dilinde iyiyim ama speakingten hiçbir şey anlamıyorum yani konuşulanları anlayamıyorum şuanki düzeyimle. acaba hazırlıkta gelişir mi anlayabilir miyim konuşmaları rahatlıkla bu arada siz hangi bölümdeydiniz

Hazırlığın amacı o zaten. Konuşmayı anlama Listening oluyor. Sürekli Listening çalışmaları yapılıyor. Bu iş biraz da alışmakla alakalı beyin zamanla İngilizce'deki seslere alışıyor bu şekilde kelimeleri birbirinden ayırt etmeye başlıyorsunuz. Tabi bir senede mükemmel bir hale gelmiyor.
    Elektrik-Elektronik Müh. bölüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 26 Temmuz 2013; 15:06:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gambitplayer

Hazırlığın amacı o zaten. Konuşmayı anlama Listening oluyor. Sürekli Listening çalışmaları yapılıyor. Bu iş biraz da alışmakla alakalı beyin zamanla İngilizce'deki seslere alışıyor bu şekilde kelimeleri birbirinden ayırt etmeye başlıyorsunuz. Tabi bir senede mükemmel bir hale gelmiyor.
    Elektrik-Elektronik Müh. bölüm.

tamam çok teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Az biraz dinledim cok net bir dille konusuyor adam eger anlasilamiyorsa hazirlik okumak faydali...

• Bu da bogazicinden bir lecture(mis) bi deneyin anlayabilitor musunuz diye....ama ustte bilkent eeli arkadasin dedigi dogru...ilk donemimde birsey anlamiyordum hazirlik okudugum halde, zamanla alistim

https://www.youtube.com/watch?v=Q0zyLVnzkrM&feature=youtube_gdata_player
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

Bu da bogazicinden bir lecture(mis) bi deneyin anlayabilitor musunuz diye....ama ustte bilkent eeli arkadasin dedigi dogru...ilk donemimde birsey anlamiyordum hazirlik okudugum halde, zamanla alistim

https://www.youtube.com/watch?v=Q0zyLVnzkrM&feature=youtube_gdata_player

benim hazırlık okumam şart

• http://courses.bilkent.edu.tr/videolib/department_menu.php

burada okulun dersleri var. anliyor musunuz anlamiyor musunuz net sekilde ogrenebilirsiniz.

ben okuma ve dinlemede pek sikinti cekmiyorum, mesela dersleri anlayabiliyorum ama yazma ve konusmada pek pratigim yok. bolumde anlamadiginiz konuyu ders sirasinda hocaya soramayacak seviyede veya pratiginde iseniz bence 1 donem sirf pratik yapma acisindan hazirlik okumakta fayda var.

sinavlar filan ingilizce sonucta, gerci cogumuzun bolum sayisal agirlikli ne kadar ingilizce kullanacagiz sinavlarda bilmiyorum ama odevler olacak rapor yazdiracaklar. bunlari da dusunun derim. sirf dersi anlayabiliyorum ile is bitmiyor cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 26 Temmuz 2013; 15:28:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

http://courses.bilkent.edu.tr/videolib/department_menu.php

burada okulun dersleri var. anliyor musunuz anlamiyor musunuz net sekilde ogrenebilirsiniz.

ben okuma ve dinlemede pek sikinti cekmiyorum, mesela dersleri anlayabiliyorum ama yazma ve konusmada pek pratigim yok. bolumde anlamadiginiz konuyu ders sirasinda hocaya soramayacak seviyede veya pratiginde iseniz bence 1 donem sirf pratik yapma acisindan hazirlik okumakta fayda var.

sinavlar filan ingilizce sonucta, gerci cogumuzun bolum sayisal agirlikli ne kadar ingilizce kullanacagiz sinavlarda bilmiyorum ama odevler olacak rapor yazdiracaklar. bunlari da dusunun derim. sirf dersi anlayabiliyorum ile is bitmiyor cunku.

hocasına göre değişiyo. ezhan karaşanı gülmekten anlayamayabilirim tamam konuşuyor ama kendine has konuşuyor sanki

• bi yukarı
  • Ben 1 sene hazirlik okudum cope da 150 uzerinden 130 puanla gecmistim. Bolumun ilk senesinde zaten eng 101-102 gibi cehennemden taze taze cikarilmis derslerle ugrascaginiz icin essay yazmayi iyi bilmeniz gerekiyor. Bunun icin hazirlikta sik sik writing yapilir. Ama kursa gidenlerde nasil yazildigini ogrenebilirler. Bunun disinda arkadas edinme kismina kesinlikle katiliyorum. Simdiki oda arkadasimla da hazirliktan tanismistik zaten. Ve eger bolumdeyseniz inanin oda arkadaslari hayati onem tasir. Bu 2 neden disinda hazirlikta okumanın hicbir esprisi yok. Bolumde hocalari anlamam diye korkmayin. Istediginiz zaman turkce bir sekilde soru sorabilirsiniz. Zaten matcilar ve fizikciler bir sureden sonra turkce anlatirlar dersi. Zaten ders programi o kadar yogun ve sikisiktir ki siz cogu dersi tahtada yazanlari deftere gecirmeye calisirken hocayi dinlemeye zaman bulamazsiniz. Dersi dinleyenlerde bir sureden sonra hocanin degismeyen ses tonu nedeniyle tatli ruyalara dalar. Benim size onerim ingilizce konusunda yazmaniz kuvvetli olsun yoksa speaking listening bunlar zamanla gelisir.

• quote:

Orijinalden alıntı: khan303

Ben 1 sene hazirlik okudum cope da 150 uzerinden 130 puanla gecmistim. Bolumun ilk senesinde zaten eng 101-102 gibi cehennemden taze taze cikarilmis derslerle ugrascaginiz icin essay yazmayi iyi bilmeniz gerekiyor. Bunun icin hazirlikta sik sik writing yapilir. Ama kursa gidenlerde nasil yazildigini ogrenebilirler. Bunun disinda arkadas edinme kismina kesinlikle katiliyorum. Simdiki oda arkadasimla da hazirliktan tanismistik zaten. Ve eger bolumdeyseniz inanin oda arkadaslari hayati onem tasir. Bu 2 neden disinda hazirlikta okumanın hicbir esprisi yok. Bolumde hocalari anlamam diye korkmayin. Istediginiz zaman turkce bir sekilde soru sorabilirsiniz. Zaten matcilar ve fizikciler bir sureden sonra turkce anlatirlar dersi. Zaten ders programi o kadar yogun ve sikisiktir ki siz cogu dersi tahtada yazanlari deftere gecirmeye calisirken hocayi dinlemeye zaman bulamazsiniz. Dersi dinleyenlerde bir sureden sonra hocanin degismeyen ses tonu nedeniyle tatli ruyalara dalar. Benim size onerim ingilizce konusunda yazmaniz kuvvetli olsun yoksa speaking listening bunlar zamanla gelisir.
    ben okuycam galiba. hazırlıkta konuşmayı ve anlamayı geliştiremezsem ilerde daha zorlanırım gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lonelyisland

ben okuycam galiba. hazırlıkta konuşmayı ve anlamayı geliştiremezsem ilerde daha zorlanırım gibi geliyor

Alıntıları Göster
    Videolardaki konuşmaları gayet net anlayabiliyorum ama yine de hazırlığı okumayı düşünüyorum. Writing ve speaking konularında iyi olmadığım için ilerde başıma sıkıntı olmasını istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

Videolardaki konuşmaları gayet net anlayabiliyorum ama yine de hazırlığı okumayı düşünüyorum. Writing ve speaking konularında iyi olmadığım için ilerde başıma sıkıntı olmasını istemiyorum.

aynen öyle, bende bilgisayar mühendisliği ingilizce başlıyacam işte
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sonuç olarak izleyebiliyormuşsun sanırım, :)

@jo_be

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.