Şimdi Ara

bios güncellerken yarım kaldı şimdi ekran bile gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm gigabyte GA-M56S-S3 anakarta gigabyte' ın bios yükleme programı olan kullanımı basit 'bios' adlı programla güncel bios dosyasını indirip bios güncellemesi yaparken iş yarım kalmış ve program kapanmış. bende işlem bitti sanıp pc'yi yeniden başlattım ama ekran gelmedi. sorunumun çözümü ne ve nasıl olabilir sizce

• Geçmiş olsun çözümü yok diye duymuştum ama vardır belki de arkadaşlar yardımcı olabilir
  • saol.. biosa tekrar yükleme yapılabildiğini duymuştum bende. zaten servise götürsem onlarında yapacağı bu bende yardım edebilecek birileri vardır diye umut ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tshtsh -- 27 Temmuz 2010; 16:39:29 >
  • bi sorayım bakayım bu arada başka bilgi sahibi arkadaşların cevaplarınıda bekliyorum
  • Dual BİOS otomatik olarak, ana BİOS'ta bir hasar oluştuğunda veya hatalı bir yükleme sonucu problem oluştuğunda, Jumper tarafından ( BİOS Flash Protection ) BİOS Flash koruma özelliği devre dışı bırakılarak, ( Backup ) ikincil BİOS'un devreye girmesini sağlar. Sizin yedek BİOS'unuz bulunuyor, gözüküyor. Ancak ne tür bir işlem yaptıysanız muhtemelen Backup BİOS devreye girmemiş...

Belli başlı servisler veya dükkanlar BİOS çipini değiştirebiliyor...

bios güncellerken yarım kaldı şimdi ekran bile gelmiyor
  • gigabyte bios sayfasında indirdiğim bios sürümünü (Flash SPI - m56sS3F5 - autoexec) 'i bi cd ye atıpta kurulum yapmayı denesem olmazmı acaba? bi yerde şöyle okudum ama disket sürücüm çalışmıyor cd sürücüm çalışıyor

BIOS güncelleme sırasında, elektrik kesilmesi gibi bir sorun oluştu ve bilgisayarınız açılmaz hale geldi. Heyecanlanmadan, Internet erişimi olan başka bir bilgisayar buluyoruz ve işlemlere başlıyoruz. (Award BIOS'a sahip anakartlar için - Asus hariç )
    1. İlk olarak bir sistem disketi yaratmanız gerekiyor: format a:/q/s
    2. Anakartınızın üreticisinin Web adresine gidin ve sizin anakartınız için olan yeni BIOS dosyasını indirin. AWDFLASH programını da indirin. AWDFLASH programını ve BIOS dosyasını (BIOS dosyası sıkıştırılmış ise açmanız lazım) diskete kopyalayın. Ve sisteminizdeki Autoexec.bat dosyasını da diskete kopyalayın. Şimdi Disket Sürücünün içindeyken, Autoexec.bat dosyasına sağ tuş tıklayıp düzenle deyin. Autoexec.bat içerisindeki tüm satırları silin. Ve şunları yazın:

A:\AWDFLASH dosya_adı.xxx /SN /PY /CP /CD /CC

Örneğin:

A:\AWDFLASH W6334VMS.bin /SN /PY /CP /CD /CC

Sonda olan parametrelerin ne anlama geldiğini geride kalan sayfalarda bahsetmiştik. Biz bu arada AWRDFLASH programının AWDFLASH.EXE şeklinde bulunacağını varsayarak, AWDFLASH yazdık. Ama AWDFL770 gibi isimlerle de bulunabilir. Çektiğiniz AWARD BIOS güncelleme programının ismine göre, verdiğimiz komut satırını değiştirmemiz gerekiyor.

Örneğin:

A:\AWDFL770 w6334VMS.bin /SN /PY /CP /CD /CC

Autoexec.bat dosyası içindeki değişiklikleri yaptıktan sonra, bunu kayıt edin.
    3. Bu disket ile, BIOS'u rahmetli olan anakartın takılı olduğu sistemi açıyoruz. Ekrana görüntü gelmeyecektir. Bip sesiyle beraber, Disket Sürücü ışığının yanmasıyla işlem başlayacaktır. 1,5 - 2 dakika arası sürecek bir işlemden sonra, disket sürücünün ışığı sönecektir. Ve sistemi artık başlatabilirsiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tshtsh -- 27 Temmuz 2010; 17:44:59 >

• Açılışta hiçbirşey gelmiyorsa yapabileceğiniz makedonn un yazdıklarıdır. Anakart üzerinden pili çıkarıp takmayı ve jumperları deneyin,çözüm olmazsa tamircinin yolu gözüküyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.