Şimdi Ara

Bir düşüp bir çıkan hararet (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

kendi tamircim derken sadece sizin araca mı bakıyor yani?zengin adamın hali başka,adam kendine özel tamirci tutmuş.

Alıntıları Göster
    hayır tabii ki de , düzenli olarak gittiğim ve aynı zamanda uzun yıllardır arkadaşım olan tamirci demek istemiştim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Termostat ya da devirdaim başka bir şey olamaz

• Dwayne35 D kullanıcısına yanıt
    Fan ? Elektriksel problem ?

• Not important Name N kullanıcısına yanıt

Serviste de dikkat edin derim. Zira aracınızı bilgisayara bağladıklarında bahsettiğiniz hata görünmeyecektir. Hatanın görünmesi için o anda ikaz ışıklarında görünmesi gerekiyor. Muhtemelen müşir de sorun vardır. Bu işlemi tamircinize de yaptırabilirdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    Evet, haklısınız. Aracı teslim eden görevli, araç ile tür atmam gerekecek demişti.
    Öte yandan sürekli gittiğim tamirci arkadaşım hiç bir sorun görünmüyor dedi, bende mecbur kalıp aracı servise bıraktım.

Sizi çok iyi anlıyorum. Buna benzer bir durumda bende var. Yokuş yukarı giderken enjektör arızası veriyor araç. 15-20 dk sonra siliniyor. Bilgisayara bağladığımızda hata görünmüyor. Senin ustan gibi büyük sorun olsa hata silinmez burada görürdük diyor. Eğer ustandan memnunsan iyiliği konusunda eminsen muhtemelen küçük sorundur. Bundan dolayı da cebinden para çıkmasını istememiştir.

• sml_akyz S kullanıcısına yanıt
    Tamirci arkadaş aile dostum, kuvvetle muhtemel netlesmemis bir sorun için müdahale edip olmaması durumunda zor durumda kalmamak için beni servise yönlendirdi.

Tamam da sorun var işte hatta önemli bir sorun var ki hararet yükselip alcaliyor. Sorunuda kendin söylüyorsun zaten hararet yükselip alcaliyor diye aracın soğutma sistemiyle ilgili bir arızası var nasıl sorun yok devam diyor anlamıyorum. bence tamircini değiştir.

• Ben öyle düşünmüyorum, tespit edemediği veya yapamayacağını düşündüğü işi yapmaya çalışmaması bence güzel bir esnaflık örneği.

Benzinli nasil yuruyor bu arac ? Pompaci arkadasim var ne zaman benzinlige benzin almaya gelen araba gorsem icten ice guluyorum ya kazik yemeyi cok seviyor,parasi cok bol ya da hukumeti cok seven koyu bir fanatik diyor.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Aracı aldığımdan bugüne 58 ay oldu ve araç 58000 km de. Aylık ortalama 1000 km. Bence çok ciddi bir km degil.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Olaya düz bakmamak lazım fan 1000 kere açsın eğer devirdaim suyu basmazsa hiç bir şey olmaz ya da termostat suyu acmazsa

• Araç kaç hp?

• Aklınızda bulunsun bir araba hararet yapmaya başladığında. Motordan şakırtılı ses gelmeye başlar.

• Dwayne35 D kullanıcısına yanıt
    Benim aracımda da fan arızası yüzünden hararet sürekli yükselip alçalıyordu . 1. Kademe fan arızalıydı bu yüzden 97 derecelerde açması gereken fan 105 derecelerde lerde en hızlı devirde açıyordu ve 80 e inene kadar durmuyordu .

• acr kullanıcısına yanıt
    125 hp

Zetec s motorlarda yani 100 hp olanlarda bu tarz kronik bir sorun var ama sizin araçta olandan böyle bir kronik sorunu hiç duymadım. Muhtemelen termostatınız bozulmuştur. Arada açılıp kapanıyordur buda ani hararete neden oluyordur. Gösterge, beyin, yada sıcaklık sensörü gibi parçaların kolay kolay arıza vermeyeceğini arıza verirsede yanında başka belirtileri olacağını bilmelisiniz. Devirdaim de düşük bir ihtimal. Yüzde doksan termostat sizin sorununuz. Eğer sorun çözülmezse, devirdaim ve diğer aksamlar kontrol edilmeli.

• acr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Aklınızda bulunsun bir araba hararet yapmaya başladığında. Motordan şakırtılı ses gelmeye başlar.

1 sene boyunca 20 yaşındaki 2.0 motorlu lpg li hurda hararet yaptı

toplam 15 bin km bu sekilde kullandım motor heç şakırtılı ses yapmadı

sorunsuz satıp kurtuldum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.