Şimdi Ara

Bir Hikaye ... Kısa ama çok enteresan mutlaka bakın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyamızda farklı özelliklere sahip insanlar yaşar.Hepsi yanımızdan geçer gider.Hiçbirinin neyin nesi
    olduğunu anlayamayız.Hikayemiz bu insanlar hakkındaki bilgi ve bir çocuğun ailesi ile gittiği tatilde
    yaşadıklarını anı anına anlatılması;

- Kimsenin uğramadığı afrikada yaşayan bazı beyazlar olur.Fotoğrafçı diye etrafta gezinirler.
    Yaptıkları doğru dürüst bir iş yoktur.Sadece gezinirler sigaralarını içerler eğlenirler.

Şimdi size 1800 lü yıllarda yaşanan bi olayı anlatıcağım.
    Bassettiğimiz bu insanların dünyamızda yaşamasını istemediğimizi düşünürsek,insanların
    düşüncesi sizce ne olur = ölüm.Bi çağre yokki askerler toplumu bile ya onlara çalışmasını ve
    böylece hayatta kalmasını söyler yada karşı gelmeleri sonucunda onları öldürmelerini ; Bu tür
    olaylardan dolayı böyle özelliklere sahip olan birçok insan öldürülmüştür.

Bu olaylardan dolayı kaçan bir grup amerikalının, afrikanın en uğranılmayan yerlerinde yaşadığını
    düşünün.Bu çocuk ailesi ile oraya tatile gidiyor...

(Konuşmaların hepsi bundan sonra çocuğun ağzından alınmıştır).
    (Yemek eğlence parti türü şeyler silinmiştir).

- İşte bugün arabadayız çok güzel jipimizle afrikanın sıcak susuz topraklarında geziyoruz.
    Annem arabayı sürüyor abim müzik dinliyor ve bense etrafa bakınıyorum.
    Sonunda geliyoruz geldiğimiz yere göre bakarsak burası çok güzel görünüyor.
    Etrafta sıcak kurumuş topraklar yok.Ağaçlar görüyorum çok güzeller.
    Ve işte odamıza geçiyoruz.Karşı dairede oturan bir çocuk bana bakıyor...
    Diğer insanlar gibi değil o bir amerikalı bana çok sert bakıyor.Hemen arkamı dönüyorum.
    Ve kapıyı o çocuk gücünü en sonuna kadar zorlasa bile kapatamıycağı sertlikte kapatıyor.
    Odamıza geçiyoruz.Annem burayı beğendiğini ve kendisini 2 saat uykudan sonra dışarı gitmemizi söylüyor.
    Abim uzanıp müziğini dinliyor.Ve bende sıkılıp dışarı çıkıyorum.O anda birini görüyorum ve konuşuyorum.
    Yaşıtım aslında ve adıda Jack tanıştığıma memnun olduğumu söyleyip burayı bana gezdirmesini istiyorum.
    Etrafta gezerken bana kıyının sonunda çok değişik insanların olduğunu ve insanların oraya uğramaktan
    korktuğunu söylüyor.Ve bende macera yaşamak istediğimden onunla birlikte gidiyorum.Afrikanın hiç görme
    diğim yerlerinden biri işte bir göl ilk defa görüyorum.Küçük bir botla yaklaşık 7 dakika boyunca gidiyoruz.
    Ve inme zamanı geliyor.İşte küçük bir dere taşların üstünden basarak geçiyorum.Geldiğimiz yerde kutup
    ayılarının olduğunu söylüyor bana Jack.Ama ben şaka yaptığını düşünerek devam ediyorum.
    İşte karşımızda bir ev ama evin öbür tarafı neden bomba atılmış gibi yarık ve içerde parmaklıkların
    arasında birileri var yukarı çıkıp bakıyorum.Ve beni gören birisi bana çığlık atarak sanki bir gorilmiş gibi
    aynı tepkilerle bağırıyor ve elleriyle parmaklıkları ayırmaya çalışıyor.Hemen ardımdan soluma bakıyorum,
    ve uyuyan bir insan görüyorum ona yaklaştığımda diğer bağıran adam dahada çok bağırıyor. Ben oradan
    çıkamıycağını düşündüğüm için dahada yaklaşıyorum.Aman tanrım o adam parmaklıklarını ayırmayı başardı.
    Burdan hemen gitmeliyiz.Diyerek koşuyorum ama arkamızdan gelen o adam o kadar hızlı koşuyorki şuan
    ne yapıcağımı bilemiyorum.Jack'in ayağı taşa takılıyor ve o anda yere düşüyor ben o hassasiyetimle durup
    önünde eğilircesine durup sağ elimi dizime koyuyorum sol elimide ona gösterek dur diyorum.Ve adam korkarcasına
    koşarak geri dönüyor.Bu insanların neyi var hiç anlıyamamıştım.Jack'in kendine gelmesini akşama kadar bekledim.
    Geldiğimiz zaman saat yaklaşık öğlenin 12siydi.Ama şimdi ise hava karardı saat 6 oldu.Geldiğimiz yollardan geri
    dönüp odalarımıza dağılıyoruz.Gece yatıyorum.Tuvalet ihtiyacı gidermek için kalktığımda Jack in kapıda olduğunu
    görüyorum.Ve yanına gidip ne istediğini soruyorum.Bana oraya tekrar gitmemizi söylüyor.Çok korkusuz biri olduğum
    için hemen üstümü giyinip gidiyorum.Aynı yolları geçtikten sonra taşlı bölmedeki taşlar yok oluyor sabah gittigimizde
    ve dönerken vardı ama şmdi neden yok...Geri dönmeye çalışırken aynı adamın bize doğru koşturduğunu hissediyorum...
    Ve kaçmaya çalışıyorum ama ne yazıkki ayağım takılıyor ve düşüyorum.O anda bana doğru koşturduğunda tam dibime
    gelirken Jack'in babası önümden bi anda çıkıyor.Ona sol elini uzatıyor ve gitmesini söylüyor.Ama adam dinlemeyip
    ona saldırmaya çalışırken Jack'in babası karnına bir vuruş yapıyor ve aman tanrım o adam tam 40 metre uzağa uçuyor.
    O anda bunu gördükten sonra bayılıyorum.Ertesi sabah yine kalkıp Jack'le botun yanına gidiyorum.Bir gün boyunca güzelce
    etrafı sorunsuz yaşıyoruz ve akşam eve dönüyoruz.Eve döndüğümde abim ' Bu adamlar manyak anne burdan gitmemiz
    lazım hepsi sinir hastası ben bu insanlarla aynı yerde durmam ' diyor.Annem ne dediğini anlıyamıyor ama ona tamam
    diyerek yarın bakarız diyor ve uyuyoruz.Ertesi sabah yine jack'le botun oraya gidiyoruz bu sefer annem abim ve bir adam
    (tekneci) da geliyor onlara kıyının oradan bakıyoruz ve izliyoruz.O sırada yukarıdan çok büyük bir masa onları aşarak
    tekneye doğru geliyor ve tekne (yat) yığılıyor dengesini kaybediyor ve düşüyor.Annem ve abimin geldiği yoldan 2 adam
    inanılmaz bir derecede koşarak buraya geliyor ve hepsi o amerikalılar (teknecide amerikalı) tekneci onları gördüğü anda
    2sinide kafasından tutarak tam 50 metre uzağa fırlatıyor.Bunları gören annem bayılıyor ve abim onu Jack'in yanına götürüyor.
    Bu sırada bende aşağıda neler oluyor diye bakarken insanların yaptıklarına bakıyorum bu insanlar ne yapıyor.??
    Birisi arabayı diğerinin üstüne fırlatıyor aman tanrım bunlar nası şeyler.Öbürüsü saatte 80 km hızla hiç durmadan
    koşuyor.Tekneci birkaçını engelledikten sonra hızlıca koşarak yedek bota binmemizi söylüyor ve abim annemi bota
    taşıdıktan sonra Jack babasını görmek için koşarak ' baba ' diyerek yukarıdan bir bakış yapıyorki yaklaşk 50 adet asker
    babasına silahlarıyla ateş ettiğini görüyor babası o anda yere yığılıyor ve diğer askerler hemen peşimizden geliyor.
    O sırada ben Jack'e artık çok geç hemen atla diyerek gelmesini söylüyorum ama o anda bot çalıştığını için Jack'in artık
    yetişemeyeceğini düşündüğüm anda Jack tam 10 metre uzağa zıplıyor ve o zıplayış çok değişik.Jack bota bindiği anda
    ona neler olduğunu soruyorum ve bu yazının en başındaki şeyi anlatıyor bana...Uzun zaman sonra Amerika'ya geri dönüyoruz
    ve bu olayı hiç kimseye bassetmiyoruz, Jack'te artık bizimle yaşıyor.

By FrozenThrone

• çocuğun dedesi jack e balgam atmıyormu
  • Bu ne ya hiç bişey anlamadım. Çocuk rüya naltmış sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Entropi Canavarı

Bu ne ya hiç bişey anlamadım. Çocuk rüya naltmış sanki
    bu mu kısa
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

bu mu kısa

Alıntıları Göster
    Bu ne lan.Herkes bayılıyo,ayılıyo,o onu fılatıyo.Teması ne bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk_35

Alıntıları Göster
    hacı bu ne ya okutturdun bize hiç bişede anlamadk :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

hacı bu ne ya okutturdun bize hiç bişede anlamadk :S

Alıntıları Göster
    Dayanamıyorsanız tutmayın kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

Dayanamıyorsanız tutmayın kardeşim.

Alıntıları Göster
    Ne demek istedin şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Raist]

Ne demek istedin şimdi?

Alıntıları Göster
    5 dk mı çaldığın için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk_35

Alıntıları Göster
    frozenthrone ne içtin harbi iyi kafa yapmış.

ben hikayeden birşey analamdım. neresi kısa, nerde kıssadan hisse?

anlayan beri gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

frozenthrone ne içtin harbi iyi kafa yapmış.

ben hikayeden birşey analamdım. neresi kısa, nerde kıssadan hisse?

anlayan beri gelsin.

Alıntıları Göster
    Hiç bir şey anlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hildita

Hiç bir şey anlayamadım.

Alıntıları Göster
    Olayda kaç tane kahraman var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: älg

Olayda kaç tane kahraman var ?

Alıntıları Göster
    Bir yere bağlancak diye o kadar okudum anasını satiyim hikaye bittikten sonra yüzümdeki ifade şöyle oldu: Bi mok anlamadım duruşu oluyor bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay

Bir yere bağlancak diye o kadar okudum anasını satiyim hikaye bittikten sonra yüzümdeki ifade şöyle oldu: Bi mok anlamadım duruşu oluyor bu

Alıntıları Göster
    hiç bişi anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay

Alıntıları Göster
    Hocam burda ya çocuk fena abartmış
    Yada o bahsettiği kişiler UWO .. UFO degil UWO

• quote:

Orijinalden alıntı: __bluefire__

Hocam burda ya çocuk fena abartmış
    Yada o bahsettiği kişiler UWO .. UFO degil UWO

Alıntıları Göster
    aklıma bu geldi

http://www.youtube.com/watch?v=HNqdF0pikLM

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

aklıma bu geldi

http://www.youtube.com/watch?v=HNqdF0pikLM

Alıntıları Göster
    oha bumu kısa işyerinde okuyamam napiiim daha sonra inş...

• quote:

Orijinalden alıntı: kelimeyounu

oha bumu kısa işyerinde okuyamam napiiim daha sonra inş...

Alıntıları Göster
    çok iyi yazmışsın hayal gücün çok geniş :D bence tutma artık bünye kaldırmıo demekki yada tutarken foruma girme :D

• quote:

Orijinalden alıntı: surfacee

çok iyi yazmışsın hayal gücün çok geniş :D bence tutma artık bünye kaldırmıo demekki yada tutarken foruma girme :D

Alıntıları Göster
    kimse boşn okuyup zamanını harcamasın bi tane fıkra okuyun 100000000000000000000000000000000 kat daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben2009

kimse boşn okuyup zamanını harcamasın bi tane fıkra okuyun 100000000000000000000000000000000 kat daha iyi

Alıntıları Göster
    Yaşama sevincimin yerini bi hüzün kapladı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.