Şimdi Ara

Bir sorum olacaktı yardımcı olabilir misiniz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yurt dışında telefonların ucuz olduğunu malumunuz herkes biliyor
    Bende buna binayen hatay da oturmamızın avantajıyla suriye'ye bir el attım baktım ki n73 350 Dolar
    Alsam mı almasam mı kararsız kaldım ama almadım Çünkü kafamda bir kaç soru işareti vardı
    Bunlar
    1)Bu telefonu alırsam pasaporta kayıt yaptırabilir miyim (herkesin yılda bir hakkı varmış??)
    2)SimLock denen bir sorun oluyomuş türk hattı çalıştırmama gibi (Doğrulu nedir acaba) - Eğer öyle bir problem varsa yapılıyo mu ve yapılıyosa ne kadar masraf çıkıyo
    Kafamdaki bu soru işaretlerini silmede yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler

• Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum bir yardımcı olsanızzzz
  • kayıt olayını pek bilidğimi söyleyemem ama açıkçası tavsiye etmem sorun olabilir 350 dolar da aşırı düşük bi rakam değil bence
  • dostum sen böyle başlık açarsan biraz zor cevap alırsın. Başlıkta derdini adam gibi yaz. Bu tarz başlıklar artık milleti sinir ediyor örnek verelim

"Aman arkadaşlar acil yardım"
    "acil acil cok acil"
    "bir bakarmısınız"

filan gibi.

cevap 1: pasaportuna kayıt yaptırabilirsin. Senede bir hakkın var her ihitmale karşı fatura ile al. girer turkcellden kayıt yaptırabilirsin. ben kuzen almanaydan gelince onunkini kaydetmiştim. vergisiz bedelsiz.

cevap 2: sim kilidi yok ise cihazın suriyede herhangi bir operatorde burada rahat kullanırsın sorun olmaz.
  • Başlık için kusura bakmayın bidahaki sefere böyle koymamaya çalışrım
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederimm
    Orda herhangi bir türk kartı takıp denesem eğer çalışırsa türkiyeye getirirsem bir sorun çıkartırmı acama sim lock konusunda?????
    Teşekkürler...
  • sanmam. Dediğim gibi orada adama sor abi de bunun simlocku varmı buradaki bir operator için. yok der ise al gelburaya pasaportuna kayıt yaptır. paşa paşa kullan.

Bu anlattığım olaylar şubat ayında tarafımdan rahatlık ile yapıldı. Şuanda bir değişiklik varmı bilmem sorumluluk almam. Bu konuyu imei.tk.gov.tr adresine girerek alacağın numaraya sorabilirsin.
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.....
    İyi çalışmalar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.