Şimdi Ara

Blackberry 8520 (Acil Yardım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu cihazı bugün almak istiyorum. Fakat aklıma takılan bazı sorular var.

1- Bazı forumlarda BIS üyeliği olmadan nete girilebiliyor yazılmış. Bu doğru mu?
    2- Sınırsız BIS paketi 30tl diye okudum. Peki bunun sınırlısı yok mu ?
    3- Yani bu cihazı aldığımda nete girmek için cebimden ne çıkması gerekiyor?
    4- Batarya şarj durumu nasıl?

Şimdiden teşekkür ederim..

• Dostum bilgim oldugu kadarı ıle sana yardımcı olmaya calısayım.
    Bis abonelıgı olmadan evet nete girebilirsin. ama maillerin anında tlefona gelmez ve blackberry messenger ve msn messenger ı kullanamazsın. sadece nette gezersın.
    *2.ve 3. sorunun ıcın soyle dıyebılırım. eger turkcellden 12 aylık bıs abonelıgı ıcın kontrat ımzalarsan aylık 30 tl sınırsız. yani cihazdan bitirmen mumkun değil. ama yok ben sadece aylık alacagım 2 ay sonra ne olur bilinmez dersende aylık 42 tl. bence 1 aylık 42 tl ver bıs aboneligini bir dene. eger memnun kalırsan oyle kontrat ımzala. ama aylık 8-10 tl ye 100 mb internet paketide alıp kullanabilirsin fakat sadece nette felan gezersın kısacası hic bir zevk almazsın. bis bambaska bırsey cunku.
    4. sorun ıcın ıse batarya durumu gercekten ıyı. rahat rahat 3-4 gun gıdıyor. cihazla ilgili tek begenilmeyen sey ise kasasının kalıtesı. diger blackberryler gıbı saglamlık ve dayanıklılık hıssı vermıyor. fakat cıhazın ıslemcısı cok hızlı. Benim sahsi fikrimi sorarsan bu cıhazın sıfırına 600 tl gıbı bır rakam verecegıne 2. el faturalı garantılı temiz bir bold u 600-700 arasına bulabılırsın. 3g gercekten onemlı.

• 100mb paketi Nail alicam onu anlamadım?
    Hiçbir paket almadan nette gezebiliyorum yani öyle mı?
  • eger operatorun turkcell ıse turkcell ın aylık olarak sattıgı 100 mb 1 gb 4gb gibi internet paketlerı var. bunlardan alman senin icin daha ekonomık olur. yoksa almadanda tabiki nete girebilirsin ama cok cok pahalıya gelıyor. evet nete girebilirsin fakat dedigim gibi bis olmadan facebook msn ve maillerine bakamazsın. sadece nette gezersın. eger imkanın varsa ve illakı b.beryy almayı dusunuyorsan sana 9700 bold2 yı tavsıye ederım. kontratlı olarak aylık83 tl ve hafta sonuda ıcın de gorusme verıyor. vede sınırsız ınternetın olur. kısacası b.berrynı her turlu nımetlerınden faydalanırsın ama ben bıs abonesı olmayacagım dıyorsan da sana tavsıyem o kadar oara verıp te sıfır b.berry alma.
  • Bilgiler için teşekkür ederim ama bugn trkcell ile konuştum. Bis sadece 4gb oluyormuş ve ayda kontratli 30, kontratsiz 41 tl dedi. Simdi siz 100mb falan diyince kafam karıştı.
  • kafanı karıstıran nedir? diyelimki b.berry almadın. baska bir cihaz aldın. internet e girmek ıstıyorsun. bunun ıcın turkcell internet paketlerı hazırlamıs. ekonomık olsun dıye..yani tarife gıbı .. istersen bunlardan alabilirsin . ama blackberrry alırsan bu paketlere gerek yok cunku sana 4gb lık ınternet paketı verecekler ve sen bunu cıhazdan bıtırmen mumkun değil. zaten cihaz devamlı ınternete baglı..ama yınede bıtıremezsın.
  • dostum sana ozelde (pm) bir msj yoladım
  • İste bende ondan bahsediyorum. B'nden adam gibi Nete girmem için ayda minimum 40 lira bis'e mı vericem?
  • Vodafone hattın varsa 29 tl vergilerle 31 e filan geliyor.4gb sınırı yok.
  • diyelimki bir adet bb curve 8520 aldık kontratsız olarak 600 tl verip

wireless olan yerlerde zaten mail facebook bbmessenger falan kullanabiliyoruz bunda bir problem yok anladığım kadarıyla

peki wireless yok etrafta ve diyelimki bis te almadık.

1-Bu satılan 100mb lık paketi 8-10 tl ye alıp bis yerine gezinebiliyormuyuz nette ? Face a girebiliyomuyuz , mail atabiliyomuyuz ?

2-Ya da ille bis alıp 30 yada 41 tl lik 2 seçenekten birini tercih edip öle mi face a girip mail atabiliyoruz yada bb messenger kullanabiliyoruz ?
  • sslm soyle ozetlyeyeim
    bis bbde tum data alısverisini saglayan paket. yani cihaza mailini tanımlamak, mail inin inmasini sagalamk(bb e ozel push email ozelliği dedikleri anında ulaşması), bb messenger hepsi buna baglı
    turkcellde 4 gb lık paket ve 2 mb lık aylık paket var. 2 mb ucuz ama asımdan fatura sismesi cok muhtemel cunku 2 mb cok az
    4gb denmesinin sebebi ise sadece turkcellde wap ve internet apn de bu pakete dahil. vodafone avea sınırsız diyor ama bb apn sınırsız, waptan girdinmi onlarda faturaya geciriyorlar. bnm basıma geldi, yanlışlıkla waptan baglanmışım, bir de baktım faturam 3 katına cıkmış, anında olay yarattım tabi, zaten sonrasında turkcell bunları birleştirdi ve suistimale karsı 4 gb sınır koydu ama 4 gb bb data sıkıştırdıgı için sınırsıza esdeger bir deneyim saglıyor
    ozetle bis almandan bbnin cok bir anlamı yok malesef
  • etrafta wireless var ise o zaman bis e gerek olmadan

facete gezinme mail okuma veya internetin nimetlerinden herhangi bir paket sınırlaması olmadan faydalanabiliyormuyuz ???
  • htc snap aldım. çok memnunum. teşekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.