Şimdi Ara

Blu-ray,HD-DVD filmleri nerden alıyorsunuz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
31.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

Amazondan planeth earth ü almayı düşünüyorum arkadaşlar ailecek oturup ps3te seyredeceğiz ancak ingilizce durumu vahim,dil olayı canımızı sıkarmı ya da sonuçte belgesel çokda önemli değil mi diyorsunuz??

ozancım evde anneyle varsa ablayı kız kardeşi dışarı çıkarın takın bikini destination serisinden bir blueray ps3'e dil problemi ortadan kalkar :D

"victoria secret hd" buldum onu indiriyorum şimdi, söylediğin bikini şova da bakayım

• makinto sağolsun yazmış..sanırım tr den alınan faturalı ps3 ile amazondan alınan bluray izlenmeyecek..
    peki şöyle sorayım:
    1080p film var 10-16 gb arası blurayinin kendisi 25-30 gb kadar..aradaki farkı 40-46 inch lcd de farkedebilir miyiz acaba ya da almaya değecek kadar fark olur mu?
    yani pcden dvi-hdmi aktarsak aynen kalitede izleyebilir miyiz?

ki öyle ise ben güncel bluray ripleri indirip, sadece koleksiyonluk alırım diye düşünüyorum ne dersiniz?
  • Amazon uk den alınan blueray filmlerde tr altyazı var mı?
    Ben 3 sene önce amazon uk den dvd formatında LORD ex pack almıştım altyazı yoktu
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemege35

Amazon uk den alınan blueray filmlerde tr altyazı var mı?
    Ben 3 sene önce amazon uk den dvd formatında LORD ex pack almıştım altyazı yoktu

hayır yok
  • Siz birde planet earth ı projeksiyonda görün :)
  • Planet earth'ın görüntü kalitesi müthiş hele ki ormanlık alanlarda, canlı renklerde acayip güzel, ancak bazı bölümlerde noise oluşuyor mesela sönük renklerde karıncalı görüntü olabiliyor.
  • * UK den alınan filmler Avrupa bölgesi olduğu için bölge B ve Türkçe alt yazı var.
    quote:

* Karanlık yerlerde karıncalanma var biraz. Ancak 1080p değil de 1080i disk paketi üzerinde yazan. Ancak P gibi görüntüler.
    quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

Planet earth'ın görüntü kalitesi müthiş hele ki ormanlık alanlarda, canlı renklerde acayip güzel, ancak bazı bölümlerde noise oluşuyor mesela sönük renklerde karıncalı görüntü olabiliyor.

• mkv formatında open sesaon 2 21 cenettin krallığı planer earth seyrettim

hepsi muhteşemdi.

planet ve open season2 ağzım açık kaldı.

ayının tüylerini sayabilecek kadar net, karın erimesini hissedecek kadar kaliteli görüntü.helal olsun diyorum. artık bunun üzerine görüntü olmaz heralde işin son noktası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini
    .... planet ve open season2 ağzım açık kaldı.
    ayının tüylerini sayabilecek kadar net, karın erimesini hissedecek kadar kaliteli görüntü.helal olsun diyorum. artık bunun üzerine görüntü olmaz heralde işin son noktası.

* Sanırım dört beş seneye kalmaz bu yazılarımıza bakıp güleriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcmb

* UK den alınan filmler Avrupa bölgesi olduğu için bölge B ve Türkçe alt yazı var.
    quote:

* Karanlık yerlerde karıncalanma var biraz. Ancak 1080p değil de 1080i disk paketi üzerinde yazan. Ancak P gibi görüntüler.
    quote:

Planet earth'ın görüntü kalitesi müthiş hele ki ormanlık alanlarda, canlı renklerde acayip güzel, ancak bazı bölümlerde noise oluşuyor mesela sönük renklerde karıncalı görüntü olabiliyor.

Evet planet earth full hd değil, zaten belegesel'de kullanılan kameraya dikkat ederseniz 720p yazıyor. Full hd olsa demek ki çok daha iyi olacakmış.

Amazon'dan alınan bluray filmlerin bir çoğunda TR altyazı yok diye biliyorum. Mesela ben İngiltere'den dark knight bluray getirttim TR altyazı yoktu. Ama mesela Stardust HD DVD aldım onda TR altyazı vardı. Belli olmuyor pek.

• Bir sürü yanlış bilgi var burada

Bir kere IMAX denilen şey 70mm'lik filme analog çekimdir standart 35mmlik analog çekimden daha iyidir. Ancak bunlar Hd formatına analogdan dijitale transfer edilerek alınır ve tabiatıyla gerçek dijital full Hd çekim kalitesinde olmuyorlar.

Ayrıca bu analog filmlerin günümüze gelen kopyaları pek iyi durumda olmadığından IMAX'ten devşirme HD filmlerden çok şikayet var, parazitler vs. sebebiyle. Bunların mutlaka "Remastered" olmasına dikkat edin yani tekrardan labortuvarda temizlenmiş ve kusurları giderilmiş olması lazım dijitale transfer edilmeden evvel.

Neyse gelelim PLANET Earth konusundaki yanlışa. Planet Eath HDDVD'nin dışında açıkça yazıyor "tabiat koşullarının zorluğu sebebiyle sadece küçük bir yüzdesi full HD olarak çekilememiştir." diye tam tercümeyle. Yani bu Planet Earth Full HD'dir esasen. 720p lafı nereden çıktı hayret !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Thunder -- 23 Ocak 2009; 22:51:43 >

• HD DVD'yi bilmem, Blu-ray Planet Earth Full HD değil, arkasına bak orda yazar 1080i, Full hd olması için 1080p olmalı. 720p'den kasıt HD olması.
  • amazon co uk den aldiginiz filmlerin ozellikler kisminda hangi dilde altyazilarin var oldugunu acikca yaziyor.

turkce altyazili olani da var olmayani da
  • quote:

Evet planet earth full hd değil, zaten belegesel'de kullanılan kameraya dikkat ederseniz 720p yazıyor. Full hd olsa demek ki çok daha iyi olacakmış.

Musonic, Biz burada hd-dvd ya da bluray tartışmıyoruz PLANET Earth'ün çekim kalitesini konuşuyoruz arkadaşım.

Asıl konumuz değil ama ayrıca bilgin olsun 1080i bluray ve de 1080p hddvd (i ya da p olması full hd 1920x1080 olduktan sonra teknik olarak full hd sayılır. Bazı yerlerde Sony ve Panasonic kamera katolgları gibi "1080i fullhd" ibarelerini de görürsün. interlace ya da progressive durumu ayrı çözünürlük durumu ayrıdır )

--------------------
    Yine yukarıdaki tartışma ile alakalı değil ama merak edenlere , BBC Planet Earth HDDVD versiyonu 1080p'dir. Bir de Hddvd'nin bluraya olan tartışılmaz görüntü kalitesi unsura da eklenirse evinde hddvd oynatıcı hem de bluray olanlar için Planet Earth'ün HDDVD formatını tavsiye ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Thunder -- 27 Ocak 2009; 23:03:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

quote:

Musonic, Biz burada hd-dvd ya da bluray tartışmıyoruz PLANET Earth'ün çekim kalitesini konuşuyoruz ! İşte yukarıda Planet Earth'ün 720 p çekildiğini hem de o çeken kamerayı gördüğünü(!) iddia ediyorsun yukarıdaki mesajında sonra ben onun full hd kamerayla çekildiğini isbat edince de "hddvd olanını" bilmem diyorsun. Yani bu film iki kere mi çekildi sanıyorsun bir hddvd bir de bluray formatında ?!

Şu BBC Planet Earth'ü çeken(!) 720p kamerayı nereden gördün merak ediyorum doğrusu !!

Asıl konumuz değil ama ayrıca bilgin olsun 1080i bluray ve de 1080p hddvd (i ya da p olması full hd 1920x1080 olduktan sonra teknik olarak full hd sayılır. Bazı yerlerde Sony ve Panasonic kamera katolgları gibi "1080i fullhd" ibarelerini de görürsün. interlace ya da progressive durumu ayrı çözünürlük durumu ayrıdır !)

Forumu serbest atış alanı olarak görmeyin, olmayan şeyi uydurup insanları yanlışa sürüklemeyin.

--------------------
    Yine yukarıdaki tartışma ile alakalı değil ama merak edenlere , BBC Planet Earth HDDVD versiyonu 1080p'dir. Bir de Hddvd'nin bluraya olan tartışılmaz görüntü kalitesi unsura da eklenirse evinde hddvd oynatıcı hem de bluray olanlar için Planet Earth'ün HDDVD formatını tavsiye ediyorum.

Dostum gerçek Full HD demek 1080p demek, 1080i full hd yazan kameralar var ancak 1080i gerçek Full HD sayılmıyor diye biliyorum. Ayrıca üzerinde 720 yazan kamerayı örneğin 5. diskte kar leoparın olduğu bölümü aç görürsün. Hatta kameranın markası panasonic. Olmayan bi şeyi niye uydurayım? Ben gördüğümü söylüyorum senin onu görmemen öyle bi şeyin olmadığı anlamına gelmez.

EDİT:

quote:

Şu BBC Planet Earth'ü çeken(!) 720p kamerayı nereden gördün merak ediyorum doğrusu !!

Belgeseli dikkatle izleyin 720'lik panasonic kamera var mı yok mu!... İsterseniz bi de resim çekiim belegeselden.

http://www.createpictures.tv/cameraman-hi-definition.html

Panasonic Varicam

Panasonics top of the range camcorder shooting on the DVC Pro HD format and recording 720 lines of information. What sets this camera off from all the others is it's ability to shoot any frame rate from 4fps to 60fps. If your shooting wildlife or anything that requires slow motion then this camera is ideal, most of BBC' s "Planet Earth" series was shot using this camera.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 25 Ocak 2009; 9:39:54 >

• Başlığa uygun cevap olsun ,
    Prodji , Axxo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 25 Ocak 2009; 6:06:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mr_Thunder

Planet Earth'ün 720 p çekildiğini hem de o çeken kamerayı gördüğünü(!) iddia ediyorsun yukarıdaki mesajında sonra ben onun full hd kamerayla çekildiğini isbat edince de "hddvd olanını" bilmem diyorsun.

Tabii canım çok güzel ispat ettin. Buyur merakını gidermen için resim çektim! İyi bak!

Blu-ray,HD-DVD filmleri nerden alıyorsunuz?

Bu da bir başka kamera

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 25 Ocak 2009; 11:09:57 >

• Bende Planet Earth 11 serisi var. Cok guzel. Sikildikca izliyorum.

Bir de IMAX Blue.Planet Blu-ray bu diskten var. Sadece super.
  • Foruma bir kaç gün giremedim cevabım biraz gecikti.

Öncelikle şu BBC Planet Earth HDDVD setinin kabının üzerindeki yazıyı ekliyorum :

"Due to difficulty in some habitats a small percentage of the footage has not been filmed in Full HD"

Yani buradan halen belgeselin genelinin full hd olduğuna inanmaktan başka çare gözükmüyor.

Diğer taraftan HDDVD setini defalarca her karesini ezberleyecek kadar seyretmiş olduğum için Musonic arkadaşın filmde 720p kamerayı gördüğü ifadesine inanamamıştım. Çünkü bendeki 4'lü HD-DVD versiyonda kar leoparının olduğu kısım Mountains bölümünde yer alıyor ve ne orada ne de belgeselin başka bir yerinde çekim yapılan kamera gözükmüyor. Bundan emin olduğum için nereden gördüğünü sordum hayretle. Herneyse bluray ve hddvd versiyonların kurgu ve montajında da farklılıklar var demekki. Onun için önceki mesajımı editliyor ve haksız ifadelerimi de çıkarıyorum.

Saygılarımla

• O yazıyı ben de gördüm en altta küçücük yazıyor. Benim tahminim upscale edilmiş bir Full HD o, yani esas çözünürlük 720p ancak upscale edilerek 1080i/p olmuş. Bu şekilde yaparak Full HD olarak kabul edilmiş. Zaten bazı bölümler benim bildiğim SD kamerayla çekilmiş ama az bi bölümü.

Neyse çok da önemli değil önemli olan seyir zevkimiz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.