Şimdi Ara

Blu-ray,HD-DVD filmleri nerden alıyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
31.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: h3ps3d

Konumu hortlatayımBir sorum olacak: geçenlerde Kanyon alışveriş merkezindeki teknnosa'da samsung C9 serili plazmaya bağlanmış Toshiba HD-DVD player ile oynatılan King Hong adlı filmi izleme şansım oldu(çok uzun bir cümle oldu hehe).Dikkatimi çeken şey altda ve üstde siyah şeritlerin olması;tam ekran olmuyor mu bunlar?

herhalde bu sorunun cevabını arıyorsunuz Bazı filmler ekrana tam oturmuyor,dvd dede öyleydi.Küçük bir ihtimal hd dvd player çıkışı 16:9 seçilmemiş olabilir.Babamda vestel 32 inch var,digitürk ün çıkışını 16:9 a ayarlamamış.Şimdi ayarladım,gold max deki filmleri tam ekran oynatıyor

• blu-ray film nerden alabiliriz beyler türkçe altyazılı olarak ? hepsiburada vb. site haricinde ? Yurt dışında felan ?
  • dün samsung40m87 bd lcd tv aldım bilindiği üzere cihaz full hd, şimdi aletin performansını tamamen alabilmek için bluray player mı yoksa hd dvd player mı almalıyım, hd dvd player full hd 1080p film oynatıyor mu bilen arkadaşlardan yardım istiyorum, bir de playstation 3 1500 ytl iken neden acaba samsung blueray player 2500 ytl? bu halde play station alıp film seyretmek daha mı mantıklı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: unalhus

dün samsung40m87 bd lcd tv aldım bilindiği üzere cihaz full hd, şimdi aletin performansını tamamen alabilmek için bluray player mı yoksa hd dvd player mı almalıyım, hd dvd player full hd 1080p film oynatıyor mu bilen arkadaşlardan yardım istiyorum, bir de playstation 3 1500 ytl iken neden acaba samsung blueray player 2500 ytl? bu halde play station alıp film seyretmek daha mı mantıklı?

Zaten herkes böyle söylüyor ve düşünüyor dostum. En ucuz bluray oynatıcı PS3

Selamlar, saygılar...
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=157955&productid=evsonybdpsr1

SONY BDP SR1 BLU-RAY OYNATICI
    Bizde 1.100,85 YTL + KDV
    KDV Dahil 1.299,00 YTL / 1.299.000.000 TL
    Havale ile 1.260,03 YTL (%3 Havale İndirimi)
  • en iyi çözüm bluray dir. Bununla beraber ps3 tabi.Hd dvd pek beklenilen performansı satış olarak veremedi.Bundaki en büyük etken ps3 satışlarının patlaması oldu.Sony bir taşla iki kuş vurdu yani.
    NMeyse ps3 bluray performansı neredeyse tüm standart bluray playerdan kat kat üstün.
    hem oyun oynayın hem bluray seytredin hem standart dvdleri 1080p upscale ile seyredin hem nete bağlanın hem online oyun oynayın hem online film araştırmalrı yapın hem vsvsvs daha ne diyelim....
  • Ben 1080p filmleri Usenet mağazalar zincirinden temin ediyorum.
    Ayrıca Usenet oluşumu, "Divxplanet.net" ve "Bs Player" ile işbirliğine gitmiş.

Yani filmi Usenet'ten, altyazıyı Divxplanet'ten temin ediyorsunuz ve genelde doğru senkronda altyazı bulamayacağınız için "BS Player"ın anlık altyazı kaydırma (ctrl + sağ-sol ok) özelliğini kullanarak HD filmlerin tadını çıkartıyorsunuz.
  • arkadaslar,
    siz, blu-ray filmlerini nerden bakiyorsunuz? PS3 den mi? okuduguma göre ps3 ler tam olarak calistirip ekrana veremiyormus blu-rayleri. bende alsam mi ama panasonic veya pioneer alirim alsam ama bir türlü paraya kiyamyorum HD-DVD nin arasinda farki gören var mi aranizda?

quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

100 eur luk bir siparişinizde gümrüğe takılma olmaz.

o zaman en kestirme yol, hepsini toplucana ismarlamak degil en kestirme yol, gündende güne, taksitli taksitli ismarlamak. böylece bir paket gümrüge takilmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrabzonReady -- 13 Ağustos 2007; 0:07:56 >

• şimdi diyelim ben 300 filminin 25gb lık blueray ini internetten indirdim.samsung m87bd lcd alınca pcden görüntüyü aktarsam hdmi koruması devreye girip benim internetten çektiğimi anlar mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

şimdi diyelim ben 300 filminin 25gb lık blueray ini internetten indirdim.samsung m87bd lcd alınca pcden görüntüyü aktarsam hdmi koruması devreye girip benim internetten çektiğimi anlar mı?

ben 720p lik olanını netten çektim bittorentle valla süper görüntü ses olayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrabzonReady

arkadaslar,
    siz, blu-ray filmlerini nerden bakiyorsunuz? PS3 den mi? okuduguma göre ps3 ler tam olarak calistirip ekrana veremiyormus blu-rayleri. bende alsam mi ama panasonic veya pioneer alirim alsam ama bir türlü paraya kiyamyorum HD-DVD nin arasinda farki gören var mi aranizda?

ps3 den normal bir şekilde ayarlarını yapman lazım.menünün en soldaki ayarların içinden hdmi den bağlı ve 16:9 wide yaparsan sorun olmaz
  • Bu gün (dün) amazon dan phantom of the opera,Blue planet ve planet earth blu raylerim geldi. 31 temmuzda sipariş ettim bugün geldi(postacı çocuk 1 hafta arayla geliyormuş bizim bölgeye). 106 dolar filmler 16 dolar kargo parası .
  • Hayırlı olsun güzel filimler .Hepsi görsel şölen.Not: Ben dayanamıyorum FedEx ile getirtiyorum (Postada başına bir şey gelmesin+zaman)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

Hayırlı olsun güzel filimler .Hepsi görsel şölen.Not: Ben dayanamıyorum FedEx ile getirtiyorum (Postada başına bir şey gelmesin+zaman)

bende amazondan alınca dhl le istiyorum zaten sadece dhl anlaşması varmış.Kardeş sen fedex le nereden alıyorsun? başka site mi daha ucuzsa orası bana da söyle yaw
  • Yahu kimse neden cevap vermiyor ! ! !

AMAZON DAN aldığınız BLURAY'lerde altyazı varmı? Fedex ile getirdiğiniz yerde ALTYAZI varmı ?

altyazısız bluray filmi napalım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: jediknight

Yahu kimse neden cevap vermiyor ! ! !

AMAZON DAN aldığınız BLURAY'lerde altyazı varmı? Fedex ile getirdiğiniz yerde ALTYAZI varmı ?

altyazısız bluray filmi napalım :)

Amazondan aldığım filmlerin hiçbirinde tr altyazı mevcut değil.
  • Amazondan alıyorum bende Amerika sitesine prime üyeyim Daha ucuza bir yer olabilecğine pek imkan vermiyorum açıkcası ek olarak Amazonun harika müşteri hizmetleri var 1-2$ ucuz olsa bile başka yeri tercih etmem (sırf bu yüzden) 3 günde geliyor benimkiler.
  • amazon.com da 300 çıkmış.. yanlız region konusuna unknown yazmışlar? bu ne demek ki şimdi?
    İdeal olan bir seferde kaç BD getirmektir ?
  • sevgili jaiko,

dün itibarı ile amazondan tekrar 3 film ısmarladım
    1) 300 (50gb)
    2) Pearl Harbour
    3) Discovery atlas Italy

özellikle peral harbor ve 300 tam bir kolleksiyonluk şölen...Duymadık demeyin
    4 gün sonra elimde pazara denk gelirse pazartesi verirler kapıya teslim...
    valla ben bu sefer 3 film aldım.Sonuçta sayısına bakmıyorlar TR de 100 eur karşılığını geçmediği sürece sorun yok.
    Genelde 3 film yol parası ile birlikte 90 usd civarı maximum tutuyor.Hemde vizyon filmler.Daha eskileri daha ucuz.
    30 usd yol parasını 3 filme bölersen 10 usd birşey değil.90 usd ye 4 günde garantili 3 film alınca filmler 40 ytl ye geliyor.Bu fiyata çok iyi Hemde TR de asla bulamayacağınız filmler (belk ileriki yıllarda olur)
  • Eskiden 10 tane filan olunca sipariş veriyordum ama şimdiler 4-5 tane oluncada veriyorum bu gümrük vb vergilendirme gözümü korkuttu birde takılınca uğraşmak var o yüzden sayıyı azalttım.Genede çok ekonomik olmasada filim başına maliyet hiçde fean değil (Bu gönderme hızını düşünürsek)

Birde anlamakta zorlandığım bir şey var : parasını versek bile (Ekstra kargoyu kast ediyorum keza öyle bir opsiyon çoğu yerli sitedede yok zaten)İstanbul içinden Hepsiburada.com gibi yerlerden filim vb 2-3 günde gelmiyebiliyor,Amazon ısmarladığımızda ise başka bir 'kıtadan' buraya yolluyor yaklaşık aynı zaman periyodunda elimize geçmiş oluyor.
    Tabi Amazon bu tipteki bütün siteleri geçer.Müşteri memnuniyetini hiç saymıyorum bile.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.