Şimdi Ara

Blu-ray,HD-DVD filmleri nerden alıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
31.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bildiğim bi kaç site var mesela "sendit.com" veya klasik amazon.com...Türkiye'ye daha gelmedi bildiğim kadarıyla yasal olarak.Peki alan var mı aranızda böyle sitelerden,türkçe altyazı desteği var mıdır?

dipnot:umarım doğru yere başlık açmışımdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h3ps3d -- 31 Mart 2007; 18:09:24 >

• Merhaba,
    Senelerdir Amazondan alış veriş yapıyorum çok memnunum.Kendim yurt dışına çıktığımdada getiriyorum ama ağırlıklı olarak Amazondan geitirtiyorum (10 tane HD DVD aldım onlardan şu ana kadar).Şu ana kadar hiç birinde Türkçe alt yazı vs görmedim ama açıkcası fazlada bakmadım/ilgilenmedim bu konuda.Yanılmıyor isem Sony nin getireceği BR filimlerde bu opsiyon olucak ama tam emin değilim (Türkiyede satacağı kendi BR medyalarında)
  • Ben 2 HD-DVD filmi İngiltere'den getirttim. Amazon'dan sipariş verip alan arkadaşlarımız da var. Türkiye'de maalesef henüz yok. HD-DVD'de türkçe altyazı desteğine henüz rastlamadım. Blurayde ise türkçe altyazılı filmler görülmeye başlandı.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akseaus

Ben 2 HD-DVD filmi İngiltere'den getirttim. Amazon'dan sipariş verip alan arkadaşlarımız da var. Türkiye'de maalesef henüz yok. HD-DVD'de türkçe altyazı desteğine henüz rastlamadım. Blurayde ise türkçe altyazılı filmler görülmeye başlandı.

Selamlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

Ben 2 HD-DVD filmi İngiltere'den getirttim. Amazon'dan sipariş verip alan arkadaşlarımız da var. Türkiye'de maalesef henüz yok. HD-DVD'de türkçe altyazı desteğine henüz rastlamadım. Blurayde ise türkçe altyazılı filmler görülmeye başlandı.

Selamlar.

peki gümrüğe takılmaması için en fazla ne kadarlık bi alış-veriş yapmamız gerekiyor,hangi filmler tr altyazı destekli biliyor musun?

Teşekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: h3ps3d

quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

Selamlar.

peki gümrüğe takılmaması için en fazla ne kadarlık bi alış-veriş yapmamız gerekiyor,hangi filmler tr altyazı destekli biliyor musun?

Teşekürler

Alıntıları Göster
    100 eur luk bir siparişinizde gümrüğe takılma olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilvarch

Alıntıları Göster
    Evet aynen bu miktardaki alışverişlerde ben bu güne kadar 1 kere bile bir problem yaşamadım.(En az 45-50 defa filim kitap vs getirtmişimdir)
    quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Evet aynen bu miktardaki alışverişlerde ben bu güne kadar 1 kere bile bir problem yaşamadım.(En az 45-50 defa filim kitap vs getirtmişimdir)
    quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Vipracing

quote:

peki kargo ücreti(shipping...) ne kadar tutuyo bedava gönderen websiteler var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: h3ps3d

quote:

quote:

peki kargo ücreti(shipping...) ne kadar tutuyo bedava gönderen websiteler var mıdır?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

quote:

quote:

bedeva gönderen site maalesef yok.Hayır işi olur ozaman genelde 1 parça aldığınızda örneğin 15 eur malzeme 10 eur nakliye olunyorsa 2 adet aldığınızda 30 eur malzeme 15 eur kargo oluyor.Yani tek seferde 100 eurları geçmediğiniz takdirde ne kadar çok parça siperiş ederseniz nakliyeden o kadar çok karınız olur.

Amazon.com dan gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

quote:

quote:

bedeva gönderen site maalesef yok.Hayır işi olur ozaman genelde 1 parça aldığınızda örneğin 15 eur malzeme 10 eur nakliye olunyorsa 2 adet aldığınızda 30 eur malzeme 15 eur kargo oluyor.Yani tek seferde 100 eurları geçmediğiniz takdirde ne kadar çok parça siperiş ederseniz nakliyeden o kadar çok karınız olur.

Amazon.com dan gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Gümrüğe takılmaması için olan 100€ sınırı kargo hariç fiyat di mi? Yani sadece aldığımız ürünlerin fiyatı.
    Toplam 80€ tutarında sipariş verdik diyelim, 35€ da kargo tutuyor, toplam 115€ olduğu için gümrüğe takılır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: munans

Gümrüğe takılmaması için olan 100€ sınırı kargo hariç fiyat di mi? Yani sadece aldığımız ürünlerin fiyatı.
    Toplam 80€ tutarında sipariş verdik diyelim, 35€ da kargo tutuyor, toplam 115€ olduğu için gümrüğe takılır mı?

Alıntıları Göster
    evet takılır, toplam fiyata bakılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anteros24

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    amazonda hd-dvd fiyatları e kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thyke2004

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tgg

Aslında bakarsanız takılıp takılmayacağı sadece kutu üzerinde yazan değere bağlı değil;
    bu söylediğimin çıkış noktası ise her zaman gerçek değerin yazılmıyor olması.

Zaten herşeyden önce bilinmelidir ki, "takılmak" demek gelen paketi teslim alamamak demek değildir;
    eğer bir yanlış anlaşılma varsa ve/veya ikna edebilirseniz, posta merkezine gittiğinizde kısa sürede beyanname vs. ile uğraşmadan teslim alabilirsiniz.

Bu kontrolü yapan kişilerle da konuştuğumda, bu işin tamamen yorum ile ilgili olduğunu söylüyorlar.
    Mesela kocaman kutu içinde geldikten sonra, içinde 1 tane CD olsa ve değeri 10 USD bile yazsa, şüphe uyandırdığı için paketin alıcısını posta merkezine çağırıp, kutuyu yanında açarak içindekini kontrol edip, teslim ediyorlar.

Genelde 1-2-3 disk geldiğinde kişisel kullanım ile ilgili olduğu bellidir, kimse 3 tane dvd getirerek ticaret yapmaz herhalde, bunlar pek takılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert

amazonda hd-dvd fiyatları e kadar?

Alıntıları Göster
    19-25 $ arası filimler.Ben FED EX ile getirityorum 3 iş gününde elimde oluyor :
    Amazon HD DVD ler (Sol üstten hepsine ulşabilirsiniz) : Tık
    Buda BR listesi : Tık

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

19-25 $ arası filimler.Ben FED EX ile getirityorum 3 iş gününde elimde oluyor :
    Amazon HD DVD ler (Sol üstten hepsine ulşabilirsiniz) : Tık
    Buda BR listesi : Tık

Alıntıları Göster
    tesekkurler bolece getirtebiliriz amazonda tum korkularim giiti

• quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

Alıntıları Göster
    selam;
    bende henüz yok hd dvd veya blueray ama madem şimdilik bu kadar pahalı bufilmler bence değişim noktası oluşturup filmleri kendi aramızda takas yapabiliriz diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ars287duff

selam;
    bende henüz yok hd dvd veya blueray ama madem şimdilik bu kadar pahalı bufilmler bence değişim noktası oluşturup filmleri kendi aramızda takas yapabiliriz diye düşündüm.

Alıntıları Göster
    Aslında pek emin olamadığım için sordum.
    HD dvd lerde bildiğiniz üzere bölge kodu yok.Amerikadanda alsanız japonyadanda , playerınızı nereden alırsanız alın seyretme imkanınız var.
    Ancak şu sıralar bir ps3 yada bluray player alma girişimim olduğundan (avrupadan) muallakta kaldım.
    Amerikadan (amazon) gelen blu ray filmleri seyredebilecekmiyiz?? YAni bölge kodu Blu ray de nasıl olur? Eğer Bölge kodu varsa Türkiyeden Yada Avrupadan alınan bir ps3 de Amerika (amazon) dan gelen filmi seyretmek biraz imkansız! Genelde Blu ray lerde bölge kodu satırında (amazon) bilinmiyor yazıyor.
    VAllahi arada kaldım bende...
    Bilgisi olan buraya yazarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Gelu

Bildiğim kadarıyla Amazon.com doğrudan Türkiye'den Dvd siparişi kabul etmiyor;
    "Vipracing" alabiliyor, çünkü onun özel bir hesabı vardı galiba.

Ancak yine de sorun değil, Ebay.com'daki birçok güvenilir satıcıdan yeni ve kullanılmış HD-DVD, Bluray temin edebilirsiniz.
    Daha önce 10'a yakın siparişim oldu Ebay'dan, işlem sayısı fazla olan satıcıları tercih ettim ve hiç sorunla karşılaşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Ancak yine de sorun değil, Ebay.com'daki birçok güvenilir satıcıdan yeni ve kullanılmış HD-DVD, Bluray temin edebilirsiniz.
    Daha önce 10'a yakın siparişim oldu Ebay'dan, işlem sayısı fazla olan satıcıları tercih ettim ve hiç sorunla karşılaşmadım.

Alıntıları Göster
    İki üstte yer alan soruma bir cevap alırsam sevineceğim

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Blu-Ray Diskler Bölge Kodlaması Hakkında

/>

DVD'den farklı olarak, Blu-ray bölge kodlama sistemi ile dünya sadece 3 bölgeye ayrılmıştır; A, B ve C olarak adlandırılmıştır.
    Blu-ray filmlerde bölge kodunun kullanımı, yayımcının inisiyatifindedir.
    Blu-ray player'lar bölge kodu olmayan tüm BR filmleri ve kendi bölge koduna sahip BR filmleri oynatabilecektir.

Bölge A (yeşil)
    - Kuzey Amerika
    - Orta Amerika
    - Güney Amerika
    - Kore
    - Japonya
    - Güney Doğu Asya

Bölge B (turuncu)
    - Avrupa
    - Orta Doğu
    - Afrika
    - Avustralya
    - Yeni Zelanda

Bölge C (kırmızı)
    - Rusya
    - Hindistan
    - Çin
    - Dünyanın geri kalanı

KAYNAK :http://www.blu-raydisc.com/Section-13470/Section-14003/Section-14006/Index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 7 Nisan 2007; 12:37:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: signore

quote:

yanlış, ediyor. sadece ikinci el siparişlerini etmiyor. normal postayla 100 euro eğer kuryeyle getirtecekseniz 200 euro'ya kadar hiç bir problem çıkmaz. 8 senedir alışveriş yapıyorum oradan daha bir defa takıldı gümrüğe, o da 99 senesinde idi galiba, acemiydik bizde, gümrüktekilerde:)

6 tane hd dvd getirttim son siparişimde, daha tr altyazılı filme rastlamadım, avrupa'da çıkanlara da bakıyorum. almanya'da çıkanlarda belki olabilir. zaten türkçe altyazı seçeneğiniz olmadığına göre amerika'dan alın filmleri çok daha ucuz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.