Şimdi Ara

bmw 520ia yakıt tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
11.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1997 model 520ia 2.0 motor 6 silindirli sehiriçinde lpg le ortalama ne kadar yakar

• 43 litre lpg ile 200-250 km civarı gidersiniz istanbulda
  • dostum ben e39 2 sene kullandım sana tavsıyem gelırın ıyı degılse sakın bulasma bu araclara whisper dogru dıyor cok bundan az yakmaz hele benzınde 55 kurus agresıf kullanımda 65 kurus lara kadar cıkar ıstanbul tafıgınde , burdan hesap et ıste 60 lıraya 100 km yanı felaket bırsey

ben cok arac kullandım ama e39 dan cok yakanını gormedım... Allah benden uzak tutsun
  • 45 litre lpg ile ayarlarınız ve bakımlı bi araca sahipseniz minimum 350 km gidersiniz.bende e39 var tabi düz vites olmasının avantajlarından faydalanıyorum
  • merhaba;

aşağıda eklediğim yazılar başka bir forumda bu konu hakkında yazılanlara ait.ortalama yakıt miktarları buna yakın sorun olanlar çok daha fazla yakıt tüketiyorlar.diğer forumda 100'den fazla yorum var.yakıtın korkulduğu kadar fazla olmadı aşikar.istiyen olursa sitenin ismini verebilirim.

kendinize iyi bakın

bence hesaplama yaparken, depoyu tam doldurup toplamda kaç km gittiğinizi hesaplamak en doğrusu, ben uzun yolda 50 lt gaz ile çok gazlamaz isem 130-150 arası 400 km yakın gidiyor, şehir içinde 230-260 km gidiyor ama ankara çankaya da oturuyorum, her yanımız yokuş,
    araç 98 E39 528iA, PRINS

arkadaşlar benim aracım 2001 5.30 tüp tartarini. uzun yolda 100 tl ile 150 km hızla 450 km gidiyor. 120 130 la gidersem 500 gidiyor. ankarada şehir içi 300-330 km gidiyor. bence çok yakan arkadaşlar bi kontrol ettirsin.

e39 520ia lovato sıralı lpg96 model eski tip otomatik şanzımani 1200 km uzun yokda 220 lira lpg yaktım, yazdığınız değerler anormal gerçekten, bi de benim aracımda dikkatimi çeken şey ucuz gaz alınca çok yakıyo ama gerçekten kaliteli fiyatı biraz daha pahalı gazı aldımmıydı, em daha düzgün çalışıyo hem daha az yakıyor.

• merhabalar form sıtenıze yenı katıldım opel vectra uzay kasa 2,0 16 v aracımı yenı sattım .bmw e39 kasa m54 çift vanuslu bı arac almayayı dusunuyorum fakat bakım masraflarrı perıyodık bakımları ne kadar tutar bu aracın ?15 km bı ne kadar para harcarım ?parca fıyatları nasıldır cok pahalı oldunu duydum bı aynası bıle 1250 tl gıbı benı bılgılendırısenız sevınırım tesekkurler sımdıden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker ören

merhabalar form sıtenıze yenı katıldım opel vectra uzay kasa 2,0 16 v aracımı yenı sattım .bmw e39 kasa m54 çift vanuslu bı arac almayayı dusunuyorum fakat bakım masraflarrı perıyodık bakımları ne kadar tutar bu aracın ?15 km bı ne kadar para harcarım ?parca fıyatları nasıldır cok pahalı oldunu duydum bı aynası bıle 1250 tl gıbı benı bılgılendırısenız sevınırım tesekkurler sımdıden

Bakımı nerde yaptırdığınıza bağlı. Yetkili servislerde uçuk fiyatlar olacağı kesin ama kendi ustanıza kendi aldığınız malzemeler ile yaptırırsanız 300TL'yi geçmeyecektir standart bakım fiyatları. Tabi bunun içine 6 buji değişim, balata değişimi gibi kalemler de girerse miktar haliyle artar.

Aynası 1250TL sofor orjinal borusan kazığıyla doğrudur. Bu aracın ikinci el çıkma parçaları çok daha uygun fiyatlı. Sahibinden.com'a sadece "e39" yazarak aratırsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Geçenlerde sağ sol ısıtmalı elektrikli katlanır elektrokrom aynayı 250TL'ye satan vardı, hatta arkadaşıma almayı düşünüyorduk, tek kusurunun sağ taraftaki aynanın biraz kararmış olduğunu söylemişti sahibi. Satma nedeni de M stili yan aynalar alıp aracına onları taktırmış, orjinalleri boşa çıkmış. Tıpkı bunun gibi M stili parça takıp orjinal tamponunu 150 liraya satanla da çok karşılaşırsınız. Keza motor parçaları olarak da ikinci el çıkma parçaları uygun fiyata kullanabileceğinizi düşünüyorum zira çok tutulan bir kasa ve her gün biryerlerde bir tanesi pert olduğundan dolayı parçalanıp satılabiliyor.

Bunun dışında temizini ve bütçe el veriyorsa 2001+ model yılını alabiliyorsanız kafadan bir 10 sene daha saat gibi işleyecek arabalar olduğunu düşünüyorum.

• merhaba arkadaslar

konuyu azicik ucundan hortlaticam.
    şu anda 2000 model ve ustu bmw 520 kullanan arkadas varsa LPG de sehir ici ve sehirler arasi normal kullanimda kac kurus yaktigini yazabilir mi?

tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.